Skocz do zawartości

Robot Rico


TIMONek

Pomocna odpowiedź

Zapewne kontrast LCD 🙂 Ewentualnie próg działania czujników, ale w to wątpię.

Nie zgadłeś 🙂 Jakieś innej propozycje do czego mógłby służyć ten potencjometr?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzielnik napięcia akumulatorów? Z płytki wnioskuję że idzie do ADC?

PS. Zaparłem się, i rzeczywiście, udało mi się upchnąć te 2 scalaki na płytce 'niemal' jednostronnej 6x7cm (niemal, bo na drugiej warstwie mam tylko ścieżki, które dałoby się załatwić kilkoma kablami, ale wyglądałoby to zdecydowanie nieelegancko 😋). Myślę, że gdybym trochę bardziej pomyślał zdołałbym to upchnąć na jeszcze mniejszej płytce 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Jest to dzielnik napięcia prosto od przetwornicy czyli +5V, pytanie po co nam to 😉 ?

Jeśli wydaje Ci się, że mógłbyś upchnąć to to znacznie mniejszej płytce to znaczy, że masz jeszcze sporo miejsca 🙂 pokombinuj, a dzięki temu w przyszłości będziesz mógł tworzyć co raz to lepsze układy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No jakiś próg działania czujników odległości/linii. Ewentualnie kontrola 5V, ale po co dzielnik 🙂 ?

A co do tej płytki, nie chcę tego jeszcze bardziej upychać bo musiałbym zrobić więcej przelotek.

Link do komentarza
Share on other sites

No jakiś próg działania czujników odległości/linii. Ewentualnie kontrola 5V, ale po co dzielnik 🙂 ?

Po co mielibyśmy zmieniać progi czujników odległości i linii - takie rzeczy zwykle ustawia się raz i już 🙂 Nie tylko nasze sumo jest w taki potencjometr wyposażone 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Korekcja tych pięciu sekund? Chociaż nie mam pojęcia po co, skoro na timerze można to bardzo dokładnie wyliczyć. Ech, ja się poddaję, koniec.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale jak to?
Zwyczajnie 🙂
Życie was boli?
Nie, nie boli nas.

Hmm robiliśmy płytki na www.drukowane.pl przypuszczam, że satland ma lepsze ceny 😉 Stosunkowo tanio - była minimalna różnica w cenie za każdą kolejną płytkę.

Płytka dwustronna, prototypowa, soldermaska zielona, metalizacja otworów, wymiary 6x8 cm. Opisów nie ma, bo nie było na nie miejsca - choć w tej samej cenie masz opis górnej warstwy. Możesz sobie wszytko przeliczyć przy pomocy kalkulatora zawartego na stronie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W Satlandzie nie ma chyba w ogóle opcji jednorazowego prototypu, więc zawsze płaci się za przygotowanie dokumentacji produkcyjnej. Przynajmniej nie widziałem takiej możliwości w ich kalkulatorze.

Dobrą firmę mi podsunąłeś, już wiem gdzie zrobię płytkę pod prototypową wersję mojej magisterki:)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.