Skocz do zawartości

III edycja konkursu na najlepszy artykuł - głosowanie


Treker

Pomocna odpowiedź

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Sobal44

Miejsce 3: Nawyk

Uzasadnienie: Przetwarzanie obrazu z kamer to przyszłość robotyki i znaczące zwięszenie funkcjonalnoś robotów. Oby w tym kierunku podążli inni dlatego oddaję na te prace głos. Trzeci temat jest dla mnie ciekawy i może mi się przydać ta wiedza.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Kaytec

Miejsce 2: Zuk

Miejsce 3: Nawyk

Uzasadnienie:

Miejsce I ponieważ aktualnie również zajmuję się tym zagadnieniem które ma dużo możliwych rozwiązań jedne z nich prostsze inne bardziej skomplikowane.

Miejsce II technika pomiarowa jest bardzo obszernym działem i każdy pomiar jest innym tematem co warto wiedzieć, jeden z nich przedstawił nam Zuk

Miejsce III to podobnie jak wyżej jedna z technik pomiarowych która aktualnie przyda mi się ulepszając komputer pokładowy motocykla licząc akcelerometrem np. przyspieszenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Nawyk

Miejsce 2: Elvis

Miejsce 3: mog123

Uzasadnienie:

Nawyk: Być może artykuł o serwach modelarskich jest połączeniem ogólnie dostępnej wiedzy, jednak potrzeba tego typu artykułów na diodzie, jest to niesamowita pomoc dla początkujących użytkowników. W artykule widać ogromny wkład pracy, zdjęcia, schematy etc., po prostu wypada to docenić 🙂

Elvis: Myślę, że testy i praktyczne pokazanie rożnego rodzaju modułów uatrakcyjnia znacząco diodę. W ten sposób wielu użytkowników pewnie zainteresuje się np modułem btm222, który tylko strasznie wygląda 🙂 Oczywiście także nie sposób zauważyć ogromnego wkładu pracy w przygotowanie prac.

mog123: W przypadku 3ciego miejsca, miałem największy dylemat. Być może jestem zbyt krytyczny, ale wiele artykułów sprawia wrażenie pisanych na siłę i są zwyczajnie przeciętne. Ten punkt ode mnie taki trochę na zachętę, bo tematyka poruszana w artykule choć nie jest żadną meta wiedzą, nie była zbyt chętnie poruszana wcześniej. Szkoda tylko, że ten artykuł zawiera rażący błąd (choć pewnie nie jeden) - gdzie kolega mog123 piszę o całkowaniu metodą trapezów, czy trójkątów, co w układach dyskretnych jest zwyczajną sumą. Przypuszczam, że tu po prostu wyszedł zwyczajny brak doświadczenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elwis

Miejsce 2: sam.podolski

Miejsce 3: Lassar

Uzasadnienie:

Pierwsze miejsce należy się elwisowi który wnosi największa wiedzę w to forum.

Drugie miejsce do "sam.podolski" na zakończenie konkursu napisał 3 fajne artykuły które mnie zaciekawiły.

Trzecie do "Lassar" za bardzo obszerne kompendium wiedzy o zawieszeniach stosowanych w robotyce.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Nawyk

Miejsce 3: sam.podolsky

Uzasadnienie: pierwsze miejsce dla Elvisa za serię profesjonalnych artykułów i chęci, aby zdobyć egzemplarze do testów i wynikami podzielić się z nami. Nawykowi drugie miejsce za artykuł podobny do tych Elvisa (o akcelerometrach) i za porządny artykuł systematyzujący wiedzę o serwomotorach. No i sam.podolsky trzecie miejsce za artykuł "By jeździć szybciej", może dla wielu były to informacje oczywiste ale mi, jako początkującemu, się spodobał i jego spostrzeżenia uważam warte zapamiętania.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: użytkownik Lassar

Miejsce 2: użytkownik Elvis

Miejsce 3: użytkownik Nawyk

Uzasadnienie:

Wybrałem tych użytkowników w tej kolejności, ponieważ ich artykuły przyczyniły się do rozpoczęcia budowy mojego robota. Wszystkie artykuły są bardzo przydatne, ale można wybrać tylko trzy najlepsze miejsca i ci użytkownicy na pewno w pełni sobie na to zasłużyli.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: Zuk

Miejsce 3: BoBBy

Uzasadnienie: Elvis w moim przekonaniu "miażdży" konkurencję pod względem jakościowym i ilościowym swoich artykułów. Zuk z BoBBym przedstawili wyjątkowo przystępnie zagadnienia przydatne każdemu robotykowi - niezależnie od stażu 🙂 .

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Nawyk

Miejsce 2: Zuk

Miejsce 3: Lassar

Uzasadnienie:

Pierwsze miejsce dla Nawyk-a, głównie za artykuł o serw-ach. Ładnie zebrane informacje, porządny artykuł. Na pewno plus za opis modułu MEMS. Chociaż jak chodzi o MEMS, to trochę za mało jak na mój gust...

Drugie miejsce dla Zuk-a za artykuł o pomiarze stanu akumulatorów. Temat dla mnie interesujący w dziedzinie niekoniecznie związanej z robotyką. Ale na pewno ładnie i profesjonalnie opisany.

Z trzecim miejscem miałem problem. Głosuję na Lassar-a za opis zawieszeń.

Link do komentarza
Share on other sites

pierwszy:Nawyk

drugi: Elvis

trzeci: Zuk

Artykuły Nawyka przydadzą się wielu osobą i może sprawią, że pojawi się mniej pytań od początkujących. Elvis wykazał się wielką wiedzą, jednak akurat tym razem nie trafił w tematykę, która mnie zainteresował. Artykuł Zuk również uważam, za ciekawy i wart wyróżnienia.

Link do komentarza
Share on other sites

pierwszy:Nawyk

drugi: Elvis

trzeci: bobby

Nawyk za artykuł o akcelerometrach z obsługą w Bascomie oraz za zebranie w całość wiedzy o serwach.

Elvis za wszystkie artykuły, jego artykułów nie muszę komentować, wszystkie są naprawdę dobre.

Bobby za artykuł o bootloaderach.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.