Skocz do zawartości

Serwo - nadaje się?


Usiu007

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hm, zrobiłem ten układ wg. tego schematu: https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4bb9f5e3880e09488.png

lecz nie działał.

Aby działał musiałem wstawić rezystor o wartości 1m, ( http://img687.imageshack.us/img687/2858/scgemat.jpg - dla ułatwienia dodałem go na czerwono) teraz działa, lecz jest za czuły(w połowie potencjometru silnik już stoi, gdy podłączyłem szeregowo 2x1m to wtedy przy maksymalnym skręceniu był za szybki. Jakiś pomysł, jakiej wartościowości dać rezystor, żeby układ działał w 100%?

Link do komentarza
Share on other sites

Usiu007, BARDZO odradzam te serwa jako napęd. Mam w swoim lfie dwa, co prawda nieprzerobione (sterowane PWM), ale ustawienie, żeby kręciły się z tą samą prędkością wiązało się ze zwolnieniem jednego (bo w jedną stronę kręcą się wolniej niż w drugą), i w ogóle odpowiednia kalibracja ich to była masakra. Na dodatek są bardzo głośne, no i to MIKROserwa, mały moment w zamian za malutkie gabaryty. Bobby podobno usuwał z tych serw jeden poziom przekładni, przez co serwo dużo przyspieszało, ale na ile to skuteczne było to już sam musiałby się wypowiedzieć.

Link do komentarza
Share on other sites

Było skuteczne, hałasowało również niezmiernie i okropne bicie na 'wale' wyjściowym. Co do nierównych prędkości przy przerabianiu z zachowaniem zasady sterowania - tak niestety mają chyba wszystkie serwa (skoro te tg9e mają taki problem, jakieś moje z modelarskiego za ~30/szt też miały i standardy, którymi się bawiłem też miały, to mogę stwierdzić-zasugerować sie, że wszystkie mają taki problem), znika to po usunięciu elektroniki - jest to sprawa chyba softu w serwie, a dokładniej jego pidu. Co do napędu z usuniętym stopniem - nada się to do robota o wadze max 150g imo, czyli malutkiego. Teraz max zajawkę złapałem na modelarskie 280 i przekładnie z mobota 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.