Skocz do zawartości

Pierwszy miesiąc konkursu dobiega końca!


Treker

Pomocna odpowiedź

Pierwszy miesiąc wakacyjnego konkursu dobiega końca!

Już niedługo minie pierwszy miesiąc naszego konkursu wakacyjnego. Przypominamy, że na początku lipca autor najlepszego (naszym zdaniem) artykułu zostanie nagrodzony modułem ewaluacyjny firmy Texas Instruments o wartości €20.99, sponsorem tej nagrody jest Farnell Polska! Aktualnie do konkursu zgłoszone są tylko 4 artykuły, więc szansa na wygraną jest bardzo duża! Najtrudniej zdobyć będzie nagrodę w sierpniu (z powodu dużej ilości zgłoszeń), dlatego zachęcamy do publikacji kolejnych artykułów jeszcze w tym miesiącu!

Warto zobaczyć:

Dokumentacja modułu

Moduł w Farnell

Farnell Polska

Więcej o konkursie

DSC04458.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak jest i będzie.

Najtrudniej zdobyć będzie nagrodę w sierpniu (z powodu dużej ilości zgłoszeń),

Tu chodziło mi raczej o to, że najwięcej osób wyśle artykuły w ostatnim momencie i dlatego będzie więcej zgloszeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze tylko pytanie - czy artykuł o bootloaderach kwalifikowałby się do konkursu? Jest to w sumie zagadnienie związane z szeroko pojętym programowaniem, a nie ściśle z robotyką, stąd moje pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale dlaczego? Wg mnie robotyka jest bardzo ściśle związana z programowaniem, a bootloadery są jedną z tych rzeczy które bardzo ułatwiają życie, zmniejszają gabaryty i ilość wyjść koniecznych do wgrywania programu. Dzisiaj po raz pierwszy wgrałem boota UART z sampli bascoma do megi8, bardzo by mnie ciekawiły inne rozwiązania bootloaderów, na przykład na USB. Są to w proste rzeczy, a mimo to niektórzy boją się z nich korzystać i przez to dużo tracą, wiem po sobie.

Myślę że nie jest to mniej przydatne zagadnienie niż to albo to. Oczywiście ja nie ustalam regulaminu, ale czekam z niecierpliwością na artykuł Bobbiego, mam nadzieję że dobry, bo na pewno przemyślany od dłuższego czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, dlaczego nie? Założę się, że kilka osób było by zainteresowanych (też zaliczam się do tego grona) 😉 Według mnie wartościowy materiał, a jak bardzo wartościowy dla innych - to wyłonić ma przecież głosowanie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem wszystkich, ale to może za jakiś czas spowodować pojawianie się artykułów o prawie Ohma i łączeniu rezystorów - bo to też w sumie przydatne przy robotach. Niby ja mam ostateczny głos w tych sprawach, ale wiadomo jaka później pojawi się fala oskarżeń jak nie przyjmę jakiegoś artykułu.

Link do komentarza
Share on other sites

No nie porównywałbym bootloaderów do łączenia rezystorów. Za dużo bezpodstawnych obaw masz Treker, tak jak to było z działem "Konstrukcje początkujących", że będzie "lawina tematów o wiadomym poziomie", a pomysł okazał się nader trafiony i żadnej lawiny nie ma.

Jeżeli masz takie obawy o poziom artykułów to dlaczego przyjąłeś ten o przeróbce serw? Miałeś podstawy żeby go odrzucić, choćby to że ten temat ma już kilka tematów na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście artykuł przyjmę do konkursu, ale znowu już się pojawił kolejny tekst związany ogólnie z elektroniką:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/przygotowanie-srodowiska-do-programowania-avr-vt3702.htm

Konkurs miał być źródłem artykułów na inny temat...

Link do komentarza
Share on other sites

To chyba ja 😃

Bez oprogramowania nie zrobisz robota. Równie dobrze można by się doczepić, że nagrody są niezwiązane z robotyką (Bascom). Poza tym artykuł o programowaniu pod Linuxem został dopuszczony. Swój artykuł być może rozbuduję, albo wstawię kolejny z serii (kiedy go napiszę), ale na razie nic nie obiecuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Chcesz to rozbuduj, ale nie rób z tego serii. Jak chcesz pisać kolejne teksty to zrób coś na prawdę przydatnego tylko w robotyce, jest przecież tyle tematów.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech zapyta mnie na PW zanim zacznie pisać artykuł czy jego temat jest dobry wtedy nie będzie takich sytuacji jak wszystkie poruszane w tym temacie.

Mówisz, że nagrody są złe to jakie sobie wyobrażasz nagrody?

Link do komentarza
Share on other sites

No ale OldSkull pojechałeś trochę po bandzie rzeczywiście. Jeszcze widzę związek tematu o bootloaderach z robotyką z powodów które wymieniłem w 1 poście, a poza tym wejdź na google i znajdź dobre źródła wiedzy o nich po polsku - strzępki wiedzy na jakichś forach, natomiast to co napisałeś jest chyba zbyt oczywiste dla większości użytkowników forum. Zróbmy ankiete "kto korzysta z bootloadera" a "kto korzysta ze środowiska do programowania AVR" to się przekonasz.

Rzeczywiście obawy Trekera nie są aż ta bezpodstawne 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.