Skocz do zawartości

Zagnieżdżanie warunków if w ifie


Superuser1234

Pomocna odpowiedź

2 minuty temu, ethanak napisał:

@SOYER a teraz przeczytaj to co napisałeś i w ramach treningu podaj, jaką wartość ma mieć keyCode żeby warunek był spełniony.

Ładnie napisałem 🙂

Moim zdaniem jest tu błąd logiczny bo po mojemu zmienna keycode nie może mieć równocześnie dwóch różnych wartości, być może jest na to sposób o którym wspomniał @Elvis, ale ja go nie znam... 

Także prośba do autora wątku o wyjaśnienie zamysłu, ja wyjaśniłem jak najłatwiej zagnieździć ify, na podanych danych przez autora, a, że warunek nie będzie spełniony... cóż...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja tylko dodam ze sie nie obrazilem i wszystko jest oka😅 fakt ..@ethanak ma racje i odpowiedzialem zanim sie zastanowilem...bo czarno na bialym bylo w tym if'ie ze w zyciu nie bedzie spelniony, bo jak juz napisane 10 razy bylo..nie mozna przechowywac  dwoch roznych wartosci w jednej zmiennej..a tam pewnie ten kod wyglada tak

char keyCode = Serial.read()

Czy cos w tym stylu...wiec za zamieszanie przepraszam (to pewnie przez ten okropny bol glowy ktory mnie meczy od rana😢)

Link do komentarza
Share on other sites

Ale ten warunek jak najbardziej może być spełniony, a jedna zmienna może przechowywać wiele wartości (jak chociażby typ generatora w przykładzie z języka Icon) - dlatego pytanie o typ zmiennej, może przypadkiem, ale było jak najbardziej na miejscu.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, bjrk napisał:

A masz jakiegoś działającego SNOBOLa?

Nie, to były stare czasy, programowałem w Iconie a ten jest normalnie w dystrybucji (icont/iconx, bez iconc ale tego nigdy nie używałem).

Ale coś tam na githubie jest - zerknij tu (SPITBOL): https://daveshields.wordpress.com/2012/09/02/snobol4-for-linux/

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

@Elvis, @ethanak czy używaliście któregoś z dialektów Lisp'a, np. Lisp, Scheme, czy z nowszych Clojure? Pytam się dlatego, bo ileś lat temu używałem w pracy Scheme, a Clojure uczyłem się dla własnej satysfaksji i bardzo polubiłem ten język. Od dłuższego czasu elementy programowania funkcyjnego wystepują w C#, Javie, Pythonie. Jakie macie doświadczenia z programowaniem funkcyjnym i czy je lubicie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Od razu przepraszam że tu nie zaglądałem i nie mogłem odpowiadać na bieżąco, @ethanak przyciski mają się naciskać po kolei. @SOYER Chodzi o to że te wszystkie "keyCode" są w zmiennej przechowującej, każdy z nich trafia do tej zmiennej jednocześnie sczytując jaki to klawisz na klawiaturze, i teraz chce aby po naciśnięciu 2 konkretnych przycisków na tej klawiaturze coś się zadzialo

Edytowano przez Superuser1234
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, Superuser1234 napisał:

Od razu przepraszam że tu nie zaglądałem i nie mogłem odpowiadać na bieżąco, @ethanak przyciski mają się naciskać po kolei. @SOYER Chodzi o to że te wszystkie "keyCode" są w zmiennej przechowującej, każdy z nich trafia do tej zmiennej jednocześnie sczytując jaki to klawisz na klawiaturze, i teraz chce aby po naciśnięciu 2 konkretnych przycisków na tej klawiaturze coś się zadzialo

@Superuser1234 jeżeli dobrze zrozumiałem to myślę, że najprościej jest utworzyć dwie zmienne, jedną do jednego przycisku, drugą do drugiego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.