Skocz do zawartości

Grubość blachy aluminiowej w robocie minisumo


Dżony

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam pytanie bo zabieram się za nowego minisumo i chcę go zrobić z blachy aluminiowej. Będzie to cała obudowa i podwozie wycięta i powyginana, żeby cała konstrukcja była stabilna i wytrzymała, czy 1mm grubości wystarczy czy może lepiej 1,5mm?? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do blachy to dostęp mam i to duży 😃 tylko nie umiem się zdecydować 😕 więc pytam bo może macie z tym jakieś doświadczenia np. konstrukcja robota kroczącego z robotechnics (RoboL PC Combo ) jest z blachy aluminiowej 1,5mm. A druga rzecz to to że się chcę zmieścić w wadze ( 500g). Bardziej by mi odpowiadał chyba 1mm tylko czy nie za wiotki

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tyle, jeśli masz zasilanie lipolowe to o wagę praktycznie nie masz się co bać, nawet lepiej by było gdybyś zrobił obudowę z jakiegoś cięższego materiału (sprawdź sobie w inventorze, ile będzie ważył twój robot, możesz się zaskoczyć, szczególnie jeśli będziesz go robił na pololu).

Link do komentarza
Share on other sites

Dżony, czemu za wiotki? przecież minisumo ma małe wymiary to wiotkości nie odczujesz, a nie musisz robić pancerza jak w Mark IV bo poza Jeżykiem i innymi śmiertelnymi wynalazkami nesa nic ci nie grozi 😋 No, może jeszcze dohyo na Robotic Arena.

Link do komentarza
Share on other sites

A będziesz samo to aluminium wyginał - tak z ciekawości?
hehe ciekawość to pierwszy stopień do piekła 😋 żarcik 😉 nie, nie zamierzam wycięcie i wygięcie zlecić jakiejś firmie, może robotechnics bo oni chyba coś takiego robią. Chyba że masz godną polecenia firmę? 😉 bo jeszcze się nie orientowałem dokładnie. KD93 masz w sumie rację jak tak spojrzeć na linijkę to grube;)
Link do komentarza
Share on other sites

Oj, nie powiedziałbym, że wiotkości nie odczujesz 🙂 Na filmiku z RA ładnie widać, jak po uderzeniu czołowym goliath - nugget nugget się podbija i wygina, laminat 1,5mm. Częściowo potęguje to też tracenie przyczcepności i podskakiwanie nuggeta.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem taką "nogę" z kątownika aluminiowego:

blacha ma grubość 1mm, nie jest jakość giętkie, ale jest dość krótkie.

Jeśli uda się komuś kupić blachę przez internet lub znajdzie firmę gdzie przycinają, byłbym wdzięczny za link i opinię 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, to świadczy o tym że bezmyślnie skleciłeś obudowę 😃 A z tego co pamiętam to ci w końcu burta się oderwała, weź pod uwagę staranność wykonania swojej obudowy. Ja rozumiem że Dżony chce użyć blachy jako "poszycie" robota, a nie podstawę podwozia, które rzeczywiście powinno być sztywniejsze. Jak się obudowa trochę wygnie przy zderzeniu z innym mocnym robotem to nic się nie stanie, a chyba nawet lepiej, bo przejmuje częściowo impet uderzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze można wzmocnić konstrukcję ramą z kątowników/teowników i przylutować ją do "karoserii" (są specjalne spoiwa w Leroy Merlin, lutuje się dość łatwo miniaturowym palnikiem gazowym).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.