Skocz do zawartości

Sterowanie wyświetlaczem TFT - część 3


Elvis

Pomocna odpowiedź

Cóż, spodziewałem się szczerze po serii tych artykułów zwyczajnie.... więcej, choć może dopiero zaskoczenie nadejdzie 🤔 Tytuł powinien brzmieć trochę inaczej "Przegląd standardowych błędów w sterowaniu wyświetlaczem TFT".

Ogólnie czyta się to fajnie, ale na razie udowodniono tylko że nawet 80MHz STM32 jak się nie zoptymalizuje kodu się zadławi. Czy kolega ma zamiar poruszyć temat optymalizacji i sztuczek graficznych? Bez tego właściwie jest tylko przegląd podstawowych błędów przy programowaniu grafiki, z użyciem gotowców.

No i te nieszczęsne czyszczenie ekranu, a.. aż ciarki mnie przechodzą jak to czytam po raz 3, to podstawowy błąd jak chcemy mówić o jakieś wydajności, ekrany się nadpisuje, żeby nie tracić czasu na ich czyszczenie, i uniknąć migotania. To chyba pierwsza i podstawowa rzecz, jakiej się uczy człowiek który chce w ogóle zająć się wyświetlaniem grafiki.

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Jest mi bardzo przykro jeśli kogoś rozczarowałem. Prawdę mówiąc planowałem tylko napisać artykuł o tym jak działa wyświetlacz TFT podłączony do STM32... a później jakoś tak samo wyszło, żeby trochę temat rozwinąć, porównać z Arduino itd. Nie miał to być kurs pisania bibliotek graficznych, ani kompendium wiedzy o grafice komputerowej.

Natomiast co do czyszczenia ekranu i migotania, to właśnie o to chodziło żeby pokazać (i co ważniejsze zmierzyć) ile czasu zajmuje rysowanie oraz kasowanie zawartości ekranu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

11 godzin temu, Treker napisał:

@BlackJack jeśli jeszcze nie widziałeś to zerknij do kolejnej części artykułu - tam efekty są (jak dla mnie) świetne: https://forbot.pl/forum/topic/17524-sterowanie-wyswietlaczem-tft-czesc-4/

 

Czytałem. teraz naprawdę można powiedzieć, że efekt jest. Czekam na cz.5 o optymalizacji.

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.