Skocz do zawartości

BAQ1


Pomocna odpowiedź

to mam plan awaryjny a właściwie koła LEGO kształtem przypominające koła F1 coś w tym stylu :

http://allegro.pl/item999583334_lego_technic_duze_kola_wyscigowe_68_8x36_zr_8366.html

lekko inny wygląd ^^. Mam taki sklep z częściami niedaleko domu i Pan sprzedawca obiecał mi załatwić komplet kół za jakieś 15,- obciąże je trochę i będą śmigać równo ^^ gorzej z przymocowaniem ich do silniczków hmm...

Niestety przy tych kołach możesz już odrzucić pomysł tych silników z mobota. Są za duże, sam to przerabiałem, niestety.

Link do komentarza
Share on other sites

No to jestem już zakręcony jak rolka papieru toaletowego xd nie no jakieś pomysły? na silniczek? bo tam był jeden pomysł ale myślę że z tym za dużo zabawy może jakiś taki już zrobiony całkowicie? najlepiej z wobitu jeśli można.

Link do komentarza
Share on other sites

Głupia sprawa, ale jedyna opcja 'fajna' i łatwo dostępna to Copale od Mirkka36. Niestety, na każdej stronie jaką widziałem o minisumo, czy to zagraniczne, czy konaru ludzie piszą o puszczającej zębatce, przez co przekładnia nie nadaje się już do użytku. Inna opcja to sprowadzanie z Niemiec/Austrii (eBay) silników typu Maxon, Escap, Faulhaber, Buhler, Dunkermotoren.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

nazwa jest nawet dwie jak byk ;] a numer i kod gdzieś się zmieści hmm... dam rade ^^ białą powiadasz nie no zostawie ją i tak jest pod dużym skosem więc raczej nie polepszy czujników przeciwnika

Link do komentarza
Share on other sites

No to jak mówiłem odświeżam ten projekt.

Obudowa poprzednia uległa zniszczeniu. ;d

Była krzywa jednym słowem, trochę źle obliczyłem jedną z płytek, po czym skleiłem i zamalowałem.

Tak więc się wkurzyłem i porzucałem nią trochę... ;d

Ale już zawitała nowa obudowa bardziej dopracowana.

Tak więc o to ona (narazie w częściach):

Chciałbym podziękować z tego miejsca mojej linijce która uległa śmierci tragicznej poprzez złamanie.[*][*][*]

Tak na marginesie jak ktoś chce znać już pełen (przybliżony) wygląd to zapraszam do obejrzenia tego zdjęcia:

Seeker II moja inspiracja twórcza ;o ;d

A tu małe info o tejże konstrukcji zapraszam do angielskiej lektury obrazkowej.

http://www.huv.com/miniSumo/seeker2/

Link do komentarza
Share on other sites

Seeker'a już kiedyś widziałem, całkiem sporo wywalczył swego czasu ten bocik 🙂 Tyle że autor robił wszystko z aluminium a nie plexi... Obudowa to najmniejszy problem, bardzo ważna jest tu mechanika, a jeśli chcesz odtworzyć Seeker'a to szczerze mówiąc może być ciężko...

Link do komentarza
Share on other sites

Plexi (oczywiście pomaluje później na czarno) najłatwiej było mi wyciąć ponieważ nie mam żadnych maszyn do obróbki metali i tak cud, że udało mi się zamówić u znajomego koła. Co do Elektroniki mam już płytkę główną pokazaną w innym poście która się mieści bez najmniejszych problemów, tak samo baterię. Teraz tylko konstrukcja płytki mostka gdzie zastosuje chyba l298N więc miejsca tak dużo nie zajmie no i czujniki ale z nimi najmniejszy problem.

Link do komentarza
Share on other sites

Wg mnie pleksi nie jest najtrafniejszym materiałem do budowy minisumo, jest za kruche, można się w nie łatwo wczepić a gleby z ringu na stole na pewno nie przetrwa.

PS. Nad czujnikiem jeszcze pracuję, nie zapomniałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Są to dość solidne fragmenty plexi trudne do rozwalenia 🙂 przynajmniej moim zdaniem nie jest to możliwe dla Minisumo no chyba, że miałby jakiś młot walący z góry co jest bodajże zakazane : ) Napewno popracuję później nad inna obudową (czyt.aluminium), ale że to moja pierwsza konstrukcja i pozwolę sobie na takie rozwiązanie. Zobaczymy jak wyjdzie 🙂

PS: Pierwsza warstwa czarnego, matowego lakieru położona, jutro druga

PS: Ok dzięki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.