Skocz do zawartości

Mały eksperyment z "chat GPT" - generacja kody VHDL do filtrowania obrazu filtrem "Sobel'a"


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Od której wersji VHDL takie konstrukcje deklarowania tablic, jak ta:

signal image : array(0 to 639, 0 to 479) of STD_LOGIC_VECTOR(15 downto 0);

są dostępne?

Wydaje mi się, że może być problem z syntezą tego kodu w niektórych środowiskach ze względu na brak nazw niektórych bloków, np. pętli. Ale pewien nie jestem, należałoby to sprawdzić.

Zwraca uwagę też brak przejść z niektórych stanów (brakujące przypisania wartości sygnału processing_stage, po resecie ma wartość 0, a z tego stanu nie przechodzi nigdzie). Podobnie, nie do końca ogarniam logikę obsługi sygnału pipeline_ready.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć @FlyingDutch

14 godzin temu, FlyingDutch napisał:

Co sądzicie ogólnie o generacji kodu w róznych językach programowania za pomocą "chatGPT" i ogólnie AI.

Na codzień korzystam z ChatGPT, gdy chcę się czegoś dowiedzieć. Przykładowo ostatnio pisałem klasę w C++ z wektorem jako jedno z pól. Chat podpowiedział żeby wystawić iterator i przeciążyć operator[].

Do VS Code mam copilota. Bardzo fajne narzędzie. Załatwia wiele powtarzalnego kodu, np. składa bardzo czytelne logi, których napisanie byłoby mozolne. Ostatnio zaskoczył mnie jak dałem prywatny konstruktor i zorientował się, że fajnie byłoby jakby jedna z klas z niego korzystała i podpowiedział żeby się z nią zaprzyjaźnić - friend class...

Próbowałem z tematami embedded ale tam ma za małą bazę wiedzy. Dla ESP-IDF wyglądało na to że zna tylko przykłady z repo Espressifa i potrafił wklejać właśnie takie kody.

Co by nie było to fajnie z tego korzystać bo działa stymulująco. Gdy za długo się nad czymś zastanawiam to cośtam zdąży napisać. Jak napisze coś zaskakującego to może uda się za wczasu coś ulepszyć, a jak napisze bzdury to wiem czego nie chcę.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.