Skocz do zawartości
ethanak

InfraWave 1 - czyli mój opto-theremin

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@ethanak brawo Ty. Jednak w opisie brakuje mi jednej rzeczy, jak ten Infra gra!!! 

Domagamy się linka do filmu, niech przemówi muzyka, najlepiej niech wykonawcą będzie sam konstruktor tego cuda. Piszę cuda bez przekory, bo od czasu jak dzięki Tobie dowiedziałem się, że jest coś takiego jak theremin, to to urządzenie mnie zachwyca pomysłowością twórcy... 🙂

• Lubię! 2

(edytowany)

@ethanak  Świetnie wyszło, przyłączam się do próśb o demonstrację działania.

Ja bym przy tej złożoności interfejsu pomyślał o przeniesieniu wszystkiego co nie ma być zmieniane na żywo na aplikację na Androida.

No i klawiaturę zrobiłbym na niskich podświetlanych przełącznikach mechanicznych.

W sumie sprawdziłem cenę i może jednak nie xD https://www.aliexpress.com/item/32838369089.html

Edytowano przez Chumanista
  • Lubię! 1

1 godzinę temu, Chumanista napisał:

przyłączam się do próśb o demonstrację działania.

Z tym może być gorzej - instrument miałem w ręku przez dwa dni (trochę poprawek i walka z Windowsowym Edge), skończyłem późnym wieczorem a synek razem z urządzeniem rano wyjechał do siebie na drugi koniec Polski. W dodatku (obaj byliśmy na "gruncie neutralnym" czyli na święta u moich rodziców) żaden z nas nie wziął kabla jack, a nagrywanie tego na mikrofoniku komórki i patefonowym głośniczku odsłuchowym mijałoby się z celem.

Mogę zasymulować dźwięk theremina (tzn. użyć dokładnie tego samego kodu części audio i nagrać jakiegoś wava albo mida), ale znowu jest problem: nie mogę na forum wrzucić mida, wav tym bardziej, pakowanie tego w jakieś zipy mija się z celem (brak możliwości bezpośredniego odtworzenia), linki do zewnętrznych serwerów są niemile widziane, a na youtubie samego dźwięku nie wrzucę 😞 Jak podpowiecie co mam zrobić to zrobię.

Ja bym przy tej złożoności interfejsu pomyślał o przeniesieniu wszystkiego co nie ma być zmieniane na żywo na aplikację na Androida.

Najgorsza możliwość. Przede wszystkim: w studio zawsze jakiś kawałek komputera się znajdzie, telefony są niemile widziane. W dodatku ograniczałoby to możliwość do jednego OS-a (a co z iOS-em?) podczas gdy pythonowa aplikacja pójdzie na Windowsie, Macu, Linuksie, BSD, pewnie również na jakimś Solarisie. Druga sprawa: czy to aby na pewno wygodne? To już lepiej by było odpalić serwer HTTP na ESP32 (gdyby nie to, że WiFi/BT plus rdzeń 0 zajęty non-stop w prawie 100% to nie jest pomysł na sprawnie działającą aplikację na ESP32).

Poza tym wolałbym w ogóle uniezależnić instrument od jakichkolwiek zewnętrznych aplikacji, nawet jeśli miałbym do środka wsadzić drugi procek tylko do obsługi wyświetlacza i ustawiania fal.

Zresztą spójrz na jakikolwiek analogowy syntezator - mnóstwo gałek, przełączników, wajch i innych kółek i do tego doczepiona mała klawiaturka 🙂

No i klawiaturę zrobiłbym na niskich podświetlanych przełącznikach mechanicznych.

Nie tyle klawiaturę (tę matrycową) a przyciski do operowania instrumentem. Coś podobnego do klawiszy w droższych magnetofonach z końca poprzedniego tysiąclecia (bardzo wygodne, płaskie i estetyczne, z reguły zapis był podświetlany) albo w mikserach (kolorowe, podświetlane, również płaskie i łatwo trafić nawet w złych warunkach oświetleniowych). Nawet sobie zacząłem coś takiego projektować na wszelki wypadek 🙂

kbd.thumb.png.ad6fee5b4c3a9d7140e8be631d6f6225.png

(to jest sama klawiaturka pod spodem zwykłe mikroswitche i ledy, na klawisze kolorowe nakładki)

• Lubię! 2