Skocz do zawartości

Ankieta... prosze o wypłnienie


Methiu

Jaki kurs chcielibyście mieć ???  

31 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Witam. Ten post jest poświęcony ankiecie o tym czego brakuje na forum...prosze o jej wypełnienie, ponieważ będę się na niej opierał, by stworzyć kurs lub coś w tym rodzaju, by pomóc tym którzy np. zaczynają swoją przygode z robotyką.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja chcę kurs pisania algorytmu PID dla robotów linefollower. Z tego co wypisałeś - wszystko znajduje się już na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja chcę kurs pisania algorytmu PID dla robotów linefollower. Z tego co wypisałeś - wszystko znajduje się już na forum.

Również bym się z tym z chęcią zapoznał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zobacze co da się zrobić :-> . Lecz ankieta dalej trwa więc tak po godzince głosowania nic nie moge jeszcze wywnioskować (nawet chwile przed jej końcem może się całkiem zmienić), więc zobaczymy 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym chciał praktyczne informacje o mosfetach, zastosowanie jako tranzystory mostka, drivery etc. No i PID do LF też by się przydał.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja chcę się dokładnie nauczyć wszystko o minikontrolerach. Wiem że na forum to jest, ale jest w ankiecie więc mówie. 😉 W końcu to kurs. Chcę wiedzieć jak je wykorzystywać do własnych projektów. Ja robię narazie wszystkie roboty zgodnie z dokładnym opisem budowy z forum. Ale jak bym chciał własnego zrobić to nie wiem gdzie i jak podłączyć minikontroler.

🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę mówiąc nie da się zrobić kusrsu uC. Aplikacji jest mnóstwo, weźmy na przykład atmegę8, na której jest oparta cała masa projektów. Może służyć do emulowania portu COM po USB, robić za analizator widma, analizator logiczny, woltomierz z usb... Wszystko zależy od oprogramowania. Co najwyżej można podać kilka przykładowych aplikacji, jakiś pomiar adc, wykorzystanie przerwań, uartu i innych sprzętowych fajnych rzeczy. Dlatego, jeżeli masz jakiś problem, wstukujesz do gugli kilka słów kluczowych (na przykład jeżeli masz problem z komunikacją czujnika po i2c, pisząc w C, używając m8 piszesz C, atmega8 komunikacja po i2c), albo jeżeli nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi możesz napisać na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

mog123, racja, ale z drugiej strony nawet tego nikt po polsku nie napisał.

Po angielsku jest kilka stron na których jest to łatwo opisane - wystarczy poszukać.

Dobrze zrobiony artykuł o PID w FL z przykładami byłby chyba doceniony przez użytkowników podczas wakacyjnego konkursu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja byłbym za kursem korzystania z google i wyszukiwarki na forum, bo nieraz to aż człowiek ma ochotę się pacnąć... 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mikrontrolery nie są moją mocną stroną, lecz tego PID'a może trzasne 😎 jak tak bardzo chcecie, ale moim zdaniem nie ma co opisywać bo zawierałoby to pare liniek tylko 🙄 .

Poza tym na samej wikipedi są chyba 3 or 4 algorytmy, więc taki (kurs na 5 liniek) nie ma chyba sensu......

Chyba 4 link z google TU

Link do komentarza
Share on other sites

Wzór to rzeczywiście łatwo znaleźć, trudniej jest go umieścić w robocie LF, ja mam na myśli konkretne przykłady dla robota LF (a nie dla jakiegokolwiek układu wykorzystującego PID), mającego konkretną liczbę czujników. Wizę że piszesz równiez w Bascomie, od siebie prosiłbym o przykłady również w tym języku :->

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem, jednego, piszesz, że mikrokontrolery nie są Twoją mocną stroną, a chcesz pisać artykuł o nie łatwej sprawie związanej właśnie uC. Po drugie taka sucha teoria już na diodzie w formie obszernego artykułu i jakoś nikomu nic to nie dało, więc wypisanie przez Ciebie kilku równań, których może nawet nie będziesz sam rozumiał, nic nie da.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.