Skocz do zawartości

Parametry silników DC


Skipper

Pomocna odpowiedź

Najtańsza przesyłka kosztuje 8.95$. Ja używam silników 30:1 hp (wymagają 1,6 A więc trzeba mieć spory mostek). Przesyłka idzie około 2 tygodni. W pololu nie warto robić zbiorowych zamówień bo wtedy jest większe prawdopodobieństwo że paczka pójdzie na cło.

[ Dodano: 14 Wrz 10 07:16 ]

Zdecydowanie lepiej kupić silnik.

Link do komentarza
Share on other sites

W pololu nie warto robić zbiorowych zamówień bo wtedy jest większe prawdopodobieństwo że paczka pójdzie na cło.

Nie chodzi o prawdopodobieństwo tylko o wartość przesyłki, przy wartości powyżej 40 euro paczki idą na cło, płaci się sam podatek najczęściej ponieważ jeśli wartość cła jest niższa niż ileś euro nie jest ono pobierane. Przy dużych zamówieniach może i paczka pójdzie na cło, ale wszystko jest tańsze. Gdy ja zamówiłem po 10 sztuk silników, na samych silnikach zaoszczędziłem 24$, fakt, że podatek za paczkę wyniósł 188zł a sama paczka kosztowała ponad 1000zł, ale wtedy dolar kosztował ponad 4zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Serwa tak naprawdę nie są przystosowane do ciągłej pracy (no ale są tanie), oraz ich przekładnie zwykle nie są przystosowane do przenoszenia obciążeń promieniowych (poza pewną grupą z łożyskowaniem wałka wyjściowego). Poza tym są wolne i hałasują. Ja tam mam pewien uraz do serw, bo jeszcze dodatkowo są duże (dużo przestrzeni wewnątrz niewykorzystanej), ale jeśli nie masz kasy na nic innego to możesz kupić. Ale jak już chcesz tak powolny silnik to ja bym brał mobotka 100RPM (nie wiem jaką prędkość obrotową mają serwa, ale chyba podobnie). Moment porównywalny z tanimi serwami, a nie trzeba nic przerabiać (chociaż fajne jest wykorzystanie elektroniki serwa do sterowania jej silnikiem, pozbywamy się mostka H z płytki głównej naszego robota, po więcej odsyłam do kompendium Nawyka).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z tego co widze to serwa mają średnio ok 0,19 -0,15/60 stopni więc daje to ok 1obr/sek.

Przy kołach średnicy 3cm daje ok 9,5cm/s.

Jakie prędkości osiągane są na zawodach?

Jekie silniki i przekładnie byście polecili na początek, oczywiście bez szaleństwa finansowego?

Link do komentarza
Share on other sites

Na zawodach osiąga się nawet w porywach do 1,5m/s więc o wiele szybciej. Polecam ci ten klik z pololu. Jest to super silnik z przekładnią. Powiem ci tak na silnikach nie należy oszczędzać. Oszczędziłem i kupiłem z mobotu silnik padł po 2 dniach. Polulkami bawię się już tydzień i jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie 🙂

Zauważyłem że kolega Sabre użył polecanych silników w swoim projekcie: https://www.forbot.pl/forum/topics7/line-follower-strider2-vt3573.htm#28290

Stosuje on lekki pakiet akumulatorków i widzę że silniki dają radę przy wadze 112g, pytanie czy mają one jakikolwiek zapas ? Chodzi o to że w swoim projekcie zamierzam zastosować narazie zwykłe akumulatorki NiMH a dokładnie 6sztuk (mam już je zakupione), jak myślicie (a może macie doświadczenie) czy silniki dadzą radę z takim ciężarem?

Zastanawiam się jak to wyliczyć, oszacować...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.