Skocz do zawartości

BAQ1


Pomocna odpowiedź

przynajmniej moim zdaniem nie jest to możliwe dla Minisumo

taaak, również pozdrawiam stoły.

Tak jak KD napisał, pleksi jest bardzo nietrafionym wyborem. Inna sprawa, że to jawny plagiat, klon robota Jona Hylanda (który notabene jest już baardzo stary, bodajże z 2002 roku, czyli 8 lat!). W sumie i tak wątpię, czy uda ci się zrobić robota o porównywalnej skuteczności (o ile nie zakończy się w fazie pomalowanej obudowy z pleksi). Ciekaw też jestem, jakich chcesz użyć silników - pololu 30/50:1 do takiego typu konstrukcji będą za słabe, o mobotkach (oprócz 95RPM) nie wspomnę, a tych faulhaberów raczej nigdzie już nie dostaniesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ale obudowa to nic... liczy się serce 😉 w sensie Kontrolera, Programu itp

W przypadku minisumo obudowa liczy się bardzo, przypuszczam że dużo bardziej niż kontroler czy program. A co do czujnika to niestety musisz poczekać trochę dłużej, bo dzisiaj odebrałem części z cięcia laserem i nie dość że wycieli złe to jeszcze za małe i nie mam teraz ani czasu ani pieniędzy babrać się z tym czujnikiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie ; ) ale obudowa to nic... liczy się serce w sensie Kontrolera, Programu itp

Twoje słowa z innego tematu:

Inspiracją do pokazania wam tego jest również ostatni robot BoBByego który został zrobiony z kawałka taśmy izolacyjnej (tak to to co chwalicie że jest czarny ) i kilku hmm... nie wiem blaszek zapewne

No chyba, że zmieniłeś zdanie od tamtego czasu, ale powątpiewam, czy na lepsze. Obudowa to nie jest "nic", ale ok, nie będę się kłócił, bo wiesz lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Co innego skopiować obudowę z innego robota a zupełnie co innego zrobić ją z taśmy. Co ma jedno do drugiego hmm...? A tamto powiedziałem żebyś ją zrobił staranniej, tak jak np. w Nugecie, a nie żeby Cię skrytykować 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tyle że Bobby od tego czasu jest 2 roboty do przodu w stosunku do ciebie, już nie mówiąc ile miał projektów. Wogóle to nie widziałem chyba ani jednego twojego skończonego robota. Masz bardzo staranne obudowy albo płytki ale na tym się przeważnie kończy.

Link do komentarza
Share on other sites

No ja wiem poprostu nie mam odpowiednich warunków do tego(czyt. pieniądze, firmy, elementy). Ale teraz zbieram ostro kasę i robię co tylko się da : ) obudowa wyszła, teraz problem będzie ze specjalnym elementem do zamocowania odpowiednio silników, ale dam rade, no a płytkę jedną już mam więc myślę, że będzie ok : )

Ja Bobby'ego szanuje za jego konstrukcje : ) Chciałem tylko zmotywować chłopaka żeby wygląd nie psuł jego wysiłku który wniósł w budowę Elektroniki, ponieważ jak już wspomniałem bardzo cenię go za to co zrobił i wiem, że ma dość dużą wiedzę.

Ja przyznaje bez bólu, że jestem ciemnym elektronikiem. Wszystko co potrafię to od was ze schematów i tutków. Jestem poprostu wyczulony na brzydkie rzeczy jak coś mi wyjdzie a nie jest estetyczne to uważam, że się nie udało, nie ze względu na funkcjonalność a samo uczucie, że jest to jak chińska podróba z rynku.

No i oczywiście Bobby zrobi jak uważa to była moja jedyna uwaga co do tamtego robota no i wytłumaczyłem mu już na PW co i jak. Mam nadzieję, że nie wziął tego sobie tak bardzo do serca i będziemy żyć w zgodzie ^^.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem poprostu wyczulony na brzydkie rzeczy jak coś mi wyjdzie a nie jest estetyczne to uważam, że się nie udało, nie ze względu na funkcjonalność a samo uczucie, że jest to jak chińska podróba z rynku.

To może jesteś po prostu przeczulony? 99% robotów ma jakieś niepotrzebne czy krzywo powiercone otwory, minimalnie złe kąty i inne defekty, które są niezauważalne, a o tym że coś nie pasuje wie tylko ten co budował. Poza tym w kategoriach sumo szczególnie liczy się funkcjonalność, nie wiem na przykład dlaczego porzuciłeś poprzednią obudowę minisumo? Bo już jest nie trendy? Cały czas pojawiają się nowości (Seeker do nich nie należy), jak będziesz bez przerwy chciał coś poprawiać bo uważasz że może być lepiej to nic nie skończysz. Najpierw zbuduj, potem ulepszaj.

Ja już na przykład złożyłem chwytak i mógłbym chyba bez problemu wymienić 5 błędów które zrobiłem, to co, mam go nie montować tylko robić nowy? Nie, skoro ten działa i broni się estetyką jako tako to lepiej żeby był niż żeby go nie było, kiedyś go przy okazji ulepszę i mogę wymienić na nowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Masz absolutną rację =) Co do tamtej obudowy to była krzywa przy wycięciach kół tak, że musiałbym wstawić je pod kątem a co za tym idzie robot nie jechałby prosto zgodnie z kierunkiem linii obudowy a tak pod kątem. No nie żałuje zmiany tylko straconego czasu.

A co do tego, że jak brzydko to nie zamontować to mogę odp. Tak lub nie. Tak gdy ta brzydota jest zakrywana przez dobrą funkcjonalność i starania autora do poprawienia jakości, nie jeśli to ledwo się trzyma itp. no chyba, że ma to służyć tylko do nauki w domu w sensie eksperymentalnym. No takie moje zdanie może macie inne ale każdy ma prawo do swojego : )

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.