Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem plików w miniDLNA


Takaszi

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Oki nie ma problemu i tak jestem wdzięczny za pomoc, smacznego i zimnego piwka🍻

A tak w ogóle to mój Raspberry Pi startuje z SSD, a dane są na drugim dysku  ale już HDD.

Edytowano przez Takaszi
Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie, w miedzy czasie spotkał mnie mały remont, ale troszkę czasu skubnąłem i na problem

z zerowaniem bazy wykombinowałem taki sposób 

@reboot sudo minidlna -R
@reboot sudo service minidlna restart
2 * * * * sudo minidlnad -R
3 * * * * sudo service minidlna restart

O ile "podawane w necie" dwie pierwsze linijki nie działają to dwie drugie już tak, niestety są przerostem formy.

jeżeli ktoś ma doświadczenie z cronem i wyłuszczy mi czemu dwie pierwsze komendy nie działają to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Po co kasujesz bazę, która jest aktualna? Po co restart, jeśli minidlna nie działa (bo przecież wyłączyłeś automatyczny start)? Dlaczego chcesz do tego zaprząc crona (który służy do zupełnie innych celów)? Dlaczego uważasz, że @reboot zadziała dopiero jak dysk będzie zamontowany?

Nie wiem skąd problemy z montowaniem dysku (bo tu właśnie jest problem a nie w minidlna), ale spróbuj do /etc/rc.local wstawić (przed ostatnim exit):

/bin/systemctl start minidlna

Rozumiem, że pozostawiłeś minidlna w stanie disabled.

Sorki, mam nieprzewidzianą robótkę i nawet nie mam dostępu do swojego pi z minidlna na pokładzie 😞

Aha, nie kombinuj z sudo w skryptach!

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Sorki za zwłokę, ale ten "remoncik" mnie wykończy, co krok to kłoda, ale tak to jest ze starymi kamienicami. Dziś próbowałem dopisać to co zaproponowałeś i jak to lama poległem na braku uprawnień. "Błąd zapisu /etc/rc.local: Brak dostępu". Może te kłopoty wynikają z tego że moja malinka bootuje z SSD?

Od jutra brak sieci i kompa, do zobaczenia po przerwie.

Edytowano przez Takaszi
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

13 godzin temu, Takaszi napisał:

"Błąd zapisu /etc/rc.local: Brak dostępu".

Rozumiem że zapomniałeś, że to trzeba zrobić z roota?

Np:

sudo nano /etc/rc.local

Oczywiście jak wspomniałem nie jestem pewien czy to pomoże, ale jest pewna nikła szansa 😞

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

Podłączę się pod pytanie mimo że mój problem jest nieco inny :). Ogólnie też jestem początkujący w zabawach z maliną i linuxem, więc prośba o odpowiedź jak dziecku ;).

Wymyśliłem sobie że z maliny zrobię serwer DLNA i na początek wrzucę na niego muzykę, a jak będzie działać to pomyśle o rozbudowie  o dysk zewnętrzny i inną zawartość multimedialną.

Co zrobiłem:

1. Zgodnie z poradnikiem z internetu zainstalowałem i skonfigurowałem SAMBA, aby móc wrzuca pliki z PC. Sprawdziłem dostęp mam, pliki mogę dodawać, usuwać, odtwarzać.

2. Zgodnie z poradnikiem z interentu zainstalowałem i skonfigurowałem DLNA (minidlna). Pliki są trzymane w systemie maliny (nie na zewnętrznym dysku), wszystko wyglądało ok i...tu trafiłem na problem z którym nie potrafię sobie poradzić czytając internet mianowicie:

Widzę w sieci serwer DLNA, widzę na nim pliki. Jednak kiedy kliknę plik do odtworzenia to nie mogę odtworzyć. W windowsowym WMP mam komunikat typu: "nie można odnaleźć pliku, sprawdź czy nie został usunięty".

Pliki oczywiście są, robiąc testy czy minidlna ma do nich dostęp (metodą opisaną w tym wątku) otrzymuje listę plików - czyli rozumiem że dostęp jest.

 

Podsumowując: W minidlna z innych urządzeń pliki widzę, ale nie mogę ich uruchomić. Skończyły mi się pomysły, więc prośba o pomoc.

 

Link do komentarza
Share on other sites

hej...

tak dla potomnych: Poszperałem, testowałem i....Nie udało mi się zrobić tego co chciałem. Okazuje się że aby zrobić z maliny serwer DLNA zasoby/pliki które chcemy udostępniać muszą być na USB. Może dało by się coś wykombinować z partycją na tej samej karcie co system i ja montować...

Prościej jednak podłączyć coś przez USB i działa 😄

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.