Skocz do zawartości

Wzmacniacz mikrofonu bzyczy...


macizet

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam wzmacniacz do mikrofonu. Problem jest taki: Działał bez problemów do ostatniego czasu, ostatnio zaczął bzyczeć. Takie uporczywe denerwujące rzężenie dochodzące z głośników. Po dociskaniu wtyczki od mikrofonu wszystko cichło, ale to nie rozwiązuje problemu. Sprawdziłem wszystko pod kątem zwarć na wtyczkach. I znalazłem... dosłownie nic. Jak to rozwiązać? Moze ktoś Pomóc?

Schematu niestety nie znalazłem.

Edytowano przez macizet
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 26.01.2020 o 13:47, macizet napisał:

Po dociskaniu wtyczki od mikrofonu wszystko cichło, ale to nie rozwiązuje problemu.

Wymień wtyczkę.

lub gniazdo. a najlepiej i jedno i drugie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 26.01.2020 o 13:47, macizet napisał:

Cześć, mam wzmacniacz do mikrofonu. Problem jest taki: Działał bez problemów do ostatniego czasu, ostatnio zaczął bzyczeć

Prawdopodobnie masz zimny lut na masie, po dociskaniu masa zaczyna łączyć i brum cichnie. Zacząłbym od przelutowania gniazda.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Albo wtyczki. Kolega nie poinformował co to za mikrofon i jaki jest typ złącza i kabel. Porządny kabel mikrofonowy i złącze XLR (czy nawet jakiś droższy złocony jack 6.3 mm) nie będą burczeć nawet, jak to wypierzesz w pralce i odwirujesz. Minijack z chińskim kabelkiem o średnicy pół milimetra razem z ekranem i izolacją będzie burczeć od samego patrzenia 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

@Zealota  ostatecznie zrobiłem tak jak mówiłeś, tylko że nie na poziomie gniazda,  co na poziomie końcowej wtyczki do mikrofonu wbudowanej w podłodze w skrzynce. Tam okazało się że były stare luty na kablach. Ale we wzmacniaczu przelutowałem gniazda i wszystkie inne luty, oraz uziemienie. Swoją drogą to uziemienie było rozwiązanie dosyć dziwnie, bo podkładka łącząca z uziemioną obudową, była przykręcona do blachy przez lakier, przez co nie miała kontaktu z obudową. W każdym razie, po tych przelutowywowywaniach x2 😁uregulowałem głośność, i zaczęło wszystko działać. @ethanak kable i wtyczki były dokładnie takie jak mówiłeś, czyli grube, solidne, nadające się nawet do pralki... 😁    W każdym razie, dziękuję wszystkim wam za chętną pomoc, problem udało się rozwiązać.

@atMegaTona to co powiedziałeś to dobry pomysł, ale w tym przypadku udało się bez niego 😉

Edytowano przez macizet
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.