Skocz do zawartości

W czym projektować konstrukcje mechaniczne?


Kaytec

Pomocna odpowiedź

Potwierdzam - Inventor 2008 działa pod XP. O nowszych nie mogę już tego powiedzieć, wiem jedynie, że na dwóch komputerach zwracają mi błąd, że jest błąd przy uruchamianiu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Raczej nie można - żaden z tych programów wyżej wymienionych (SolidWorks, Inventor) nie jest darmowy, no chyba, że jesteś studentem, to jest jakaś możliwość ściągnięcia za darmo Inventora (legalnie), musisz sprawdzić na stronie autodesku.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja proponuje google sketchup zupełnie darmowy, intuicyjny. Problem w tym, że nie do projektowania bo brak przydatnych narzedzi (bawiłem się starą wersją, w nowej mogli dodać parę rzeczy). Natomiast jeśli zależy Ci na ogólnym zarysie jak to ma wyglądać to polecam.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście nie rozumiem wykorzystywania Blendera/3dsMaxa/Sketchup'a przy budowie robota. Od "ogólnego zarysu" każdy ma coś takiego, jak wyobraźnia 🙂 Projektowanie 2D/3D jest po to, żeby uniknąć przede wszystkim "drobnych" błędów, kiedy okaże się, że np. śrubka od mocowania silnika uniemożliwi montaż czujnika. Albo, że nie doceniliśmy wymiarów akumulatora i nie mamy jak go zamocować. Te wszystkie rendery mają wg mnie takie samo znaczenie, jak obrazki z Eagle 3D - fajny bajer, ale zupełnie nieprzydatny.

Swoją drogą, ogarniam 3dsMax'a, kiedyś rozpracowałem blendera i jestem przekonany, że Inventor jest w zastosowaniach technicznych 100 razy bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze.

Link do komentarza
Share on other sites

Projektowanie 2D/3D jest po to, żeby uniknąć przede wszystkim "drobnych" błędów, kiedy okaże się, że np. śrubka od mocowania silnika uniemożliwi montaż czujnika. Albo, że nie doceniliśmy wymiarów akumulatora i nie mamy jak go zamocować.

Ja bym do tego dorzucił jeszcze, że kiedy chcemy zlecić wykonanie jakiegoś elementu, można wyeksportować go z programu CAM i mamy pewność że o ile został dobrze zaprojektowany to będzie pasował idealnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Od "ogólnego zarysu" każdy ma coś takiego, jak wyobraźnia 🙂

Z tym to bardzo różnie bywa.

Głównym plusem google SketchUp jest to, że jest darmowe(!) i mało waży. Jeśli ktoś ma możliwość kożystania z inventora/catii to dosyć oczywiste, że google SketchUp nie ma startu. Problem jest wtedy kiedy jednak takiej możliwości nie ma, a potrzeba modelowania w 3D zostaje.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie. Chodzi mi o dokładne zwymiarowanie i zaprojektowanie tego co chce budowac. Postaram sie o tego Inventora. Nawyk, moglbys mi podac link do tego tutorialu twojego autorstwa?🙂

[ Dodano: 12-02-2011, 18:31 ]

Ok już sobie poradziłem z Autodeskiem, jest opcja legalna dla studentow. 🙂 Dziekuje wszystkim za pomoc. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

W moim podpisie też znajdziesz 🙂 Czekam aż się uzbiera więcej części, żeby to wszystko potem masowo przenieść na diodę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.