Skocz do zawartości

Atmega16/32 - Płytka uniwersalna w SMD


soban

Pomocna odpowiedź

Ale to było rozwiązanie, które wynikło z tego, że myśleli, że 1-2 293 pociągną, a tu zonk. Osobiście uważam, że lepiej kupić 298, ewentualnie w SMD (L298P), jeśli zależy nam na wymiarach. I tak było zrobione w jednym robocie, inne (a na pewno 1) miały już pełnoprawne 5A (bo silniki były 2), bodajże MC33887. Ja dalej jestem ciekawy co ma sob4n, i czy środkowe nóżki są do czegoś podłączone.

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby nie było , że nic nie robię (bo Treker dał mi ostrzeżenie nie wiedząc za co?), no to wersja jeszcze bardziej zminimalizowana. Nie posiada jeszcze Atmegi stabilizatora wyjścia na programator i kilku kondensatorów a tak chyba wszystko na swoim miejscu. Co zmieniłem , dodałem: przycisk Start, switch'e SMD, Kondensatory SMD , dioda na wejściu zasilania (przy masie) w razie gdybym niechcący odwrócił bieguny baterii , a tak juz się zdarzyło 😖. No to chyba na tyle. Jeśli ktoś chciałby schemat czy coś to udostępnie.

Zdjęcie z zapałkami żeby mniej więcej ukazać rozmiary. Dla bardziej potrzebujących 2,5cmx7cm.

Moje plany odnośnie projektu - MiniSumo BAQ , które planowałem zrobić już dawno, dawno temu (coś w stylu Nuggeta Bobby'ego)

No a żeby było ciekawiej zdjęcie szpiegowskie z dawnych lat które planuje reaktywować:

Przepraszam za jakość. No ale ważne, że wszystko mniej więcej widoczne

No to jak coś proszę o komentarze.

Link do komentarza
Share on other sites

(bo Treker dał mi ostrzeżenie nie wiedząc za co?)
Brak reakcji na wielokrotne upominanie w sprawie podpisu łamiącego regulamin. Używanie sygnatury zostało zablokowane.

Wystarczy kliknąć na ostrzeżenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(bo Treker dał mi ostrzeżenie nie wiedząc za co?)
Brak reakcji na wielokrotne upominanie w sprawie podpisu łamiącego regulamin. Używanie sygnatury zostało zablokowane.

Wystarczy kliknąć na ostrzeżenie.

No ale nie rozumiem jaki podpis? Napisał mi tylko, że wpis nie może przekraczać 200 iluś tam słów a mój miał max 20 z popraną pisownią i na temat , zresztą jak każdy.

Tak czy inaczej nie ważne , nie chodzi tu o niego a o płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, dobra skumałem już o co mu chodziło. Co prawda nie było tam napaćkane, wszystko małą czcionką i na temat no ale niech już mu będzie. Mam nadzieję, że to ostrzeżenie kiedyś tam anuluje.

No a tak wgl to proszę o komentarze do projektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam bardzo, ale w regulaminie jest jasno określona sygnatura, niezależnie od rozmiaru czcionki. Cytuję:

a) Sygnatura nie może zawierać więcej niż 255 znaków, oraz zajmować więcej niż 4 linijki tekstu (niezależnie od jego rozmiaru).

Ile razy już miałeś ten komentarz w postach? I jakoś nic sobie z tego nie zrobiłeś, sorry za OT, ale nie masz racji.

Co do płytki: imo w minisumo płytki modułowe nie mają racji bytu (chyba ze caluteńka konstrukcja jest _idealnie_ przemyślana, jak np seekerIIx. Z tego co widzę, to robisz chyba idealną kopię seekeraII? Szkoda tylko, że on taki duży i stary. Daj zdjęcie tej płytki w jakiejś większej rozdzielczości i najlepiej pokaż wzór ścieżek jako plik graficzny.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak dobrze zauważyłeś wzorowałem się na seekerzeIIx. Co do wielkości to rozmiary są przyzwoite jak na moje oko, a płytka jest idealnie do tego dopasowana. Jak tylko znajdę jakąś firmę która tnie Aluminium albo plexi w Gdańsku to napewno zamówię taką formę i wstawię zdjęcia na forum a co do obrazu ścieżek to niezbyt wiem po co?

Link do komentarza
Share on other sites

Jest on w stanie wstrzymania bo jak napisałem wcześniej podłączyłem jak jakiś idiota + do - i na odwrót i Elektronikę szlak trafił. Wkur** się strasznie więc projekt wznowie póżniej.

PS:dlatego w tej płytce zastosowałem diodę na wejściu zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zdjęcia płytki po całkowitym zmontowaniu:

Wygląd ogólny:

Żeby nie było, że nie działa (Pierwszy test):

Po lewej dioda czerwona sygnalizująca zasilanie, po prawej 3 testowe diody R, G i B

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro stosujecie SMD to czemu dajecie uparcie stabilizatory przewlekane, a nie SMD ? Wystarczy w ich miejscach zostawić trochę więcej miedzi na PCB, aby stanowiła swoisty radiator i tyle.

PS. ja też mam płytę główną w planach, ale na Mega164 lub nawet 324 bo tańszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.