Skocz do zawartości

STM32 bez Arduino


3l3ctr1n0

Pomocna odpowiedź

@3l3ctr1n0 witam na forum 🙂 Wszystko zależy od tego, jaki masz cel. Oczywiście można zacząć od STM32, ale dla osoby początkującej będzie to znacznie trudniejsze i dużo później osiągniesz efekty, które można błyskawiczne osiągnąć na Arduino. Przewaga STM32 pojawia się z czasem, gdy tworzy się bardziej zaawansowane projekty i potrzebne są zaawansowane peryferia.

Pytanie więc jaki masz cel - czy chcesz podziałać szybko coś hobbystycznie, czyli myślisz o mikrokontrolerach bardziej poważnie (może nawet zawodowo).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

@3l3ctr1n0 witam na forum 🙂 Wszystko zależy od tego, jaki masz cel. Oczywiście można zacząć od STM32, ale dla osoby początkującej będzie to znacznie trudniejsze i dużo później osiągniesz efekty, które można błyskawiczne osiągnąć na Arduino. Przewaga STM32 pojawia się z czasem, gdy tworzy się bardziej zaawansowane projekty i potrzebne są zaawansowane peryferia.

Pytanie więc jaki masz cel - czy chcesz podziałać szybko coś hobbystycznie, czyli myślisz o mikrokontrolerach bardziej poważnie (może nawet zawodowo).

Myślę o mikrokontrolerach na poważnie nie chcę się bawić. Jak już zacznę to nie skończę. Nie chcę robić nic na szybko A arduino średnio mi się widzi. Dlatego znając kod C wolałbym działać na STM32 ale jak ciężko będzie zacząć to niechętnie ale w ostateczności pójdę dłuższą drogą i zacznę od arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dokładnie tak 😉 

Kiedyś, zanim Arduino było popularne, ludzie zaczynali m.in. od STM32 i byli zadowoleni. Więc się da, ale jednak warto znać też podstawy Arduino (właściwie dziwne, aby aktualnie jakiś elektronik tego nie znał), a raczej ciężko będzie Ci wrócić z STM32 na Arduino. Warto więc chyba poświecić trochę czasu na wstęp do mikrokontrolerów (bazując na Arduino), a później przesiądziesz się na STM-y.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A ja Ci trochę namieszam 🙂 Możesz też zacząć od programowania AVR-ów. Zwłaszcza jak nie zaczynasz od całkowitego zera bo znasz już C. Moim zdaniem AVRy to świetny wstęp do STMów. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, etet100 napisał:

STMy istniały długo przed arduino. Dziwniejsze jest programowanie ich w arduino niż bez niego.

A to tak, oczywiście. Programowanie STM-ów w Arduino to dziwna droga. Tutaj raczej chodziło o to, aby najpierw zacząć od podstaw na Arduino, a później przejść na STM-y (bez łączenia obu platform).

Link do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, Treker napisał:

najpierw zacząć od podstaw na Arduino

Ja tylko tak nieśmiało dodam, że jakieś pochodne Wiringa bywają zaimplementowane w mniejszym lub większym stopniu w różnych miejscach, nie tylko Arduino (choćby WiringPi), i warto przynajmniej wiedzieć o co chodzi z tymi wszystkimi digitalWrite i tak dalej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.