Skocz do zawartości

BAQ1


Pomocna odpowiedź

Witam chciałbym przedstawić projekt mojego robota. Szukam aktualnie ludzi zajmujących się wycinaniem w blasze na zamówienie 🙂 BAQ1 planuje zrobić do końca maja w zależności od tego jak wyjdzie z kosztami itp. Proszę o nie kopiowanie elementów ponieważ jest to mój osobisty projekt i liczę na uszanowanie mojej roboty. Robota pokazuje w elementach ponieważ nie zajmuje się programami 3D a w paincie tak nie do końca da się uzyskać dany efekt : ) liczę że macie trochę wyobrażni i skleicie to w całość ;] Schemat płytki będzie w 90% skopiowany z robota Żubr zrobionego przez koło naukowe KONAR z Wrocławia tylko z wykożystaniem elementów SMD (przy okazji dziękuje za zamieszczenie i udostępnienie schematu). Proszę o opinię dotyczące konstrukcji , silniczków oraz wykonania kół. ;]

Soban

16.IV.2010

Chciałbym przedstawić wam obudowę wykonaną z plexi? jakiegoś plastiku przezroczystego załóżmy że to to : ) Dobra nie ważne. Efekt końcowy b. mi się podoba na zdjęciach ta jakość nie jest najlepsza ale wszystko przejechałem papierem ściernym i zaokrągliłem krawędzie. Planuje pomalować go sprayem na czarno zobaczymy ile z tego wyjdzie. Te białe smugi pod spodem to klej który w niczym nie przeszkadza a powiem wam że trzyma 10x lepiej niż kropelka czy inny "shit" tak ze mogę wyginać obudowę i nic się z nią nie dzieje. Zastosuje najpierw taki rodzaj zakrycia robota żeby zobaczyć jak się spisuje najwyżej zamówię póżniej w Gdyni te części tak jak radzi kolega niżej. Obiecuje że jak tylko uda mi się go pomalować pokaże efekt końcowy chociaż to tylko nakrycie (nadwozie) tak więc fotki niżej proszę o komentarze 😉 a i nie ma otworów pod koła jest to specjalny efekt gdyż to moja pierwsza konstrukcja z takiego materiału i poprostu sprawdzałem skuteczność a otwory zrobie przed malowaniem na szybkiego.

PS: jeśli komuś się przyda taka obudowa to proszę bardzo tylko proszę o choć lekką zmianę i nie kopiowanie nazwy.

Dziękuję 🙂

Soban

Link do komentarza
Share on other sites

W Gdyni masz klimawent, który tnie laserem blachę, ale akurat tak proste kształty można spokojnie wyciąć flexem i potem ładnie wyrównać pilnikiem i będzie jak po laserze. Na razie nie ma co oceniać. Tylko, żebyś nie przeniósł za dużo ciężaru do przodu, bo stracisz dużo na przyczepności;) i nie masz w tym całym projekcie jednego elementu- mianowicie przodu, domyślam się iż będzie tam jakaś opadająca do przodu blacha? Każdy ma prawo skopiować jeśli wystawiasz to publicznie, ale z kopiowania cudzych pomysłów nie ma frajdy. Myślę też, że od razu zwycięzcy nie zbudujesz, żeby się wszyscy na to rzucili;) Ale obym się mylił😉 A skopiowanie twojego pomysłu powinno Ci sprawiać radość, bo znaczy to, że według kogoś Twój projekt był dobry;)

Link do komentarza
Share on other sites

Ja trochę przyoftopuję. Mam nadzieję, że nie masz zamiaru używać 'dalmierzy' jak w Żubrze? Lepiej zainwestuj te kilkadziesiąt złotych w sharpy cyfrowe, naprawdę fajne czujniki. Albo jak koniecznie chcesz 'tanio' to zrób czujniki jak w shinie. Ogólnie pooglądaj sobie roboty na forum minisumo.org.uk

Link do komentarza
Share on other sites

Z przodu nie ma zakrycia ponieważ planuję przymocować tam 3 czujniki Sharpa tak jak zaproponował to BoBBy ale będą one zamontowane na podwoziu tak więc ta płytka niezbyt mi tam pasuje ale zobaczę może dodam ją w trakcie budowy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeżeli nie dasz tam żadnej obudowy to będzie to istne samobójstwo, jeszcze szczególnie z zasilaniem lipolowym. Daj chociażby kawałek pleksy, tylko sprawdź wcześniej czy nie zmienia to optyki sharpa.

