Skocz do zawartości

Kamera termowizyjna dla elektronika? Czy to ma sens?


satanistik

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Termowizja przydaje się także na budowie - szukanie mostków termicznych to miejsca, które inwestorzy na pewno chcieliby wyeliminować dzięki właśnie takiej kamerze.

Odnośnie samego sprzętu - CAT robi telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną (od FLIRa) - może też warto o tym wspomnieć w artykule? :)

 

PS. Ale by mi się przydała taka kamera u mnie na budowie! Na jeden dzień! :D

Link do komentarza
Share on other sites

@leesiuu witam na forum 🙂

2 godziny temu, leesiuu napisał:

Odnośnie samego sprzętu - CAT robi telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną (od FLIRa) - może też warto o tym wspomnieć w artykule? 🙂

Jest o tym informacja w artykule, niestety niezbyt pozytywna, bo autor miał złe doświadczenia z tym sprzętem:

Cytat

Telefony firmy CAT są reklamowane jako produkt dla profesjonalistów, jednak ze względu na małe doświadczenie macierzystej firmy w branży radiokomunikacyjnej cierpią one na problemy z zasięgiem, GPS i Bluetooth; wodoszczelność też pozostawia wiele do życzenia (to prywatna opinia na podstawie kilku egzemplarzy używanych w firmie). Z kolei gotowe kamery z wbudowanym LCD nie są znacząco droższe od przystawek, jednak trudno spodziewać się wyświetlacza i procesora porównywalnego z tym w telefonie komórkowym.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

O widzisz, czytałem artykuł, ale gdzieś mi ta informacja umknęła 🙂

 

Witam witam! Stały czytelnik ze mnie, ale teraz dopiero postanowiłem zrobić kolejny krok i się zarejestrować 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

w pracy mam komercyjną kamerę termowizyjną i to jest świetna sprawa (szczególnie przy badaniu nowych projektów). Znalazłem nawet taki sensor o rozdzielczości 8x8 na Aliexpress:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001585288156.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.678a78f6M8qBF3&algo_pvid=62d95027-62c4-472c-9ce5-49c4f9d6a4a8&algo_expid=62d95027-62c4-472c-9ce5-49c4f9d6a4a8-5&btsid=0b0a0ac216058758712061800ef216&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ale cena około 100 PLN za rozdzielczość 8x8 to dla mnie trochę za dużo 😉

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.