Skocz do zawartości

Finalna obudowa - BaQ1


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich.

Jak większość z was sobie przypomina zapewne konstruuję robota klasy MiniSumo BaQ1.

Robiłem obudowę z Plexi która zaprezentowałem na forum ale stwierdziłem że jak już się bawić to na całego xd tak więc wymyśliłem (troche skopiowałem) obudowę na 4 koła nie tak jak w poprzedniej na 2 😎 . Dziękuję za inspirację to budowy takich robotów użytkownikowi nes86 za jego 2 poprzednie projekty a zwłaszcza za jego ostatnie dzieło które podziwiam a mianowicie Jeżyk zaprezentowany na zawodach w Gdańsku .

Inspiracją do pokazania wam tego jest również ostatni robot BoBByego który został zrobiony z kawałka taśmy izolacyjnej (tak to to co chwalicie że jest czarny 😅 ) i kilku hmm... nie wiem blaszek zapewne

Tak więc proszę o ocenę i jakieś podpowiedzi odnośnie zmiany lub dodania czegokolwiek. Przy okazji dodam że robot będzie pomalowany czarna farbą po ukończeniu żeby w trakcie wiercenia otworów itp nie zniszczyć i nie porysować powierzchni. Prosiłbym też o propozycje odnośnie tego jak przymocować górną płytkę tak by móc ją spokojnie zdejmować. 😉

tak więc o to on:

Z lewej Płytka "uniwersalna" na atmedze8 Link

Po prawej wyjścia na czujniki - Sharpy (6) zgodnie z zaleceniami

nes86 z innego postu 🙂

Tak więc proszę o ocenę całości 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Obudowa fajna gratulacje.

Nie rozumie tylko idei robienia obudowy z laminatu,
a to już kolejna konstrukcja, na forum, w ten sposób wykonana.

Dla mnie byłoby szkoda takiej ilości potencjalnych płytek drukowanych...

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu laminat? ponieważ b.łatwo przymocować do do innej płytki (laminatu - poprzez zlutowanie) , jest b.sztywny , tani 🙂 - około 8,- kosztowała mnie ta konstrukcja + zostały jakieś resztki , łatwy w obróbce 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

kawałka taśmy izolacyjnej (tak to to co chwalicie że jest czarny ) i kilku hmm... nie wiem blaszek zapewne

Sorry ale nie wiesz co piszesz. Cała obudowa jest wykonana z mosiądzu 0,7mm, lutowana. Taśma klejąca z przodu była tylko zasłonięciem kleju. Swoją drogą, obawiam się, że te kolce będą miały problem ze swobodnym opadaniem (luźna konstrukcja zawiasu) - wykonaj testy jeżdżąc na silnikach które tam masz do niego przygotowane, obawiam się, że będą się zacinały. W ogóle za mało ich raczej masz, za mała gęstość. Właśnie, jakie tam chcesz zastosować silniki? Przecież praktycznie miejsca nie masz. Chcesz używać sharpów analogowych? Również nie widzę żadnego miejsca na nie (a te półeczki między kołami są zdecydowanie za małe, ledwo cyfrowe by się tam zmieściły) - ogarnij wymiary sharpów w datasheecie, możesz mieć problem. A co do górnej płyty - standard, dystanse, ewentualnie mosiężne nakrętki przylutowane do burt.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

no to tak

1) Kolce opadają bez najmniejszego problemu muszę je jeszcze naostrzyć do końca dokładnie 😉

2) Sharpy no chyba tu nie umieszcze ich ale taką inną wersję spokojnie nie pamiętam dokładnie co to za dalmierze ale bodajże identyczne jak w twoim pępku (bez skojarzeń proszę xd)

3) Silniki Wobitowskie narazie zastosuje 320obr/min dodane ostatnio na stronę więc przypuszczam że będą na stanie. I wbrew twoim obawom napewno się zmieszczą przykładem może być gumiak użytkownika nes86

4) Sry za tą taśmę nie zauważyłem , że tylko ten pasek ale ogólnie i tak jest oklejony czymś podobnym przypuszczam ze papierem samoprzylepnym

PS: Przy okazji poloże coś jeszcze na spód aby elektronika (ścieżki) nie dotykała miedzi na laminacie 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Inspiracją do pokazania wam tego jest również ostatni robot BoBByego który został zrobiony z kawałka taśmy izolacyjnej (tak to to co chwalicie że jest czarny 😅 )

Strasznie śmieszne nawiązanie, ale widzę, że BoBBy już rozwiał wątpliwości :]

Link do komentarza
Share on other sites

PS: Przy okazji poloże coś jeszcze na spód aby elektronika (ścieżki) nie dotykała miedzi na laminacie 😃

A może po prostu wytrawić całą tą dolną płytkę obudowy, będzie ładniej wyglądało niż kładzenie czegoś pod spód 😉

Link do komentarza
Share on other sites

boje się że po wytrawieniu strasznie osłabie przymocowane ścianki boczne robota ponieważ luty które znajdują się teraz między płytkami są "przymocowane" do całego laminatu ma większą powierzchnie stykową gdy wytrawie to zostaną takie jakby kropki miedzi pod lutem i mogą się one oderwać od tego platiku(?) w trakcie uderzenia przez jakiegos robota

Link do komentarza
Share on other sites

Podoba mi się ta obudowa 🙂

Górną płytkę zrób przykręcaną na śruby. Dwie albo cztery. W bocznych ściankach wypiłuj miejsce na nakrętki tak żeby nakrętka była przylutowana po obu stronach laminatu, wtedy będzie się mocno trzymać.

Dystanse łatwiej zastosować ale zajmują dużo miejsca.

BoBBy, te "półeczki" pomiędzy kołami nie są na sharpy. Domyślam się, że będą tam zamocowane kolce, tak jak miałem w Jeżyku

Link do komentarza
Share on other sites

Walnij krawędzie jednym ciągłym lutem zamiast pojedynczych biedronek. Coś o tym wiem bo jak dotychczas wszystkie moje roboty były na obudowach z laminatu.

Link do komentarza
Share on other sites

sob4n, te spychacze będą w takim odstępie od kół? jeśli tak to jest bardzo przemyślane bo jak przeciwnik wjedzie to się zablokuje tylko pytanie czy to będzie blokować przeciwnika- jeśli on wjedzie i będziesz chciał zepchnąć za ring to czy się nie zablokuje. [sory jeśli chaotycznie napisałem]

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.