Skocz do zawartości

Ceny AVR


KD93

Pomocna odpowiedź

Chciałbym tutaj zwrócić uwagę na to że nie tylko AVRy poszły w górę ale ogólnie prawie wszystkie półprzewodniki Amela. Wynika to z tego że są po prostu braki. I tak AVRy nie zdrożały dużo bo np za pamięci które rok temu kosztowały ok 6zł kilka tygodni temu trzeba było zapłacić prawie 40zł. W TME epromów niedawno nie było wcale. Jest szansa że wszystko wróci do normy na początku lub w połowie przyszłego roku. Na razie tylko szansa.

Nie wiem czy to celowe zagranie Atmela ale coś kombinują😉

PS. Wszędzie wyczuwam teorie spiskowe więc na pewne rzeczy patrzcie z przymrużeniem oka;)

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jest ze wszystkim.

Byłem na szkoleniu z STM32. Powiedzieli, że mają problemy z realizacją wszystkich zamówień i z tego powodu wprowadzenie nowych procesorów odłożyli o 3-6miesięcy (mimo, że są gotowe). Po prostu nie mają gdzie ich produkować, a nie chcą "wprowadzić" procesora, który przez pół roku praktycznie nie będzie dostępny. Popyt z podażą wg. ich przewidywań zrówna się na przełomie 1/2 kwartału 2011.

Atmel wkopał się podwójnie, bo nie dosyć, że był kryzys, wszyscy zmniejszyli produkcję, a popyt nagle wystrzelił to jeszcze zmieniali technologię na lepszą (stąd procesory z A w nazwie) i mają potężne braki. No a nie oszukujmy się, klient co kupuje milion procesorów jest dla nich ważniejszy niż ktoś, kto kupuje 5. Dlatego pierwsze są dostępne procesory qfn, potem tqfp32 a dopiero na samym końcu DIP. Procesory tqfp32 już są dostępne prawie po starych cenach. Za 2-3 miesiące DIPy też będą już w normalnych cenach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja dałem 23 zeta za obudowę DIP no i trochę wydłuża się wysyłka ale to po części z mojej winy bo złożyłem kilka zamówień rozciągniętych na przełomie kilku dni a do tego chciałem by wysłał mi to jedną wysyłką.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.