Skocz do zawartości

Ankieta... prosze o wypłnienie


Methiu

Jaki kurs chcielibyście mieć ???  

31 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Treker- chodziło mi o to, że z uC umiem dosyć teorie (język c++ ucze się 2 lata), lecz z praktyką krucho 😋.Więc jeśli chcecie coś o programowaniu to może to długo trwać...(nawet do wakacji albo dłużej, ze względu na mój czas, a raczej jego brak 🤣 ), a jeśli chodzi o coś prostszego typu robot od zera, to tydzień, dwa :-> oczywiście od zakończenia ankiety. Wasz wybór 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Oj nie, tylko nie robot od zera... Jest już światłolub, Elebot, programowalny linefollower, myślę że wystarczy...

Link do komentarza
Share on other sites

Brakuje mi mechaniki. Zwlaszcza konstrukcji chwytakow. Przydalo by sie cos o konstrukcjach wiekszych niz ramie 20 cm i serwo jako naped. Konstrukcje podwozi juz sa opisane, skorzystalem przy tworzeniu wlasnej platformy gasienicowej. Budujac ramie o dlugosci 1m natrafiam na spore trudnosci i jakby jakis artykulik poparty prostymi obliczeniami...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widze, że co pare osób ktoś chce co innego 🤣 . ... Wiem, zrobie kurs pt. "jak zrobić migającą diode", nie no żart a apropo tych mani to nawet ciekawe. 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Bo jezeli na 18 głosów w ankiecie 8 pokazuje "inny", to znaczy że nie wypisałeś w niej zbyt trafione propozycje, trudno się więc dziwić że co chwila ktoś wypisuje jakieś nowe.

Link do komentarza
Share on other sites

To zrobie tak, że tą ankiete dokończe i przeanalizuje czego chcecie, a potem ją aktualie na 1 lub 2 dni i zobaczymy jak wyjdzie 😅 .

[ Dodano: 11 Maj 10 02:34 ]

Widze, że od jakiegoś czasu niektórzy głosują na styl robota od zera czy FAQ błędów 😮 . Mi się wydaje, że na tym się skończy... 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Ja wypowiem się w ten sposób, "chcenie" pewnych osób artykułów na ten czy inny temat wynika z ich niewiedzy, są tematy które można samemu opracować, lub też trzeba samemu je przerobić, żeby je zrozumieć.

Są też problemy które bez specjalistycznej wiedzy czy podstaw nie są do zrozumienia tym jest regulator PID, i należało by zrobić wykłady z matematyki wyższej, ale nie dalej niż do XVII wieku, bo mało kto tą wiedzę wykorzysta.

Ta ankieta sama w sobie jest dobra, ale po to żeby ktoś na "zamówienie" tworzył artykuł mija się z celem.

Napisz artykuł w tym w czym jesteś dobry, masz doświadczenie i artykuł będzie na dobrym poziomie.

Niepodejrzewam nikogo na tym czy innym forum, żeby był tak dobry i mógł napisać artykuł na każdy temat który by użytkownik wymyślił. Można stworzyć bazę tematów artykułów co użytkownicy chcą, by ktoś mógł się podzielić wiedzą i uzupełnić wiedzę innych.

O mikrokontrolerach, jest kilka dobrych stron, kilka dobrych for. Niema dobrych książek, nie ma dobrych kursów programowania uC, jest kilkadziesiąt średnich i trzeba je przeczytać wszystkie, zbyt rozległa dziedzina. Polecam usiąść z paczką elementów, cyną, lutownicą, płytką uniwersalną, prockiem, programatorem i zamknąć się w pokoju na tydzień i przerobić te kursy po tym będziesz umiał zaprogramować wszystko, inaczej się nie da, ja tak zrobiłem i tak zrobiło kilku moich znajomych, i potrafią w odpowiednim czasie za pomocą google zrobić wszystko. Po wykonaniu 10 projektów na uP, możesz powiedzieć, jest opanowany na poziomie podstawowym.

Tworzenie nowych kursów nie jest potrzebne, ale zebranie wszystkich razem kursów i przerobienie na jeden duży jest tym co bym potrzebował, "baza wiedzy" i na to można poświęcić osobny portal.

ps. po obronie dyplomu, pewnie przez wakacje wrócę z kilkoma artykułami (i dokończę ten co obiecałem i zacząłem artykuł).

Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Są też problemy które bez specjalistycznej wiedzy czy podstaw nie są do zrozumienia tym jest regulator PID, i należało by zrobić wykłady z matematyki wyższej, ale nie dalej niż do XVII wieku, bo mało kto tą wiedzę wykorzysta.

Nie zgodzę się z tobą, przełożenie algorytmu PID na kod dla mikrokontrolera to kilka prostych równań, które zrozumie każdy uczeń szkoły podstawowej ponieważ nie ma tam cudów, zwykłe dodawanie, mnożenie itp. Niestety ta prostota przekłada się na problem z wykorzystaniem tego algorytmu, odpowiedniego podawania danych, i odpowiedniego korzystania z wyniku wyjściowego algorytmu PID. Problem stanowi też odpowiednie dobranie współczynników wzmocnienia, ponieważ każdy robot jest inny i w zasadzie współczynniki trzeba dobierać ręcznie na podstawie pewnych założeń, które są w zasadzie proste, z tym, że dobranie tych współczynników jest bardzo czasochłonne. Nawet ja mam z tym spory problem. Jedynie w Psotku2 udało mi się prawie od razu wstrzelić w prawidłowe nastawy, nawet przy maksymalnej prędkości Psotek2 każdą pętelkę przejeżdża jak po sznurku nie zjeżdżając ani razu z linii. Niestety kod zawierający PIDa nie idzie w parze z obsługą zakrętów pod kątem prostym, i ja dopisując obsługę takich zakrętów bardzo psułem jazdę lfr'a, przez co zamiast jechać płynnie po delikatnym zjechaniu z linii zachowywał się jakby miał zakręt pod kątem prostym. No ale w moim nowym lfr'ze (którego niedługo wrzucę na diodę) chyba wyeliminowałem wszystkie wady Psotka2 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

A tak poza tematem,Sabre, co się stało z psotkiem3? Bo wszędzie na listach startowych zawodów widać tylko psotka2/stridera (stridera2). Psotek1 zakończył żywot udzielając silników psotkowi3, a ten nie sprawdził się i użyczył je striderowi?

Link do komentarza
Share on other sites

Psotek3 służy jako mały poligon doświadczalny, ostatnio testowałem na nim nowy kod, podawanie danych do PIDa i całe menu zmiany współczynników wzmocnienia i zmiany prędkości. Silniki, które są w Psotku3 nie nadają się do lfr'a, są zbyt małej mocy. Dodatkowo Psotek3 jest zbyt lekki, przez co ma bardzo małą bezwładność, potrafię zapanować nad nim tylko do PWMa na poziomie 80 z 255, a zwiększanie masy powoduje, że silniki nie są w stanie ruszyć. Możliwe, że po weekendzie wrzucę nowego lfr'a Strider'a2. Pierwszy to był mój mały niewypał, silniki z Psotka2 i koła o średnicy 66mm.

Biję się w pierś za ten offtop.

Link do komentarza
Share on other sites

RIDDYK- dzięki za poświęcony czas i pomoc, oczywiście skorzystam z twoich rad, ale za szybko nie powstanie żaden artyk. ponieważ mam noge w gipsie 😅 i lekarz powiedział, że tydzień dwa jak nic, no i musze leżeć 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.