Skocz do zawartości

Zenon 3


Armir

Pomocna odpowiedź

Wymiary to 15,5 cm x 20,5 cm. Soft napisany jest w c. Procesor jest przetaktowany. Od strony programowej wystarczy zadeklarować wyższą częstotliwość (WinAvr nie buntuje się). Mam na oku jeszcze jeden "błąd" w programie. Jak go usunę to robot powinien przyśpieszyć na długich prostych.

Link do komentarza
Share on other sites

No ładny Inferno Ci wyszedł : ) Nie boisz się, że te prowadnice (do czujników) nie są za cienkie? a szczególnie ta bliżej środka? Do tego jeśli robiłeś już płytkę za 200,-+ to czemu przylutowałeś jakieś łączenie kablem a właściwie 2 bo zauważyłem jeszcze przy KITR'ce? hmm.. ;d Jeszcze popraw te luty przy tych dławikach bo coś tam masz (nie)ładnie napaćkane ;d no i do tego dałbym jakąś wtyczkę na wtyk baterii zamiast lutował centralnie do płytki (dobrze widzę?). Poza tym konstrukcja b.udana i estetyczna jak na moje oko =) byle więcej takich na Diodzie a widzę, że idzie wszystko w dobrym kierunku : )

PS: Mam rozumieć, że ten kawałek aluminium na stabilizatorze (po lewej na dole) robi za radiator? : ) ale to tak z ciekawości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Udana kopia Inferno/Mefisto
No ładny Inferno Ci wyszedł : )

Czyżby wszystkie tego typu konstrukcje były teraz nazywane klonami Inferno/Mefisto? Nie ulega wątpliwości, że Inferno i Mefisto są w tej chwili w naszym kraju w zasadzie bezkonkurencyjne, a wiadomo, że na najlepszych warto się wzorować, ale tu chyba każdy od początku do końca ma własne pomysły na konstrukcję i software.

Aż troszkę się boję zabierać za realizację swojego pomysłu 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Po wypadnięciu z trasy robot zawadził o płytę i wyrwał ktira z płytki. Dlatego jest tam przewód. A drugi z powodu błędu z włącznikiem. Będę musiał zrobić to ładniej 🙂 Prowadnica wszystko wytrzymuje (miał kilka zderzeń z szafą). Wtyczka do baterii nie mogła by być lutowana do płytki bo wyprowadzenie jest pod wyświetlaczem.

Link do komentarza
Share on other sites

Jedyne co byś musiał zrobić, to tak właściwie, przerobić wytyk pakietu : ) to była właściwie pierwsza rzecz jaką zrobiłem zaraz po zakupie bateryjki : ) A tak poza to przeraża mnie straszna ilość połączeń "przelotek" (Zdjęcie nr.6 środek płytki)? Nie miałeś czasu na uporządkowanie tego? czy chęci? Bo ja np bardzo współczuje firmie która musiała to robić xd nawet patrząc na to, że większość robiła maszyna i zwracam tu uwagę głównie na bliskość tego, bo samą przelotkę w firmie nie trudno wykonać.

Link do komentarza
Share on other sites

Służy do ustawiania parametrów. Przy eksperymentach z i bez według mnie z jest lepiej. Większa masa to większy nacisk na koła czyli przyczepność ale niestety rośnie bezwładność.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak obserwowałem robota na zawodach w Gdańsku i całkiem nieźle ci to wyszło ; ) zastanawiam się tylko czemu wylatywał na tak delikatnych zakrętach : ) np. Przy uderzeniu w czujnik i to chyba dwukrotnie.

PS: Może to i nie moja sprawa ale ponownie Cię widziałem z rodzicami(?) bo bodajże rok temu byłeś z takim robotem na Arduino i też był tam ten Pan. Mnie by strasznie drażnili ^^ to jest tak nie wiem bo Cię podwożą na zawody? czy tata jest Elektronikiem/Hobbystom i pomaga Ci w konstrukcjach?

Link do komentarza
Share on other sites

Wylatywał zwykle na łączeniach płyt bo mściło się na mnie rozwiązanie bez ADC ani komparatorów. Mógł wypaść i na delikatnych łukach z tego samego powodu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.