Skocz do zawartości

Sklep HobbyKing


Pomocna odpowiedź

Trochę zmniejszyłem zamówienie i zostawiam 1000g wolnej wagi.

To powinieneś dopisać za jaką opłatą za przesyłkę jest taka waga bo coś czuję, że nie tanio. Zamawiam bardzo często coś dla osób z forum czy dla siebie, spotkałem się nie raz z czymś takim, że ludzie patrzą, że coś w HK kosztuje grosze, dolara czy dwa, ale nie patrzą na cenę przesyłki, że te rzeczy kosztujące dolara czy dwa ważą po ponad 100-200g, przez co zwiększają koszt całego zamówienia poprzez koszt wysyłki. Te same rzeczy mogliby kupić w Polsce drożej, ale doliczając koszt przesyłki cena wychodzi taniej niż z chin.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Doliczcie jeszcze podatek

Jak zamawiałem z HK, to jeszcze nigdy nie płaciłem za przejście przez granicę celną.

Chyba 2 lub 3 razy, przysłali list żeby wysłać im dowód wpłaty (coś takiego) po czym paczuszkę przysyłali bez podatku 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zamawiałem sporą paczkę ostatnio. Podatek naliczyli od ceny towaru. Wyszło mi dopłaty koło 130zł.

Niemożliwe, niestety w przypadku HK i wielu innych sklepów na przesyłce podawana jest wartość łączna (towaru i koszt przesyłki). Płaci się więc podatek od całości zawsze.

HK umożliwia podanie innej wartości na przesyłce (w wiadomym celu).

A za ile szło zamówienie?

Oj chyba nigdy sam niczego nie zamawiałeś z HK, w tej chwili czeka się niestety bardzo długo ze względu na święta, które niedawno były w Chinach (rozpoczęcie nowego roku, święta trwają chyba z 10 dni). Sam mam w tej chwili 3 przesyłki, z czego 2 powinny być już w drodze, a jeszcze nie opuściły Chin.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest taka opcja, jakoś dałoby się to załatwić. Tylko teraz sprawa jak duże zamówienie byś chciał.

[ Dodano: 21-02-2012, 17:38 ]

Uwaga!

Sprawa nieaktualne.

Po tym jak przeliczyłem wszystko to na jedno mi wyjdzie - zakup tu czy w HK, więc wolę Polskę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio zamówiłem 4 przesyłki w 3 sklepach:

* DealExtreme x1

* LeaderHobby x2

* HobbyKing x1

Każda w okolicy $100. Doszły póki co 3 (z każdego po jednej). Zdecydowanie najszybciej z DealExtreme (najlżejsza, parę śmigieł), z LH i HK w ten sam dzień ponad tydzień później (te już cięższe, akku, ładowara, silniki bezszczotkowe i sterowniki).

Każda z paczek z pieczątką warszawskiego urzędu celnego z dopuszczeniem do obrotu. Kwota zadeklarowana: 100% (nie było możliwości zmiany).

Niestety, czekam ciągle na aparaturę (Turnigy 9x), która ma status "back order". Pisałem ostatnio do LH co jest, bo już ponad miesiąc.. odpisali, że "już momencik, jeszcze ze 2..3 tygodnie". No to czekam, bo cena bezkonkurencyjna, o $20 taniej niż w HK i o 200% niż w PL.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.