Skocz do zawartości

Błąd avrdude Permission denied


XOEE

Pomocna odpowiedź

Sketch uses 720 bytes (9%) of program storage space. Maximum is 7680 bytes.
Global variables use 9 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 1015 bytes for local variables. Maximum is 1024 bytes.
avrdude warning: cannot open USB device: Permission denied
avrdude error: cannot find USB device with vid=0x16c0 pid=0x5dc vendor='www.fischl.de' product='USBasp'
avrdude error: unable to open programmer usbasp on port usb
Failed programming: uploading error: exit status 1

Próbuje wgrać zwykłego blinka na moją Atmege8A, dostaję ten błąd, MkAvrCalculator normalnie wykrywa mikroprocesor, wgrałem nowe sterowniki za pomocą Zadig'a. Komputer normalnie wykrywa programator, 

image.png.9f5f47a11b6c7fdd1bc44d5ede59261a.png 

z tego co szukałem na forach permission denied występuje głównie na linuxach a ja mam czystego windowsa11. Dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

@XOEE nie testowałem, ale ogólnie Windows 11 to też może być śliski temat dla takiego oprogramowaniu. Proponowałbym najpierw zapytać producenta, czy to oprogramowania działa poprawnie na Windows 11. Często zdarza się tak, że takie "techniczne" programy lepiej działają na starszych wersach systemów.

Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, Treker napisał:

@XOEE nie testowałem, ale ogólnie Windows 11 to też może być śliski temat dla takiego oprogramowaniu. Proponowałbym najpierw zapytać producenta, czy to oprogramowania działa poprawnie na Windows 11. Często zdarza się tak, że takie "techniczne" programy lepiej działają na starszych wersach systemów.

Udało się na komputerze z win10, działa poprawnie bez żadnych aktualizacji sterowników.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@XOEEsprawdź jeszcze przy okazji sterowniki pod AVRDUDE tzn. zainstaluj te z mkavrcalculator i zobacz czy zadziała. Ewentualnie pobierz z mkclipse.

Jeszcze jedno sprawdź w programie np. avrdudess lub AVR Lab, czy przez nie możesz wgrać. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.