Skocz do zawartości

Komputer nie wykrywa Arduino Leonardo


Florss

Pomocna odpowiedź

Arduino leonardo/micro działa tak, że ma dwa porty COM (jeden, ale pojawiają się na zmianę dwa różne numery), jeden jest do wgrywania przez bootloader, drugi do komunikacji z programu. Po reset  na 8s pojawia się ten do wgrywania, jak nie ma nawiązania komunikacji w celu wgrania softu to się wyłącza i załącza się port COM do komunikacji. 

Jak już jest na kablu USB to Arduino IDE zapisuje stan portów COM, próbuje otworzyć  z prędkością 1200 b wskazany, jak zniknie i pojawi się inny to tam wysyła soft do wgrania. Jak nie ma tego pierwszego COM który będzie otwarty z 1200 to i drugi się nie pojawi. Można użyć RST by sprawdzić, czy ten drugi COM się pojawia. Można też użyć zewnętrznego programu do wgrywania jeśli ten do wgrywania pojawia się na te parę sekund.

W ogóle miałeś to w takim stanie? Może brakuje Ci sterowników? Instalowałem wiele lat temu, ale kojarzę komunikat z pytaniem, czy je zainstalować, może Ty zrezygnowałeś?

Kiedyś tak miałem, że porty COM chodziły ze strasznym lagiem, mijało z 10s zanim się odświeżał ich stan, prze parę tygodni nie wyłączałem laptopa i wgrywanie do MICRO nie działało, czasem trzeba  zrobić restart WIN.  Czasami pomaga też użycie RST, można sprawdzić szybko czy te porty COM się przełączają.

Płytki można używać zamiennie, jak do MICRO COM66 wgrałem kod skompilowany dla Leonardo, to potem pojawiło mi się Leonardo na innym porcie COM64, ale po resecie w obu przypadkach pojawia się jako MICRO bootloader COM53:

image.png.57085a712fb4a24f4ab3778cee5e0fa3.png

Nazwy MIRCO/Leonaro są ignorowane, ważne są tylko numery COM.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.