Skocz do zawartości

Radioodbiornik bramy FAAC (zamiana sygnału 24V na 3.3V (np. z użyciem transoptora))


MisiekD

Pomocna odpowiedź

42 minuty temu, _LM_ napisał:

A pomysł ze stabilizatorem 5V w sumie nie najgorszy tylko po co kombinować? 

Wspomniałem głównie, dlatego, bo z 5V rezystory 0,25W będą już wystarczające dla PC817, a mam też kilkanaście sztuk tych stabilizatorów i w zasadzie nie mam ich specjalnie do czego wykorzystać 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Kolego, jak Ci wejście "ciągnie" taki prąd to albo coś masz sknocone w programie albo uszkodzony układ. Popatrz sobie na notę katalogową tego mcp. W prawdzie ja niemam jej teraz przed oczami ale dam sobie paznokieć w małym palcu przyciąć że prąd wpływający do wejścia jest o rzędy niższy od tych 30mA. Żeby bardziej Ci to pokazać: masz tam 16 takich wejść i gdyby każde brało 30mA to suma prądów wyniosłaby prawie 0.5A no.. Na moje oko za dużo 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, robię testy generalne zaraz i napiszę co dokładnie z tym natężeniem do wejścia INPUT. Może robiłem na szybko i coś źle styknąłem (już wtedy późna godzina była 😉). Co do rezystora - mam 2.2K, to da ok. 10.36mA na diodzie w PC817. Zaraz przetestuję w praktyce i napiszę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, MisiekD napisał:

"żreć" nawet ok. 33mA

Błąd - 0,33mA.

 

1 godzinę temu, _LM_ napisał:

prąd wpływający do wejścia jest o rzędy niższy od tych 30mA.

Poprawka 😉 Ok. 0,33mA 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

40 minut temu, _LM_ napisał:

Uff już myślałem ze mam po paznokciu 😜

Hah 😄

Ale na drobną zmianę chyba jednak się skuszę - jednak spróbuję jeszcze z tym stabilizatorem zrobić układ 😉 Widzę, że rezystor 2.2K bardzo się nagrzewa, a nie chcę też ryzykować pożarem 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, BananWszyscy napisał:

Zawsze możesz podłączyć jakieś 2 równolegle dla rozproszenia ciepła

Ale równoległe raczej powinny być takiej samej rezystancji, tak? Bo inaczej chyba sporo zabawy z obliczaniem?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, MisiekD napisał:

Ale równoległe raczej powinny być takiej samej rezystancji, tak? Bo inaczej chyba sporo zabawy z obliczaniem?

Z = (R1 * R2) / (R1 + R2) - dwa równoległe rezystory, do policzenia w pamięci 😉,

Ale tak, w przypadku podłączania równoległego w celu rozpraszania ciepła najlepiej zastosować identyczne rezystory o dwukrotnie wyższej rezystancji.

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, H1M4W4R1 napisał:

Z = (R1 * R2) / (R1 + R2) - dwa równoległe rezystory, do policzenia w pamięci 😉,

Ale tak, w przypadku podłączania równoległego w celu rozpraszania ciepła najlepiej zastosować identyczne rezystory o dwukrotnie wyższej rezystancji.

Już założyłem inny, nowy temat o rezystancji - wszystko już z mocą rozumiem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

O ile nie maja wspólnej masy, i/lub zasilania. Ja wiem do czego jest optoizolator, a pytam sie o powody, bo jesli nie ma żadnych konkretnych dla zastosowanie akurat jego, to dwa rezystory albo trzy i mosfet bedą tutaj prostsze.

Edytowano przez kaworu
Link do komentarza
Share on other sites

Ja brałem pod uwagę również wyższe napięcia wejściowe niż 24V które już wymagają izolacji co można wyczytać w tym wątku. Proszę przeczytać wcześniejsze posty i będzie wszystko jasne. 

Link do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, _LM_ napisał:

Ja brałem pod uwagę również wyższe napięcia wejściowe niż 24V które już wymagają izolacji

W sumie to też nie wymagają, jeśli obudowa spełnia pewne wymagania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.