Skocz do zawartości

III edycja konkursu na najlepszy artykuł - głosowanie


Treker

Pomocna odpowiedź

Konkurs na najlepszy artykuł o robotyce. Rozpoczynamy głosowanie!

Regulamin określający przebieg głosowania:

1) Głosowanie rozpoczyna się 1 września 2010 roku, o godzinie 16.

2) Głosy należy publikować do 14 września 2010r, do godziny 23:59.

3) Do głosowania uprawnieni są wyłącznie użytkownicy, którzy zarejestrowali swoje konta przed 31 sierpnia (chyba, że są autorami artykułów opublikowanych do 7 września włącznie).

4) Oddając głos należy wskazać użytkownika, a nie konkretny artykuł.

5) Każdy głosujący powinien oddać głos na 3 autorów. Oddanie głosu polega na ustaleniu trójki zwycięzców, należy wskazać 1,2 oraz 3 miejsce. Po zakończeniu głosowania zajęte miejsca zostaną przeliczone na punkty, według następującej zasady: pierwsze miejsce jest równoznaczne z otrzymaniem 3 pkt, drugie z otrzymaniem 2 pkt, a trzecie z otrzymaniem 1 pkt.

6) Głosować można tylko w tym temacie (pisząc posty). Oddany głos jest ważny tylko gdy zawiera nicki 3 autorów, ustawione w kolejności (1,2,3 miejsce) oraz krótkie uzasadnienie (minimum 2 zdania), dlaczego głosy zostały oddane na tych autorów. Wyjątkiem od tego punktu są osoby z rangą "Administrator", które będą mogły oddać po 5 głosów o wartości 1pkt (abyśmy nie byli posądzani o faworyzowanie i ustawianie wyników).

7) Głosowanie jest tajne do jego końca (po ogłoszeniu wyników, poszczególne głosy zostaną opublikowane).

8) Nie można oddawać głosów na samego siebie, można oddać tylko jeden głos raz oddany głos nie może być już edytowany.

9) W przypadku oddania głosu, który nie spełnia wymogów regulaminu organizator zastrzega sobie możliwość usunięcia głosu, powiadomienia glosującego oraz umożliwienia oddania głosu drugi raz.

10) Oddanie głosu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursowego oraz regulaminu określającego przebieg głosowanie

Wzór ważnego głosu:

Miejsce 1: użytkownikX
Miejsce 2: użytkownikY
Miejsce 3: użytkownikZ

Uzasadnienie:

______________________________________________________

Artykuły biorące udział w konkursie (kolejność według zgłoszeń):1) Możliwość wykorzystania LEGO MindStorms Robotics Invention - Autor: balzak

2) Embedded Linux - test modułu MMnet1001 - Autor: Elvis

3) Programowanie AVR w Linux - Autor: Kocisko

4) Praktyczne zastosowanie regulatora PID w robotyce. - Autor: mog123

5) Przeróbka micro-serw ECO-16 - Autor: oktan

6) Przygotowanie środowiska do programowania AVR - Autor: OldSkull

7) Bootloadery - pierwsze kroki. RS232 i USB - Autor: BoBBy

8) SSN- Sztuczne sieci neuronowe - cz.1 - Autor: madik

9) Test modułu bluetooth KAmodBTM222 - Autor: Elvis

10) Jak wykonać gąsienice - Autor: andrzej31-91

11) Metody pomiaru stanu baterii w robocie mobilnym - Autor: Zuk

12) Serwa modelarskie w robotyce amatorskiej - Kompedium - Autor: Nawyk

13) Embedded Linux - test modułu MMnet1001 cz.3 - Porty I/O, dostęp do peryferiów - Autor: Elvis

