Skocz do zawartości

Zasilanie serw hexapoda


BananWszyscy

Pomocna odpowiedź

Po tak długim czasie wreszcie wziąłem się za marzenie z początków studiów (xD) i budowę tego robaczka. Mechanika jako taka już jest, wydruki się tworzą, "część logiczna" układu jako tako zrobiona jest i przyszła kolej na zasilanie serw - używam najtańszych sg-90 i takie pytanie do was - jak to zasilacie/zasililiście? Moim założeniem jest minimalizacja kosztów. Układ zasilania będzie miał raczej budowę modułową (jako źródło 18650 w połączeniu 2s - akurat takie mam na stanie), myślałem nad dwoma przetwornicami typu https://botland.com.pl/przetwornice-step-down/2754-d24v50f5-przetwornica-step-down-5v-5a-pololu-2851.html, które zawsze mogę wykręcić z układu i stosować gdzie indziej - ale no taniej by wyszło władować kilka lm2596 i zostawić już na stałe.

Więc ogólnie mam 2 pytania: 1. najbardziej ekonomiczna wersja zasilania napędów - jakieś pomysły? sugestie?
2. korzystał ktoś z "własnych" drukowanych koszyczków na ogniwa przy trochę większych prądach? zaznaczam, że będą dwa w szeregu - nie mam opcji zgrzania, bo nie chcę na razie kupować kolejnych pakietów (chociaż wreszcie można by coś z lipoli uzyskać)

 

edit. no ta, nie zauważyłem, ze nie w tym dziale wsadziłem temat... prośba o przerzucenie do działu zasilania

Edytowano przez BananWszyscy
Link do komentarza
Share on other sites

48 minut temu, BananWszyscy napisał:

korzystał ktoś z "własnych" drukowanych koszyczków na ogniwa przy trochę większych prądach?

Próbowałem z całkiem niezłym skutkiem. Koszyk projekt własny (niestety, gdzieś mi się zapodział), żadnych sprężynek, skręcony śrubami. Druk z PETG.

Jedna wada: żeby wyjąć ogniwo trzeba to rozkręcić, czyli do wykorzystania tylko wtedy, jeśli masz w ustrojstwo wsadzoną ładowarkę albo przynajmniej wyprowadzone przewody do ładowania. Z tego powodu poszedł do śmietnika...

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, BananWszyscy napisał:

1. najbardziej ekonomiczna wersja zasilania napędów - jakieś pomysły? sugestie?

Moze takie cos?..

1711452954892255758.thumb.jpg.86e13f0c959ecae19c01cb23984fd58b.jpg

Male/leciutkie..do 3a(nie sprawdzane), ale w moim skrzydle zasila mi dwa takie serwa jak twoje juz z 50 godzin i ok..w innym (2 metry) dwa razy silniejsze serwa tez elegancko chodzily..

A koszyczek to moze warto kupic, nie te ze sprezynami tylko np. taki..-1098517708-462207789-600x600.thumb.jpg.c40031f9f28ea8819afe5d3a263ee383.jpg

Te "blachy" sa konkretne! Grube i sztywne..na tyle ze czasem poprostu obudowa nie wytrzyma i peknie..

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym zrezygnował z 18650 i przetwornicy i dał trzy akumulatory po 1,5V. Nie wiem ile serw ma mieć ten "robaczek", ale przetwornica w takich projektach to zawsze wąskie gardło dla prądu - czy 5A wystarczy?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czyli potrzebujesz ponad 10A przy założeniu że serwa będą maksymalnie obciążone. Tyle raczej z AA nie wyciśniesz. Moja wcześniejsza propozycja tu się nie sprawdzi.

Sprawdzałeś czy twoje 18650 dadzą radę?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.