Skocz do zawartości

Pierwszy miesiąc konkursu dobiega końca!


Treker

Pomocna odpowiedź

Nie twierdzę, że są złe, są nawet całkiem całkiem (każdego w nich zainteresuje coś wartego ponad 2/3 wartości dowolnej nagrody, co jest bardzo dobrym wynikiem). Chodzi mi o to, że są niekoniecznie mocno związane z robotyką.

Jakiś temat sobie znajdę, a serię uważam za niezły pomysl tak długo jak każdy artykuł może funkcjonować samodzielnie jak i z innymi (ale nei spieszy mi się). Zresztą pewnie bym nie wrzucał teraz, ale przejrzałem jakie artykuły są wrzucone i był właśnie o konfigurowaniu środowiska pod linuksem i uznałem, że tematycznie są podobne, a równocześnie się nie "nachodzą". A sądząc po ilości osób piszących w Bascomie uważam, że wielu osobom taki artykuł bardzo się przyda, szczególnie, że na C/C++ (lub coś podobnego) będą musieli się w końcu przerzucić - bascom jest tylko na AVRy.

Link do komentarza
Share on other sites

Widziałem już na forum, że pojawiły się pewne złe informacje.

Te nagrody przyznaję tylko ja, niema żadnego głosowania - głównie z takiego powodu, że ciężko byłoby to robić w miarę szybko i sprawnie. Po drugie chciałbym, aby przynajmniej część nagród była przyznawana przeze mnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

niema żadnego głosowania

Czyli nie głosujemy który art nam się najbardziej podoba? Z całym szacunkiem, ale to jest bez sensu i dąży do szybkiego upadku tego konkursu. Głosowanie można przeprowadzić bezproblemowo w tydzień robiąc ankietę - to nie jest argument, a wydaje mi się że niektórzy woleli by poczekać tydzień o zostać ocenieni przez większą rzeszę.

Ja rozumiem że jesteś adminem tego forum i masz prawo podejmować najważniejsze decyzje, ale artykuły nie są tylko dla ciebie, są dla "ludu" i "lud" powinien mieć prawo wybrać ten który najbardziej przypadł do gustu.

Po drugie chciałbym, aby przynajmniej część nagród była przyznawana przeze mnie 😉

To wprowadź nagrodę Grand Prix i ją przyznaj. Bo ja jestem stanowczo przeciw systemowi który proponujesz. Zaraz pewnie zostanę zjechany ale wiem że jest część użytkowników forum o podobnym zdaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przyznam 3 nagrody o wartości 20Euro, a użytkownicy podczas dwutygodniowego głosowania przydzielą nagrody o wartości ~4 000zł - biorąc pod uwagę wszystkie artykuły z 3 miesięcy.

Faktycznie, dramat i oszustwo!

to jest bez sensu i dąży do szybkiego upadku tego konkursu

Nie zdajecie sobie sprawy ile pracy wymaga organizacja całości, jak się komuś nie podoba formuła konkursu lub nie zgadza się z regulaminem to niech nie startuje.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, nie rozumiem twojego problemu. O co tobie chodzi? Treker z moją bardzo malutką pomocą zorganizował wszystkie nagrody, nawet sobie nie wyobrażasz ile pracy kosztuje zorganizowanie całości. Na żadnych zawodach, związanych z robotyką w Polsce, w tym roku nie było tak wartościowych nagród jak w tegorocznym konkursie na naszym forum. Myślę, że coś się trekerowi należy za pracę i czas jaki poświęcił na to wszystko, i przyznanie przez niego nagród miesięcznych, które są malutką cząstką nagród głównych, nie powinno dla nikogo stanowić problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

No to ok, napisałem dlatego żeby zmienił "naszym zdaniem" na "moim zdaniem", a on się niepotrzebnie wykręca że miał na myśli administrację. Już nic więcej na ten temat nie piszę.

Link do komentarza
Share on other sites

Na pisałem "naszym" bo jest nas jednak dwóch, ale jakoś chyba nie widać aby Daniel się udzielał, prawda, więc jak on ma o czymś decydować skoro nie wie jakie są artykuły nawet?

Rozumiałbym Twoje uwagi gdybyś zgłosił jakiś artykuł i nie wygrał, ale w tej chwili doszukujesz się problemów, których niema.

Skończymy już ten offtopic.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, proszę Cie nie spinaj się ;] Wiele razy brałem udział w różnych turniejach/konkursach, bywałem sędzią, ostatnio miałem szansę włożyć dużo pracy w organizację turnieju i naprawdę go rozumiem. Nie masz nawet pojęcia ile trzeba włożyć pracy w to, aby załatwić sponsorów, a Treker zrobił to właśnie dla Was i to jeszcze za free, mógł w tym czasie robić wiele innych ciekawszych rzeczy [np iść na browara 😉 ] Nie dziwie się, że chociaż jakieśt nagrody redakcja chce przyznać sama 😉 Uwierzcie mi, że przez ponad 6 lat startowania w rożnych konkursach/turniejach gdzie oceniana jest jakaś konstrukcja/tekst itp, doszedłem do wniosku, że żadna forma oceny nie jest dobra / Głosowanie przez tłum ma tą wadę, że zawsze znajdą się cwaniaczki, którzy mają chęć na nagrody i na różne sposoby manipulują wynikami:/ głosowanie przez "sędziów" też nie jest do końca wymierne, bo zależy od ich własnych poglądów:/

Link do komentarza
Share on other sites

Nie masz nawet pojęcia ile trzeba włożyć pracy w to, aby załatwić sponsorów

No właśnie mam i doceniam trud 😉 Nie rozumiem czemu od razu zakładacie że ktoś nigdy sponsorów nie załatwiał. I w turniejach też startuję (sport), od 10 lat, z tym że w tym sporcie ocenienie ma tą wadę że oceniają głównie trenerzy, którzy mają oczywiście w swoim interesie żeby ich zawodnicy byli jak najwyżej, bo to najlepsza reklama ich samych. I to obojętnie czy w Polsce czy za granicą. Coś o niesprawiedliwych ocenach tez więc wiem.

Skończymy już ten offtopic.

Nie do końca taki off, ale racja, skończmy.

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że na przyszłość autorzy powinni zastrzec w regulaminie sztywne ramy konkursu w postaci zagadnień, lub zabronionych stref tematycznych. To rozwiązało by problem 🙂

Co do artykułu o środowisku programistycznym, to swój napisałem wyłącznie z przyczyn propagandowych i było dla mnie dużym zaskoczeniem, że wystartował w konkursie 🙂

Osobiście od konkursu oczekuję wyłonienia perełek, w których w skondensowanej formie pojawi się wiedza związana z algorytmami, poradami i sztuczkami programistycznymi, oraz wykorzystaniem modułów i elementów jakie można wykorzystać w naszym hobby 🙂

Może by tak zrobić listę życzeń?

W ten sposób aktywni użytkownicy forum będą mogli zrealizować zachcianki gawiedzi, a jeśli realizacja będzie wystarczająco dobra i poprawna merytorycznie to będzie miała prawo zawalczyć w konkursie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.