14) Embedded Linux - test modułu MMnet1001 cz.2 - IDE - Autor: Elvis

15) Jak zbudować robota z kamerą? - Autor: sobal44

16) Autonomiczny robot z układem wizyjnym - Autor: Elvis

17) Zawieszenie kołowe i gąsienicowe - przegląd dla laików - Autor: Lassar

18) By jeździć szybciej - Autor: sam.podolsky

19) Akcelerometry w robotyce na przykładzie KAmodMEMS2 - Autor: Nawyk

20) Kontroler serw na PIC - Autor: sam.podolsky

21) Nitinol muscle wires - Autor: sam.podolsky

22) Sztuczne mięśnie pneumatyczne - Autor: sam.podolsky

23) Liczby losowe - generowanie i wykorzystanie w robotyce amatorskiej. - Autor: Kaytec

______________________________________________________

Z góry uprzedzam, że mimo tego, że głosy oddane w tym temacie będą ukryte będziecie widzieli je jako posty nieprzeczytane.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: sobal44

Uzasadnienie:

Pierwsze miejsce dla Elvisa, ponieważ opublikował dużą ilość artykułów na bardzo wysokim poziomie, testując oraz przybliżając wykorzystanie gotowych modułów, na co z pewnością poświęcił mnóstwo czasu. Uważam że żaden inny artykuł w tym konkursie nie może się równać z tymi od Elvisa.

Drugie miejsce dla Nawyka za artykuł o akcelerometrze, w którym bardzo przyjaźnie i prosto opisuje jego wykorzystanie, co niektórym (w tym dotychczas mnie) wydaje się to trudne i niedostępne dla początkujacych. Dla mnie szczególnie interesująca propozycja dzięki przykładom w bascomie.

Trzecie miejsce dla sobal44, za bardzo ciekawy artykuł o kamerach w robotach, który stanowi niejako świetny wstęp do artykułu Elvisa o robocie z kamerą. Temat ten wydawał mi się jeszcze bardziej niedostępny niż ten o akcelerometrach, a w artykule jest nawet instrukcja krok po kroku.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: Lassar

Uzasadnienie:

Za ciekawe artykuły 🙂 Po prostu interesuje mnie możliwość komunikacji robota z otoczeniem i zwiększenie jego mocy obliczeniowych ponad zwykły uC, Nawyk za akcelerometry, bo tego nie było, a przydatne, i Lassar za ładne zebrnie rozwiązań konstrukcyjnych i ich opis;

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Bobby

Miejsce 3: Nawyk

Uzasadnienie:

Elvisowi za moduły bluetooth. Nawykowi za akcelerometry a Bobbiemu za bootloadery. Szczególnie ten ostatni zrobił świetną robotę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miejsce I: sam.podolsky

Miejsce II: mog123

Miejsce III: Elvis

Uzasadnienie: Każdy z wyżej wymienionych autorów w dość prosty i przystępny sposób starał się wyjaśnić poruszany problem. O takim, a nie innym wyborze I miejsca zadecydował temat i duża ilość przydatnych informacji na temat lf przekazanych przez autora.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Nawyk

Miejsce 2: madik

Miejsce 3: sobal44

Uzasadnienie: W tym artykule o serwach jest wszystko 😉 . A i SSN jest ciekawe. Szkoda, że artykuły "MicroMOUSE" uzytkownika marcin13021988 i "Czujnik przesuniecia..." Elvis'a nie były zgłoszone 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Nawyk

Miejsce 2: Lassar

Miejsce 3: sam.podolsky

Uzasadnienie:

Miejsce 1: Artykuł zawiera informacje, które są cenną kopalnią wiedzy dla użytkowników początkujących. Po przeczytaniu tego artykułu wiemy wszystko co jest do tego potrzebne.

Miejsce 2: Wiele osób marzy o zbudowaniu pojazdu gąsienicowego. Sam dowiedziałem się z niego różnych przydatnych rzeczy.

Miejsce 3: Autor podzielił się swoimi doświadczeniami w budowaniu robotów. Dzięki temu, podczas budowy swojego robota, można uniknąć wielu problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Nawyk

Miejsce 2: Lassar

Miejsce 3: Kocisko

Uzasadnienie:

Myślę, że Nawyka artykuł jest najbardziej pomocny bo wszystko jest złożone w jedno o przeróbkach programowaniu itp. Lassar przedstawił budowę różnorodnych podwozi i to się chwali, a Kocisko 3miejsce gdyż uważam że jego artykuł jest pożyteczny patrząc na to jak ktoś zmieni platformę

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Bobby

Miejsce 3: OldSkull

Uzasadnienie:

Elvis, bo zajął się tematyką, która zdecydowanie wykracza poza robienie prostych lienfollowerków, więc może popchnie trochę diodę do przodu.

