Skocz do zawartości

Podstawowe wyposażenie warsztatu


tom_res

Pomocna odpowiedź

Ja ma dość małe wyposażenie, bo dopiero zaczynam:

1.Lutownica

2.Wiertarka

3.Narzędzia np. śrubokręty, szczypce itp.

4.Śruby zaciski itp.

5.Komputer 😅

No i na razie tyle...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Oscyloskop to trochę droga zabawka;/ co myślicie o tych oscyloskopach pod USB lub nawet pod kartę dźwiękową? Czy do zastosowań w robotyce zadałoby to to egzamin?!🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Oscyloskop się przydaje, ale często da się bez niego obejść, jednak dobrze jest mieć dostęp do jakiegoś oscyloskopu, na przykład w szkole.

Oscyloskopy podłączane do kart dźwiękowych to nie jest dobre rozwiązanie, chyba, że masz bardzo dobrą kartę dźwiękową(ma dobry przetwornik). Te na USB są lepsze, ale moim zdaniem nic nie dorówna normalnemu oscyloskopowi(szybciej się wykonuje pomiary, są normalne gałki u guziczki, a nie monitor i myszka).

Link do komentarza
Share on other sites

2. Nic na tym nie widać

Możesz rozwinąć tę myśl? Wiadomo, że karta dźwiękowa ma ograniczoną częstotliwość próbkowania, ale do sygnałów o niskiej częstotliwości się nadaje.

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem sobie niedawno DS0201 właśnie jest w drodze z chin, niby możliwości nie ma zbyt dużych, ale za takie pieniądze to w zupełności wystarczy do moich potrzeb, no i jakby nie było to jest kieszonkowy, więc mogę go zabrać wszędzie. Jak dostanę to podzielę się możliwościami tego pseudo oscyloskopu.

Link do komentarza
Share on other sites

@Armir: szumy? co ty masz za kartę? Najtańsza Creative VX za 50zł (192kHz próbkowanie) ma u mnie stosunek sygnał/szum >90dB, więc nie wiem w czym problem. Natomiast problemem jest:

- tylko AC, posiadają zabezpieczenie przed sygnałem stałym

- pasmo przenoszenia - akurat w tym to nie problem, ale w lapku mam co prawda próbkowanie 200kHz, ale pasmo do 8kHz (wejście mikrofonowe)

Link do komentarza
Share on other sites

Jest sporo szumów spowodowanych samą kartą.

Zapewne nie kartą a "sondą" pomiarową. U mnie, w laptopie wygląda to tak:

IMG_4d65a59ee08ea9410.png 

1 działka pionowo to 1mV (poziomo 1ms) - szumy nie przekraczają 1/5 działki - nie wydaje mi się, żeby utrudniało to pomiary. Oczywiście nic nie mam w tej chwili podpiętego (oprócz wewnętrznie spiętego mikrofonu, w każdym razie jak stuknę o obudowę, to przebieg się zmienia). Niestety, karty posiadają zabezpieczenie przed DC, jak napisał Old, co jest kłopotliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.