Skocz do zawartości

Politechnika Gdańska, ROBOXY 2010


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam,
mam przyjemność zaprosić wszystkich na zawody robotów ROBOXY 2010, które odbędą się

na Politechnice Gdańskiej. Organizatorem jest Naukowe Koło Studentów Automatyki i Wydział

Elektrotechniki i Automatyki.

O co w tym chodzi??

Line Follower

Zawody polegające na jak najszybszym przejechaniu trasy przez autonomiczne roboty. Trasa jest wytyczana czarną linią na białym tle. Układ czujników jak i konstrukcja robota jest wykonana przez uczestników!

MiniSUMO

Roboty o maksymalnych wymiarach 10x10 cm i masie do 500g, starające się wypchnąć przeciwnika z ringu.

Regulaminy i informacje można znaleźć na stronie

http://www.nksa.pg.gda.pl/roboxy/index.php

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników robotyki! Życzymy sukcesów i powodzenia w zawodach.

Termin:

29 maj 2010. Godzina 11.00

Wiek:

Bez ograniczeń. Każdy może przynieść własnej konstrukcji robota i wystartować.

forbot.pl jest oficjalnym patronem medialnym zawodów.

logo_site.png

Link do komentarza
Share on other sites

Termin zgłaszania robotów do 30.04.2010. W tym roku zrobimy wszystko aby bramki działały a co najważniejsze -> było niespodzianek w postaci progów na trasie. Zapraszam wszystkich i powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

BoBBy, poprawione.

wawer, trasa będzie składana z kilku płyt tyle, że będą lepiej ułożone jak rok temu, czy może uda się zrobić ją jako jeden element?

Link do komentarza
Share on other sites

wawer, trasa będzie składana z kilku płyt tyle, że będą lepiej ułożone jak rok temu, czy może uda się zrobić ją jako jeden element?

Trasa z płyt tak jak rok temu ale zastosujemy sztywne połączenie tzn na rogach będą płytki metalowe łączące planszę jedna z drugą.

Link do komentarza
Share on other sites

Mhm.

Ja mam jeszcze taką luźną propozycje co do systemu rozgrywek FTL. Startowanie w z góry określonej kolejności nie jest zawsze wygodne, tu się coś komuś zepsuje, tu coś trzeba przetestować. Może warto rozważyć możliwość rozgrywki w takim systemie, że np ogłaszacie "czas na przejazdy jest od 11 do 13" i każdy sobie idzie kiedy chce, jak nie zdąży to trudno.

Link do komentarza
Share on other sites

A co jak wszyscy się na ostatnią chwilę rzucą?

Myślę, że jak ktoś się z kimś wymieni, albo zgłosi poważną usterkę robota organizatorom, to OK, można zmieniać kolejność, ale taka samowolka wprowadziłaby niepotrzebny harmider 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mhm.

Ja mam jeszcze taką luźną propozycje co do systemu rozgrywek FTL. Startowanie w z góry określonej kolejności nie jest zawsze wygodne, tu się coś komuś zepsuje, tu coś trzeba przetestować. Może warto rozważyć możliwość rozgrywki w takim systemie, że np ogłaszacie "czas na przejazdy jest od 11 do 13" i każdy sobie idzie kiedy chce, jak nie zdąży to trudno.

Osobiście również uważam, że taki system jak zaproponował Treker może okazać się nie tylko wygodniejszy, ale i sprawniejszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Na zawodach we Wrocławiu jak i Rybniku był zastosowany system zaproponowany przez Treker, i uważam to za bardzo dobre rozwiązanie. Jedyną wadą tego typu systemu jest to iż publiczność zgromadzona na zawodach nie odczuwa emocji towarzyszących przejazdom kolejnych robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Może propozycja fajna ale obawiam się tego samego o czym wspomniał Michau może być w pewnym momencie zamieszanie. W zeszłym roku startowało 17-cie drużyn średnio 2 min na przejazd to daje ok 30min między turami. Można spróbować dodać jeszcze czas między turami ok. 15 min.

Link do komentarza
Share on other sites

Na Sumochallenge w ubiegłym roku był taki system, w Wałbrzychu w tym roku również można było startować kiedy miało się na to ochotę i na żadnej z imprez nie zabrakło czasu, ani nie było sytuacji aby wszyscy czekali na ostatni moment. Ja również uważam, że to najlepszy sposób rozgrywania eliminacji, każdy podchodzi kiedy chce w wyznaczonych przez organizatora ramach czasowych na cale eliminacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanowimy się. Ale jeśli zawodnicy sami chcą takich rozgrywek to czemu nie. Jeśli się już taki system rozgrywek na innych zawodach sprawdził to nie widzę problemu. Po świętach będzie już wiadomo.

Link do komentarza
Share on other sites

Minisumo we Wrocławiu również było rozgrywane w ten sposób. Nie zdarzyło się nawet, żeby przy dohyo nie było kogoś chętnego na walkę. Ogólnie to jestem niemal pewien że sprawdziłoby się to.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.