Skocz do zawartości

W czym projektować konstrukcje mechaniczne?


Kaytec

Pomocna odpowiedź

To jest do blendera v.2.3 , a ja mam v.2.48a

No i ? I tak przeczytaj, Nowsza wersja to zazwyczaj tylko kilka nowych funkcji i usprawnień z których początkujący i tak nie skorzysta... a jak tak bardzo przeszkadza Ci numerek to ściągnij wersje v.2.3 .... Po prostu szukasz problemów i tyle.

Zmieniam odpowiedź.... Czym projektować ? GŁOWĄ 🙄

A wizualizacje można zrobić dowolnym programem, nawet paintem, z naciskiem na ołówek i kredki w tym przypadku...

A co sądzicie o 3d Max ? Jak wypada w porównaniu z blenderem ? 🙂

Właśnie instaluje 3d maxa więc jeszcze nie wiem jak się w nim pracuje.. ale z relacji kolegi grafika dowiedziałem się że: Posiada bardziej intuicyjny i standardowy interfejs co znacznie ułatwia pracę ludziom obeznanym w programach microshitowskich,photoshopach itd... Ogólnie "szybciej łapiesz" ... ale 3D max w przeciwieństwie do blendera jest pełnopłatnym programem.. i to drogim.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, Przymierzam się do pewnego projektu i mam pytanie w czym projektować układy mechaniczne, natknąłem się na Autocad Inventor, ale czy są jakieś odpowiedniki? (na linuxa mile widziane). Konkretnie chodzi mi o projektowanie typu stworzenie czegoś w 3d a następnie możliwość rozłożenia na części - wydrukowania, tak aby każdą część można było wydrukować (konstrukcja ma być na laminacie)

Do projektowania 3D części mechanicznych polecam Alibre Express (darmowy i legalny) z tym, że tworzyć w tej wersji można tylko obiekty typu bryła i złożenia do 5-u unikalnych części. Rysunki 2D z bryły chyba bez ograniczeń. Do płaskiego rysowania z kolei Solid Edge 2D Drafting - też darmowy i legalny - wymagana jedynie rejestracja (na kod rejestracji można czasem dłuuugo poczekać). Nie wiem, czy te programy mają wersję na Linuxa. Co do Inventora - oryginał jest horrendalnie drogi. Ja używam do projektowania Alibre Design w wersji Professional i mając do czynienia z Inventorem stwierdzam, że niszowy Alibre jest przyjaźniejszy w obsłudze a zakres możliwości ma podobny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Autodesk Inventor - kombajn stworzony do tego celu. Łatwe "budowanie" zwymiarowanych obiektów w 3D, szybkie tworzenie dokumentacji, do tego symulacja, wykrywanie kolizji itd itp

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam 3ds maxa (w wersji 5, ale tylko z przyzwyczajenia), można tworzyć w nim naprawdę niezłe dzieła. Dla przykładu zamieszczę projekt mojego line followera nad którym aktualnie pracuję:

Nie znam Inventora, ale domyślam się, że jest podobny do 3ds maxa, w końcu też jest od Autodeska 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A ja się cieszę, że moje rady nie idą na marne 😅. Czekam aż twój robocik ujrzy światło dzienne, a wtedy mała niespodzianka ode mnie się szykuje, ale to tajemnica 😅.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A dał by ktoś link do tego programu...

albo nauczył mnie się obsługiwać blender

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

A po jakiemu to jest napisane? "mnie się obsługiwać blender" Chciałeś napisać: ...mnie się szukać nie chce?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.