Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

TIMONek, pozostaje tylko pogratulować, jeżeli Twoje konstrukcje na takim etapie są już wypieszczone.

Dyskusja o estetyce wykonania mija się całkiem z celem dopóki konstrukcja ta nie zostanie uznana przez autora za skończoną. Moim zdaniem 😉

edit: i zrobił nam się niezły off top z tego...

i drugi edit z powrotem do tematu:

PS: jeśli komuś się przyda taka obudowa to proszę bardzo tylko proszę o choć lekką zmianę i nie kopiowanie nazwy.

Masz dość wygórowane mniemanie o swojej konstrukcji (która wygląda jak tysiąc innych msumo w necie) czy to tylko taka mania prześladowcza i uwielbienie teorii spiskowych? 😅

Czy uważasz że moja praca jest nieestetyczna? ;] użyłem takiej plexi specjalnie. W czarnej po pierwsze byłoby widać każdą minimalną nierówność a po 2 świeci się jak przysłowiowo psu jaja. A tak zapełniłem każdą szczelinę wyszlifowałem zaokrągliłem krawędzie i myślę że po pomalowaniu będzie to efekt prawie jak oryginalny na zamówienie a nawet i lepiej bo przy wycinaniu nie zaokrąglą mi raczej krawędzi a jak miałbym to szlifować to wyglądałoby to obrzydliwie.

Szpachlowałeś tą obudowę? Jeśli tak, to pamiętaj, żebyś ładnie wyrównał papierem ściernym. No i jeżeli będziesz malował akrylami, to żeby już był max-full-wypas nie zapomnij o podkładzie 🙂 Bo jednak wbrew pozorom sporo daje - farba lepiej się trzyma. Myślę, ze do tej plexi najlepsza byłaby jakaś farba do modelarstwa plastikowego (szczególnie podkład, który dobrze trzyma się plastiku). Tylko, czy wtedy nie byłoby to jednak coś aż nadto? Biorąc pod uwagę, nie bardzo tępe kolcopługi.

PS. Sugerowałbym może stworzenie tematu work in progress nad tym minisumo i wydzielenie postów nie związanych z tym wycinaniem plexi.

Szpachlowaniem tego raczej nie da sie nazwać zakleiłem to klejem i jak wysechł i zrobił się twardszy to go ładnie podciąłem w sensie nadmiar i wyszlifowałem drobnym papierem ściernym tak ze po pomalowaniu nie powinno być najmniejszej różnicy. Hmm... podkład powiadasz. Nie wiem czy istnieje coś takiego w modelarstwie ale chyba masz racje no to zajdę jutro do sklepu bo mam niedaleko Warhammer? czy jakoś tak z takimi plastikowymi ludkami (orci, gobliny itp.) do kolekcjonowania nie wiem czy ktoś kojarzy i pewnie polecą mi coś do malowania plastiku. 😉

Ja bym raczej polecał farby w sprayu f-my tamiya, Jak bawiłem się w modelarstwo (samochody) to używałem tych farb. Niestety, są one cholernie drogie, bo około 35zł/puszka.

Ludzie, nie zapominajmy że to minisumo 😉 Jeśli zamierzasz tym robotem walczyć na zawodach, to nawet najlepszej i najdroższej farby nie zabezpieczysz przed odpryskami i brzydkimi zarysowaniami, wystarczy, że przeciwnik będzie miał metalową obudowę, czy nawet "kolce". Moim zdaniem znacznie lepiej wyjdziesz na zmatowaniu całej powierzchni (rysy pojawią się prędzej czy później, zakładam, że to PMMA a nie np. poliwęglan). Jeśli zależy Ci na wyglądzie, to możesz robota podświetlić nieco od środka i już będzie coś ciekawego 🙂

Ja bym to spróbował machnąć normalnym sprayem za 10zł, jak nie wyjdzie to zawsze można zmyć / zdrapać papierem ściernym. Nawyk ma rację, nie unikniesz zarysowań, więc nie ma sensu się bawić w drogie farby i podkłady. Jak ci się bardzo już porysuje i będzie ci to przeszkadzać to zawsze możesz zdjąć i nanieść nową warstwę.

No też prawda nie pomyślałem zbytnio o tych zarysowaniach podczas walk ;] to zobacze po ile są te farby do figurek jak nie będzie się opłacało to walne sprayem czarnym i tyle ;]

Zmatowić i pomalować od środka, imho najlepsze wyjście;)

Nawiązując do kwestii malowania - polecam spray'e firmy Montana. Doradził mi je jakiś czas temu pewien specjalista na forum moddingowym; miałem przygody z tanimi farbami i po przetestowaniu Montany stwierdziłem, że nigdy więcej 🙂 Farba jest dużo gęstsza, lepiej się rozprowadza, nie ścieka i świetnie trzyma (oczywiście po przygotowaniu podłoża wg instrukcji). Cena jest raptem parę złotych wyższa, jedynym problemem może być zakup (Warszawiakom polecam sklep na Nowym Świecie, ew. hurtownię za Elsnerów - nie pamiętam dokładnego adresu, ale mogę poszukać jeśli kogoś to zainteresuje) naprawdę polecam.

Również ze środowisk moddingowych [btw kiedyś bardzo w tym siedziałem] mogę również bardzo mocno polecić te spreje, to są spreje dla profesjonalistów, graficiarzy;) ale doskonale nadają się do malowania różnych powierzchni, mają bardzo dobre parametry jak na lakier z puchy. Z tego co mi wiadomo najprościej dostać je w skateshopach.

Jak skejtszopy to tylko Mołotowy!

... Nie wiem czy istnieje coś takiego w modelarstwie ale chyba masz racje no to zajdę jutro do sklepu bo mam niedaleko Warhammer? ...

Istnieje mnustwo szpachli do medeli plastikowych.

np. taka tania szpachla. Obróbka jak w lakiernictwie. Nanosisz, czekasz aż wyschnie, szlifujesz, podkład i malujesz. Ale moim zdaniem to zabawa jedynie dla estetyki.

Dobra to teraz kwestia silników hmm... mam na oku 2 modele. Ogólnie to zaciekawiła mnie oferta firmy WOBIT ponieważ posiada idealne koła do mojej konstrukcji oraz dość ciekawe silniczki.

Tak więc jest to ten sam model silnika lecz z różnym momentem obrotowym.

Silniczek nr.1:

Silnik prądu stałego z przekładnią o małej długości DG2425-025 [310 obr/min]

Silniczek nr.2:

Silnik prądu stałego z przekładnią o małej długości DG2425-016 [530 obr/min]

Obliczyłem tak sobie ilość obrotów wykonanych w ciągu minuty i wyszło mi że ten pierwszy w zupełności by wystarczał ale dojdzie do tego masa całkowita robota do tego zasilanie będzie na 5V a nie 6 i tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie wziąść ten 2? ponieważ cenowo wychodzą tak samo a może to wpłynąć na wyniki walk ;] Proszę o opinię : )

Tylko najpierw zadzwoń do nich czy którykolwiek z tych silników jest dostępny, bo z tego co się orientuję to jest z tym dość ciężko w Wobicie.