Skocz do zawartości

BAQ1


Pomocna odpowiedź

Jak na robota który ma wygrywać, to silniki są "przekozackie" 😉 Szczerze wątpię, aby były takie idealne do minisumo, jak to podaje wobit- nawet nie podali momentu obrotowego 🙁 co do kół, które chcesz zastosować- też nie byłbym taki przekonany do tego co tam jest napisane, duża część sukcesu w minisumo to dobre ogumienie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Silników 530RPM nie ma aktualnie w sprzedaży, dzwoniłem kilka tygodni temu i nie potrafili mi podać konkretnego terminu. Sam na nie poluję od lutego.

Ja mam jeszcze inną propozycję co do barwienia. W niektórych sklepach papierniczych można kupić duże formaty kolorowych papierów samoprzylepnych, można robota takowym okleić. Takie rozwiązanie ma kilka zalet:

-zero zacieków

-równomierna i cienka powierzchnia

-zawsze dobrze się trzyma

-nie porysuje się, nie powinien się podrzeć

GruX, zmatowienie i pomalowanie od środka raczej nie zda egzaminu. Tym sposobem pleksa od zewnątrz nie będzie wyglądała na czarną, będzie ciemniejsza ale matowa, co za tym idzie będzie bardzo dobrze (a na pewno lepiej niż w przypadku pomalowania od zewnątrz) odbijać promieniowanie IR.

Link do komentarza
Share on other sites

GruX, zmatowienie i pomalowanie od środka raczej nie zda egzaminu. Tym sposobem pleksa od zewnątrz nie będzie wyglądała na czarną, będzie ciemniejsza ale matowa, co za tym idzie będzie bardzo dobrze (a na pewno lepiej niż w przypadku pomalowania od zewnątrz) odbijać promieniowanie IR.

Ot, a mi się zawsze wydawało, że błyszczące powierzchnie dużo lepiej odbijają promieniowanie, a matowe pochłaniają :>

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja napiszę nieco na temat tych silników z mobota. Minimum momentowe dla dwóch silników to te z 100RPM. Jeżeli chcesz szybciej - co najmniej 4 310rpm, 2 to za mało (za mały moment). A obawiam się, że 530 byłyby już totalnie za słabe do robota 500g, który musiałby przepchnąć robota przeciwnika. Jak zwykle, polecę tutaj modelarskie silniczki klasy 280 z allegro (5zł/szt!) i przekładnie z zebatki.com, lub zestaw 28 za 2 dyszki z mobota. Problemem w przypadku tych silników jest prąd maksymalny, przy 7,4V dochodzący do 6,5A! Jednak przy przekładni ślimakowej nie ma opcji, żeby zatrzymały się one i przy mocnym spowolnieniu mają max prąd 1,2 - 1,5A - wystarczy l298, dla pewności można zmostkować, i bedą potrzebne 2 l298. Ja osobiście zamówiłem sobie ostatnio kość 33932, max 5A na kanał, powinny się nadać. Problematyczna może być niestety obudowa, HSOP44 (16mm długości i po 22 nóżki na stronę).

Link do komentarza
Share on other sites

Nie będę się kłócił co do malowania 😉 Ale na pewno nie obklejałbym robota papierem samoprzylepnym ;] To się wyciera i obciera i przeciera, świetne do zabaw w przedszkolu, do takich zastosowań to trochę gorzej jak już mamy iść w tą stronę to lepiej by się do tego nadała folia reklamowa, tak jaką wycinają ploterem w firmach reklamowych. Btw żeby zrobić zaciek naprawdę trzeba się postarać 😉 Farba też zawsze się dobrze trzyma i jest cienka, jeżeli czyta się instrukcje na niej zawarte, albo po prostu wie się jak się maluje 😉 Co do mostka ja polecam l6203, na mosfetach, do 48V, 5A w obudowie multiwatt11, dwa takie i mamy sprawę załatwioną, koszt jednej kostki to 10PLN netto.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym że ten papier nie jest taki jak do przedszkola, moja siostra coś nim kiedyś oklejała, kupiła taki cały arkusz A1. Jest dość gruby, nierozciągliwy i nie udało mi się go odkleić.

Link do komentarza
Share on other sites

papier hmm... nie no za dużo z tym zabawy dopasowywania itp. dzisiaj niedziela i pogrzeb Kaczyńskiego dlatego nie mam jak dostać farby ale z powodu nadmiaru wolnego czasu wyciąłem otwory na koła 😉 efekt niżej:

Link do komentarza
Share on other sites

Koła będą z Wobitu a ich rozmiary są podane tak więc pozwoliłem sobie wyciąć otwory na nie. ;]

Mam problem jeszcze z tymi silniczkami ale myślę nadal nad tymi z poprzednimi które zasugerowałem. ;]

Link do komentarza
Share on other sites

to mam plan awaryjny a właściwie koła LEGO kształtem przypominające koła F1 coś w tym stylu :

http://allegro.pl/item999583334_lego_technic_duze_kola_wyscigowe_68_8x36_zr_8366.html

lekko inny wygląd ^^. Mam taki sklep z częściami niedaleko domu i Pan sprzedawca obiecał mi załatwić komplet kół za jakieś 15,- obciąże je trochę i będą śmigać równo ^^ gorzej z przymocowaniem ich do silniczków hmm...

Link do komentarza
Share on other sites

l6203 nie dostaniesz niestety w innej obudowie niż Multiwatt11:/

dostępna jest tylko jego rodzinka:

L6201 (SO20)- 1A

L6201PS (PowerSO20)- 4A

L6202 (Powerdip18)- 1,5A

czyli wychodzi, że musiałby to być L6201PS, bo parametry takie same, jest on dostępny w http://mse.beep.pl , cena 18 netto, i zapewne będziesz musiał poczekać tydzień, bo wątpię, żeby to mieli na magazynie;) w TME jest za 24PLN netto:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Silniczek 530RPM sobie odpuść:

1. Tak jak pisałem nie ma go aktualnie i nie zapowiada się żeby był w najbliższym czasie.

2. Ma bardzo mały moment a przy robotach o wadze ok. 0,5kg smar szybko wycieka i silniczek (właściwie przekładnia) traci swoją sprawność. Miałem wątpliwą przyjemność "dosmarowywania" go w moim "Bajtlu", trzeba szlifować, kleić, rozkleja sie 1000 razy, jednym słowem tragedia. Tak więc nadaje się tylko do lekkich robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.