Skocz do zawartości

Światłolub - czyli mój pierwszy robot


Pomocna odpowiedź

   Jakiś czas temu próbowałem już zbudować światłoluba, jedna z moich nieudolnych prób pojawiła się w jednym z postów na forum. Ale wiele nieudanych prób nie satysfakcjonowało mnie. Aż w końcu powstał robot, nad którym pracowałem około miesiąca. Jego właśnie opisuję tutaj. 

Podwozie powstało z kartonu, który wkrótce zostanie zastąpiony czymś twardszym. Nic szczególnego. Jednak chciałem, aby zajmowało jak najmniej miejsca. Zastosowałem pewien układ silników, który przy moich silnikach Dagu był najkorzystniejszy. Wybrałem te silniki, ponieważ była to najlepsza opcja kiedy je zamawiałem.

Układ zmontowałem na wytrawionym przeze mnie PCB pochodzącej z tego miejsca. Trochę rzeczy zostało zniszczone🙃

Rozmiar podwozia (bez kół) to 14x6 cm. Największym sukcesem jest to, że działa nie topiąc pojemnika na baterie🙂. Może nie jest to najładniejszy robot na forum, jest niczym przysłowiowy ,,odgrzewany kotlet", ale jestem z niego bardzo dumny. Nad wyglądem popracuję w najbliższych dniach, napiszę o tym w postach poniżej 🙂 .

1918944410_IMG_20200430_2029531.thumb.jpg.8945480c5508297d3786d9aa350467fa.jpg

IMG_20200430_204025[1].jpg

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

@Hubert2310 czy przypadkiem nie zabrakło tutaj jakiś zdjęć? 😉

17 godzin temu, Hubert2310 napisał:

Nad wyglądem popracuję w najbliższych dniach, napiszę o tym w postach poniżej 🙂 .

W takim razie przeniosłem temat do działu z worklogami - zachęcam do regularnych aktywności!

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker Wydawało mi się, że dodawałem zdjęcia, muszę to poprawić. Ciężko czytać o robocie, gdzie ktoś w temacie opisuje wygląd, podwozie, a zdjęć nie dodał 😄

 

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

No to czas na pierwszą część workloga:

W tej chwili robot jest rozebrany na silniki, baterie i PCB. Szukam obecnie jakiegoś dobrego materiału w domu. Planuję zamienić go robota wspieranego ,,zieloną energią" dzięki panelowi słonecznemu o wielkości około 4x4 cm wyciągniętego ze starej zabawki. Będzie to wyglądało mniej więcej tak: panel będzie podłączony do włącznika który będzie połączony z zasilaniem. Jestem zabezpieczony - znając moje szczęście mogę spalić układ, więc mam drugi 🙂 .

 

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Workloga część druga:

Podwozie (i nadwozie?) będzie wykonane ze sklejki modelarskiej pozostałej po moim pierwszym projekcie tzn. pilota z dwoma przyciskami podłączonego do silnika zamontowanego na sklejce z kółkami 😄 .

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.