Bobby, bo bootloadery są fajne, wygodne i przyjemne 😉

OldSkull, ponieważ po jego artykule zacząłem pisać w Programmers Notepad, co okazało się zdecydowanie wygodniejsze niż w AVR Studio 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Elvis

Nawyk

sam.podolsky

Elvi napisał ciekawe artykuły, którym poświecił sporo czasu. Nawyk napisał artykuł bardzo przydatny dla wszystkich początkujących i średniozaawansowanych. sam.podolsky co prawda zrobił lekka masówkę 😉, ale za to artykuł o nitinolu mnie zaciekawił.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: sam.podolsky

Uzasadnienie:

Elvis - wiadomo, masa pracy włożona w artykuły, świetne 'recenzje' modułów Kamami.

Nawyk - za zebranie wiedzy odnośnie serw, było to takie nieuporządkowane, a w jego Kompendium znalazło się wszystko, co potrzebne + jeszcze troszkę. Nie można też zostać obojętnym wobec opisu modułu akcelerometrowego.

sam.podolsky - za podzielenie się własną wiedzą, zdobytą własnym doświadczeniem. Plus kilka artów na tematy 'aktuatorowate' - NiTi i mięśnie pneumatyczne. Nie są to artykuły 'pierwszej potrzeby', ale zagadnienia są ciekawe i należy się za to minimum punkcik.

Najchętniej Nawykowi i samowi dałbym ex aequo drugie miejsce, ale nie można, więc głosuję tak jak napisałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Madik

Miejsce 2: sam.podolsky

Miejsce 3: Lassar

Uzasadnienie: Sieci neuronowe to coś co mnie zawsze interesowało. Art madika omawia zrozumiale SSN więc pierwszy głos dla niego. Zaciekowiły mnie też sztuczne mięśnie więc drugie miejsce dla sam.podolsky. A art Lassara może się przydać przy konstruowaniu robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1 użytkownik Elvis

Miejsce 2 użytkownik Nawyk

Miejsce 3 użytkownik ZUK

Artykuły wymienionych użytkowników bardzo mnie zainteresowały i pozwoliły zrozumieć jak jest to skomplikowane dla profesjonalistów nie wspominając o amatorach.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: sam.podolsky

Uzasadnienie:

Pierwsze miejsce - jak dla mnie Elvis. I tego chyba nie trzeba tłumaczyć, wykonał kawał dobrej roboty testując moduły, budując robota z układem wizyjnam a do tego opisał wszysto przystępnym dla wszystkich (chyba) językiem.

Drugie miejsce - Nawyk. Dwa artykuły. W jednym zebrał wszystko o serwach, natomiast w drugim bardzo ciekawie przybliżył działanie akcelerometru jak i również pokazał przykład robota, który tę technologię wykorzystuje.

Trzecie miejsce to dla mnie użytkownik sam.podolsky, 4 artykuły, chyba jako pierwszy na tym forum powiedział coś więcej o sztucznych miejscach a do tego podzielił się swoimi doświadczeniami, które mogą pomóc wielu początkującym osobom.

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję zwyciężcom. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: sam.podolsky

Uzasadnienie:

Miejsce 1: 5 artykułów, z których każdy zasługuje na pierwsze miejsce - zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę poziom merytoryczny i użyteczność (miażdżą konkurencję pod tym względem). Nie mam żadnych wątpliwości co do tego że Elvis po raz kolejny wygra 🙂

Miejsce 2: Artykuł o serwach modelarskich - właśnie takiego opracowania szukałem gdy zaczynałem zabawę z robotami i niestety nie znalazłem - bardzo pomocny dla wszystkich którzy dopiero zaczynają - dobra robota

Miejsce 3: za kilka dość ciekawych artykułów

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.