Skocz do zawartości

Zawody pytania


Armir

Pomocna odpowiedź

Witam

Planuję wybrać się na zawody ROBOXY 2010 i mam kilka pytań. Będę startował line followerem.

W regulaminie zawodów przeczytałem, że " Robot powinien być tak zaprojektowany by można było go uruchomić na znak dany przez sędziego." Czyli wystarczy przełącznik albo, microswitch do startowania, który wcisnę na znak sędziego. Drugie pytanie "Główny obrys robota musi mieścić się na kartce papieru formatu A4." Jeżeli mój robot, w jakiejś pozycji mieści się na kartce jest on dopuszczony. Proszę o wypowiedź osób które startowały na podobnych zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Warto jeszcze dodać, że ta "jakaś pozycja" powinna jednak być pozycją, której robot będzie się poruszał, to nie sumo żeby go postawić na "boczku" i po starcie rzucić na koła ;]

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czyli mój robot się mieści ? Na razie jest to szperacz z sonarem. Czekam tylko na serwa (miejsca pomiędzy klockami balsy). A jeszcze pytanko jakie czujniki do line folowera cny70 ??

Link do komentarza
Share on other sites

Raczej ci nikt nie powinien robić problemu, nie przesadzajmy znowu że jak wykroczy 5mm to jest za duży. Ale możesz mieć problem z jazdą po linii, musisz mądrze rozmieścić czujniki, żeby robot ci nie przeskakiwał na inną linię, zdarza się że są one blisko siebie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pisałem o tym w innym temacie, CNY70 z literkami TFK jest produkowany przez Telefunkena (ta wersja jest lepsza niż ta z V), którego właścicielem jest Vishay, który produkuje CNY70 z literką V (i jest to gorsza wersja tego czujnika)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co proszę? Do sterowania serwem i odczytu z pinga (bo chyba to to) używasz całego arduino? Nie no, może zrobić odwrotnie, niearduinowa m8 do sonaru a arduinowa m168 do lf? Poza tym możesz dograć do czystej m8 bootloader arduino i będziesz miał wymienne - większy proc (168) do czegoś bardziej zaawansowanego, mniejszy proc (m8) do jakichś serw etc.

Link do komentarza
Share on other sites

I za te 5mm możesz wylecieć niekiedy, patrz np. zawody w Wiedniu i "wchodzenie na wcisk do miarki".

To pożyczasz miniszlifierkę i ścinasz 5mm. Ale ja też nie widzę żeby wystawał, mieści się. A na zawodach w Polsce regulamin to najczęściej garść luźnych informacji, z których w razie potrzeby się korzysta.

Nie, przepraszam, na Robotic Arenie 09 nie dopuścili jednego minisumo, bo był za ciężki o 16gr.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie jest ping to tylko wyprowadzone elementy sonaru elektronika leży obok arduino. Wydaje mi się ,że mega8 wstarczy. W sumie nie musiał bym robić płytki pod megę. Z regulaminem zawodów też nie było by problemów bo piszą " Robot musi zostać skonstruowany przez drużynę. Używanie gotowych modułów jest dopuszczalne, natomiast używanie pełnego systemu robota, który jest skonstruowany jako gotowy komponent (złożony lub nie) jest zabronione. Roboty jako gotowy komponent mogą startować jednakże nie przysługują nagrody i wyróżnienia." BoBBy to jest to nowsze arduino tam jest mega 328. Jeszcze jedno pytanko wgrywał ktoś botloader przez arduino na inny proc. Może ma ktoś linka do tutka. W sumie dam tego lf na arduinie tylko mam takie wrażenie ,że program jest troszkę wolniejszy niż z bascoma. Wytrawię sobie tylko panel do kalibracji i innych.

PS: Ma ktoś wymiary cny70 chodzi mi o wysokość.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.