Skocz do zawartości

Robotyka amatorska a "nieamatorska"


michal

Pomocna odpowiedź

Ale co to głosowanie ma udowodnić? Czy osoba, która zamówiła profesjonalne płytki drukowane, dowie się z wyniku głosowania, że nie jest amatorem ale profesjonalistą? Czy to ma do czegoś prowadzić? Czy ot tak, dla draki i dla zabicia nudy? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Poza tym trzeba rozróżnić dwie rzeczy, bo chyba komuś tu się mylą:

1) płytki własnego projektu wykonane przez firmę zewnętrzną

2) płytki wykonane przez firmę zewnętrzną na podstawie ich projektu, a tylko naszych założeń

To pierwsze można porównać do projektu spodni, pocięcia materiału i udaniu się do krawcowej z profesjonalną maszyną do szycia by nam po zaznaczonych przez nas ściegach zrobiła szycie.

To drugie to wykonanie przez krawcową spodni po przekazaniu jej informacji "mają być na 180cm i granatowe".

Ja widzę różnicę...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nieraz to nawet nie jest kwestia opłacalności - po prostu istnieje "technologiczna granica" co możemy wykonać w domu, a do czego potrzebni są ludzie z doświadczeniem i profesjonalny sprzęt. Uważam, że kluczowe znaczenie ma tutaj tylko fakt, czy projekt jest naszego autorstwa. Co do gotowych płytek... Jak widzę na elektrodzie w dziale "DIY Zagranica" arduino z podpiętym potencjometrem i garścią diod nazwane "wynalazkiem", to mnie krew zalewa 🙂 Przy okazji pogłębiają się moje stereotypy ludzi zza Wielkiej Wody...

Link do komentarza
Share on other sites

co sądzicie o korzystaniu z gotowych modułów? Płytek np?

Sądzę, że jest to duże ułatwienie, natomiast ze względu na koszty nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nie widzi mi się natomiast gotowy moduł "płyta główna do robota", bo roboty bardzo się między sobą różnią i wg mnie nie da się zrobić uniwersalnego sterownika pasującego do wszystkich robotów, to lepiej zrobić samemu.

Dochodzi jeszcze jedna kwestia, często takie gotowe moduły posiadają ileś elementów, których nie używamy. Niepotrzebnie zwiększają się wtedy wymiary elektroniki. Natomiast moduły radiowe, układy które trudno się stroi (sonary) czy z układami które ze względu na obudowę trudno się lutuje są wg mnie w porządku i nie widzę ujmy w stosowaniu ich.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, zgodzę się z Tobą, że nieraz na gotowych płytkach są elementy, których się w danym projekcie nie wykorzysta, ale z drugiej strony można taki moduł wykorzystać później ponownie w innym projekcie, co w przypadku "dedykowanych" i robionych samodzielnie sterowników bywa nieraz trudne...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.