Skocz do zawartości

iNap Malinka, nadajnik radiowy na bazie RetroPie!


Leoneq

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@Leoneq gratuluje ciekawego i estetycznego projektu 🙂 Dzięki za opis!

11 godzin temu, Leoneq napisał:

//do administratora: czy umieszczenie linku do kofi złamałoby regulamin?

Nie, śmiało możesz dodać taki link. Nie mam nic przeciwko i nie łamie to regulaminu (do momentu, gdy ktoś nie zacznie robić to zbyt nachalnie) 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fajne i niewątpliwie przydatne, ale jedną rzecz bym zmienił.

Z doświadczenia wiem, że jakich filtrów bym nie użył słuchając tego co wychodzi z wyjścia audio PWM można przy odrobinie wprawy określić jaki program się wykonuje 🙂 Proponowałbym użycie jakiegokolwiek przetwornika I2S (ładnie działają na Zero 2 W).

Np. dwa układy MAX98357A mogą wysterować zarówno słuchawki, jak i małe wewnętrzne głośniki...

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Miałem to w planach, jednakże używam SPI0 do wyświetlacza i SPI1 do MCP oraz samego NRFa. Nie mogę mieć SPI1 i I2S naraz, no chyba że faktycznie bym zastosował zewnętrzny mikrokontroler i na niego przeniósł część rzeczy. Lista rzeczy które wprowadziłem/próbowałem wprowadzić jest tutaj.

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

10 minut temu, Leoneq napisał:

chyba że faktycznie bym zastosował zewnętrzny mikrokontroler i na niego przeniósł część rzeczy

Też dobry pomysł. Jeśli się zmieści jakiś ESP to przy okazji można mieć esp-now (ja mam tak u siebie w domowej centralce, ESP8266 gada z małym wyświetlaczem, klawiaturą, czujnikiem odległości i czujnikiem temperatury/ciśnienia, a RPi zajmuje się bardziej poważnymi rzeczami, komunikacja po serialu).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Większość handheldów tego typu (czyli domowych konsolek) składa się z właśnie z Raspberry, i Arduino Leonardo lub Teensy jako sterownika joysticka. Jest to moim zdaniem trochę nieprofesjonalne rozwiązanie, bo konsole tego typu łączą się wtedy przez DSI, więc samych pinów GPIO malina ma zajęte kilka (pomijając że taka konsola to już by było robienie projektu dla projektu, bo kto by grał na klocku wielkości switcha i grubości cala)

Konsolka Null2 jest jednym z tych dobrych projektów, a ktoś mi nawet pokazał klona Switcha w wersji na CM4. Są to fajne projekty, lecz mój projekt zakładał to że będzie tani, części będą łatwo dostępne (nie licząc raspberry) i będzie to uproszczone jak tylko się da. A przede wszystkim - będzie możliwy do zrobienia przez takich kolegów z technikum, którzy mikrokontrolery widzieli tylko na pokazach z PWr. Dodatkowy mikrokontroler to nie dość że dodatkowy koszt to jeszcze programator trzeba ogarniać, a potem mi nie chce sie wgrać... pomijając że żeby spełnić założenie o tym żeby nawet koledzy mogli to zmontować, raczej nie użyłbym stma ani esp tylko atmegi, no bo arduino. 

Z drugiej strony, samo ESP32 spokojnie by uciągnęło LVGL z wyświetlaczem, radio i inne takie rzeczy. Możliwe nawet że zrobię takie coś, ale na pewno nie teraz bo szkoła pojutrze 😛 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Leoneq napisał:

nie użyłbym stma ani esp tylko atmegi, no bo arduino

Czyżby coś się stało z projektem Arduino ESP32? 😉 O ile wiem ma się całkiem nieźle...

4 minuty temu, Leoneq napisał:

Dodatkowy mikrokontroler to nie dość że dodatkowy koszt to jeszcze programator trzeba ogarniać

Hm... w moim przypadku to dodatkowe dwa piny podpięte do malinki, ale ja się tam nie znam... może faktycznie trzeba programatora... A ESP8266 to kilkanaście PLN, ESP32 coś ponad dwie dychy. Porównując z kosztem np. samego wyświetlacza (nie mówiąc już o RPi) to raczej mało znaczący wydatek.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.