Link do komentarza
Share on other sites

100x lepiej wyglądałoby to gdybyś dał tą pleksi do wycięcia laserem, a zapłaciłbyś na moje oko... 20-30zł

Jeśli to jest specjalny klej do PMMA to trzyma dobrze, nie dlatego, że nie jest to jakiś "shit" (jak to ująłeś) jak kropelka, tylko dlatego, że rozpuszcza nieco plexi. Sam taki stosuje i również jestem zadowolony.

Hmm... zamiast malować plexi nie prościej kupić barwioną?. Taki kawałek na allegro kupisz za grosze. To moja opinia 😉

Link do komentarza
Share on other sites

100x lepiej wyglądałoby to gdybyś dał tą pleksi do wycięcia laserem, a zapłaciłbyś na moje oko... 20-30zł

Jeśli to jest specjalny klej do PMMA to trzyma dobrze, nie dlatego, że nie jest to jakiś "shit" (jak to ująłeś) jak kropelka, tylko dlatego, że rozpuszcza nieco plexi. Sam taki stosuje i również jestem zadowolony.

Hmm... zamiast malować plexi nie prościej kupić barwioną?. Taki kawałek na allegro kupisz za grosze. To moja opinia 😉

Prościej i taniej.

Wyciął za darmo, pomaluje matową farbą (a plexi jest zawsze błyszcząca, chyba?), więc jak dla mnie to szkoda i 20-30 zł.

Link do komentarza
Share on other sites

No i zrobił sam, nauczył się obróbki plexi... Czarne plexi mimo wszystko dobrze odbija światło, nadaje się na obudowy plazmowych tv, ale nie na obudowy do minisumo, bo robot taki by niemal świecił :]

Link do komentarza
Share on other sites

Prościej?

Wycinał, kleił, szlifował 😉 Czas spędzony nad tym i farba nie kosztują?

Poza tym chyba fajnie, że jest święcąca?

Czarne plexi odbija dobrze światło... jeśli chodzi o sharpy to ja nie zauważyłem jakieś specjalnej różnicy, a bynajmniej takiej która zwróciła by moją uwagę.

BoBBy Powiem Ci, że może Ci się w przyszłości zdarzyć zobaczyć robota klasy 'sumo' z czarnej pleksi 😉 który będzie radził sobie nienajgorzej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Odbijająca światło obudowa w sumo to przecież przekleństwo 🙂 W dobie gdzie stosowane są głównie czujniki podczerwone nasz robot jest mniej stealth :] No a co do czasu - podejrzewam, że gdyby zamówił wycięcie tego, to jeszcze by nie miał obudowy na biureczku, a tak, proszę bardzo - nauczył się czegoś i zaoszczędził na wycinaniu (i te zaoszczędzone pieniądze może wydać na farbę albo sharpy).

Link do komentarza
Share on other sites

Odbijająca światło obudowa w sumo to przecież przekleństwo 🙂 W dobie gdzie stosowane są głównie czujniki podczerwone nasz robot jest mniej stealth :] No a co do czasu - podejrzewam, że gdyby zamówił wycięcie tego, to jeszcze by nie miał obudowy na biureczku, a tak, proszę bardzo - nauczył się czegoś i zaoszczędził na wycinaniu (i te zaoszczędzone pieniądze może wydać na farbę albo sharpy).

A zauważyłeś żeby sharpy jakoś wyjątkowo inaczej zachowywały się w zależności od tego czym robot jest pokryty? 😉 może za wyjątkiem folii aluminiowej? I tak sharp zobaczy przeciwnika.

Ja szedłem sobie do firmy wycinającej artykuły reklamowe i odbierałem nawet nie po 24h 😉 btw. za dużo to tych sharpów nie kupi za zaoszczędzone pieniądze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, tylko zauważ, że ja mu polecałem 340K, czyli tańsze, też wykorzystujące triangulację, ale jednak dość podatne na kolor powierzchni odbijającej. I są one montowane w minisumo nałogowo. Czyli za takie wycięcie (20-30zł) kupiłby sobie już jednego.

Link do komentarza
Share on other sites

A to żeby konstrukcja była estetyczna to już trzeba na laser zanosić?? To nie są jakieś skomplikowane kształty jak już pisałem można je spokojnie elegancko wyciąć domowymi sposobami;)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.