Skocz do zawartości

Komunikacja Raspberry Pi przez WiFi do telefonu


bantech

Pomocna odpowiedź

chciałbym stworzyć robocika i żebym mógł sterować nim przez telefon na który napiszę aplikację ale problem leży w tym że nie wiem za co się zabrać to znaczy jak napisać taką aplikacje co przez lan wyśle informacje do raspberry że ma odpalić któryś skrypt może ktoś poda stronkę na której by mi to wytłumaczyli czy coś? 

Link do komentarza
Share on other sites

@bantech witam na forum 🙂 

Na początek może odłóż aplikację na Androida na bok i spróbuj np. w Pythonie napisać client/server UDP na PC/Raspberry. Kiedyś napisałem coś takiego w Javie i działało całkiem dobrze. Najpewniej w Pythonie będzie do tego biblioteka to na spokojnie na start zrobisz jakieś "Hello world". Tu masz przykładowy temat.

Z poziomu Pythona możesz wyzwalać skrypty więc to już jest prosta sprawa, grunt żebyś napisał program do komunikacji. UDP nie wymaga nawiązania sztywnego połączenia i nie gwarantuje dostarczenia, ale jest szybsze i bardziej "Real Time" dlatego w tym przypadku może być trafne.

Piszesz o sterowaniu robotem ale też chciałbyś uruchamiać skrypty. Co te skrypty mają realizować?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

pomiar temperatury sterowanie silniczkiem który będzie zaciskał szczypce oraz skrypty na nóżki tego robocika bo chce zrobić coś w stylu pajączka i uruchamianie ledów i obrót kamerą przez servo

Edytowano przez bantech
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 8.12.2019 o 20:27, bantech napisał:

chciałbym stworzyć robocika i żebym mógł sterować nim przez telefon na który napiszę aplikację ale problem leży w tym że nie wiem za co się zabrać to znaczy jak napisać taką aplikacje co przez lan wyśle informacje do raspberry że ma odpalić któryś skrypt może ktoś poda stronkę na której by mi to wytłumaczyli czy coś? 

Cześć,

moim zdaniem lepiej zacznij od założeń i projektu budowy prostego robota, bo to wcale nie jest takie proste - szczególnie za pierwszym razem. Wybierz podwozie, napęd, potrzebne czujniki,  zasilanie, zastanów się jakie funkcje robot powinien wykonywać. Dopiero, gdy będziesz pewien, że jesteś w stanie go zrealizować pomyśl o sposobie sterowania przez telefon.

Poczytaj te kursy:

https://forbot.pl/blog/kurs-budowy-robotow-arduino-wstep-spis-tresci-id18935

https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-od-podstaw-wstep-spis-tresci-id23139

https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-projekty-wstep-spis-tresci-id27419

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Przemyśliłem jak ma to wyglądać jak ma to działać zrobiłem komunikator udp nie wiem do końca czy można na raz zrobić udp i tcp bo bym wykożystał dwa na raz ale tego się dowiem w krótkim czasie przemyśliłem jak mają nogi się poruszać poczytałem o pythonie i zamówiłem książkę sterowanie servo nie jest trudne już napisałem taki kod który startuje servo i kontroluje go mam wszystkie części nóżki i działanie jego wiem jak zrobić jak narazie komunikuje się poprzez laptopa opisałem sobie jak aplikacja ma działać itd akurat że dysponuje drukarką 3d to w fusion 360 zaniedługo będę robić projekt nóżek i całego kształtu jego więc zostaje mi się tylko trochę nauki o bibliotekach i takich tam by z telefonu móc go sterować chyba aż tak łatwo sobie tego pajączka nie odpuszczę

  • Lubię! 1
  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, SOYER napisał:

@bantech na pewno to wykożysta 😉

Zgadza sie, aSZ boli jak sie czyta. ja rozumiem brak polskich znakow, ale interpunkcja istnieje we wszystkich jezykach. 

56 minut temu, bantech napisał:

Przemyśliłem jak ma to wyglądać jak ma to działać zrobiłem komunikator udp nie wiem do końca czy można na raz zrobić udp i tcp bo bym wykożystał dwa na raz ale tego się dowiem w krótkim czasie przemyśliłem jak mają nogi się poruszać poczytałem o pythonie i zamówiłem książkę sterowanie servo nie jest trudne już napisałem taki kod który startuje servo i kontroluje go mam wszystkie części nóżki i działanie jego wiem jak zrobić jak narazie komunikuje się poprzez laptopa opisałem sobie jak aplikacja ma działać itd akurat że dysponuje drukarką 3d to w fusion 360 zaniedługo będę robić projekt nóżek i całego kształtu jego więc zostaje mi się tylko trochę nauki o bibliotekach i takich tam by z telefonu móc go sterować chyba aż tak łatwo sobie tego pajączka nie odpuszczę

nie wiem co "przemysliles", niemniej naprawde zastosuj interpunkcje, gdyz ten ciag bardzo zle sie czyta, ciezko cokolwiek wywnioskowac/ Mysle tez ze porywasz sie z motyka na slonce, brak podstaw a bierzesz sie za calkiem powazny projekt. wybacz ale to nie tak dziala.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli jakiś post jest napisany w niewłaściwi sposób to proszę o zgłaszanie takich wiadomości (opcja Zgłoś post w prawym górnym narożniku wiadomości) - będziemy upominać takie osoby 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Snowy przemyślałem ogólny projekt robocika, obudowa już się drukuje. Obudowę zaprojektował ktoś inny dla mnie, w dobry sposób zrobiona zostaje mi się pytanie czy servo sg90 to utrzymają powoli piszę skrypt wiem jak ma wyglądać ten skrypt i jak ma działać, zostaje kwestia pouczenia się funkcji pythona, może i jak na sam początek to pójście z motyką na słońce ale wystarczy że dowiem się jak np. pominąć urywek skryptu czyli jeśli nie przyjdzie informacja w ciągu np. 5 sekund to skrypt idzie dalej. Tylko tego potrzebuje. Projekt jest ogromny ale na moje możliwości

Link do komentarza
Share on other sites

@bantech chętnie pomożemy, ale musisz się trochę bardziej skupić podczas pisania wiadomości na forum. Zgodnie z naszą Polityką Przyjaznego Forum nie czepiamy się tutaj błędów w pisowni na poziomie braku jednego ogonka, ale Twoje wiadomości czyta się naprawdę ciężko. Rozumiem, że dla Ciebie wszystko jest jasne, ale osoba postronna, która czyta Twoje posty z trudem może się domyślić (lub nie) co chciałeś przekazać. Taka koleżeńska rada - pisz krótszymi zdaniami 😉

To nie jest moje czepialstwo - już kilka osób zgłosiło Twoje posty, więc coś w tym musi być. Nie będę tego za Ciebie poprawiał i nie będę dawał żadnych ostrzeżeń, bo nie o to chodzi. Spróbuj może raz jeszcze napisać to co wyżej, ale w bardziej przejrzysty sposób 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.