Skocz do zawartości

Problem z pinem MISO na nodeMCU


SOYER

Pomocna odpowiedź

@ethanak powiedz mi, z rozpędu podlączyłem SIM800L do Serial0 w tym ESP(piny 3,1). Czy da się to obsłużyć przy pomocy tych pinów, bo chyba służą też do komunikacji z kompem, czy też muszę to przelutować na inne piny?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Od początku może, muszę podłączyć do ww. esp32 poprzez uart dwa moduły. Sim800l(dwa kierunki komunikacji), oraz dfplayera(tylko wysyłanie z esp32). 

Z tego co wyczytałem to w esp32 nie da się zrobić software seriala, za to mamy 3 sprzętowe uart-y. Tylko, że uart0 służy do wgrywania szkicu i komunikacji z kompem, uarta1 nie dotykamy bo obsługuje jakąś wew. pamięć, zostaje tylko do sensownego użycia uart2. Dobrze, czy coś pomieszałem.

Pytanie jak to połączyć by działało, kombinowałem by połączyć iba moduły do uart2, przecież nie będę wysyłał jednocześnie komend do obu modułów, a komend do jednego, drugi nie zrozumie. Tylko nie jestem pewny czy to zadziała.

Jakieś rady?

Link do komentarza
Share on other sites

uart1 nic wewnetrznego nie obsługuje, tylko domyślnie piny ma nie tam gdzie byś chciał.

Czyli masz uart1 i uart2, a nie ruszasz właśnie uart0, pozostawiając piny niepodłączone i używając uart0 tylko do read/printf

Czyli lutownica w rękę, a następnym razem wykaż więcej chęci zrozumienia tego co czytasz...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

OK, sim800 podłączone, działa. DFplayera na razie nie sprawdzę bo przyszły uszkodzone. Znowu, pecha mam.

@ethanak Ty jako dźwiękowiec powiedz co zrobić by skasować buczenie w telefonie po nawiązaniu połaczenia. Przy dotykaniu mikrofonu bucznie się zmienia, ale ciągle uniemożliwia rozmowę.

Link do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, SOYER napisał:

jako dźwiękowiec powiedz co zrobić by skasować buczenie w telefonie

Jako dźwiękowiec to ja nie wiem - dla mnie jak coś buczy to jest popsute 🙂 Tu jest potrzebny elektronik od analogów a nie ja...

Pytania:

  • Czy przy odłączonym mikrofonie jub jakimś rezystorze zamiast mikrofonu też buczy?
  • Czy mikrofon nie jest odwrotnie podłączony?
  • Jaka jest długość przewodów od sima do mikrofonu i dlaczego nie są ekranowane?

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1. jakimś czyli jakim, by nic nie uszkodzić 

2.raczej nie, przełącze i zobaczę efekt 

3. 15-20cm, nie są ekranowane, faktycznie jak max odsunąłem od przewodów zasilających to mniej buczało😁

 

 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, SOYER napisał:

jakimś czyli jakim, by nic nie uszkodzić 

Spróbuj przy odłączonym i przy jakimś 10k - ale z tego co piszesz to raczej wina przewodów. Są za długie i przede wszystkim muszą być ekranowane, a najlepiej skręcone w ekranie. Wypróbuj różne możliwości. A przede wszystkim daleko od zasilania i nigdy równolegle!

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

najlepiej skręcone w ekranie

Jedna para z ekranowanej skrętki?

Para ze skrętki owinięta folią alu?

Jakiś przewód LIYCY?

Mają być jeszcze krótsze? 10cm?

Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER no i widzisz ile masz do wypróbowania? Być może któryś zadziała...

Te mikrofoniki normalnie są wlutowane w płytkę na której siedzi jakiś wzmacniacz, a ścieżki mają coś koło centymetra. Uwierz mi, gdybym miał pod ręką sima to bym wypróbował, ale nie mam więc musisz sam kombinować. Przynajmniej wiesz w którą stronę...

Bo rozumiem, że na zasilaniu sima nie masz przydźwięku...

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ethanak napisał:

mikrofoniki normalnie są wlutowane w płytkę na której siedzi jakiś wzmacniacz

Są takie gotowe moduły, ze wzmakiem, a które by działały z simem?

Widzę też, że chyba będzie potrzebny jakiś wzmak do głośnika, polecasz coś co się nie będzie gryźć?

4 minuty temu, ethanak napisał:

rozumiem, że na zasilaniu sima nie masz przydźwięku

jak to sprawdzić? 

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, SOYER napisał:

Są takie gotowe moduły, ze wzmakiem, a które by działały z simem?

Nie mam pojęcia - w dokumentacji sima nic na ten temat nie ma (tzn. na temat podłączania czegokolwiek innego niż mikrofon do wejścia). A jak wspomniałem, nie bardzo mam jak sprawdzić.

Przy okazji do prób: kawałek kabelka od zepsutych słuchawek (tylko to się chyba pod mikroskopem lutuje).

6 minut temu, SOYER napisał:

Widzę też, że chyba będzie potrzebny jakiś wzmak do głośnika, polecasz coś co się nie będzie gryźć?

A takie cos na przykład: https://botland.com.pl/odtwarzacze-mp3-wav-ogg-midi/6641-wzmacniacz-audio-stereo-pam8403-5v-3w-dwukanalowy-zielony-5904422359850.html

(albo coś podobnego z potencjometrem, na aledrogo jest tego trochę).

Wejścia łączysz równolegle i podłączasz tylko jeden głośnik.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.