Skocz do zawartości

Jakie kategorie robotów lubicie?


kamilxxx

Jakie rodzaje robotów lubicie?  

289 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Jaką kategorie robotów lubicie?

Uzasadnicie swój wybór.

Po prostu chcę wiedzieć jakie rodzaje robotów budujecie i których jest najwięcej dlaczego ich tak lubicie na jakie roboty macie pomysły.

Jeśli nie ma takich jakie lubicie napiszcie w poście 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A ja zaznaczyłem wszystko poza Beamami - nie twierdzę, że coś ciekawego się nie pojawi, ale jeszcze nic takiego nie widziałem. Następnym kandydatem do niezaznaczania były manipulatory, ale mimo wszystko jest tutaj duże pole do popisu, tylko konstrukcje zwykle nie są specjalnie ciekawe.

Za to najciekawsze są kroczące, inne i wielozadaniowe (w tej kolejności).

Link do komentarza
Share on other sites

"Inne" jest trochę słabo zdefiniowane. Każdy znajdzie jakieś jeszcze inne, które lubi ;D. (Kto na przykład nie lubi latających 😃)

I tak Off Topic

czemu nie ma opcji kuchenne ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak dla mnie ulubione to humanoidy choć wielu się śmieje ale postać filmowego "terminatora" zawsze mi dodawała kopa. Niestety wykonanie jest "dość" trudne i kosztowne a tu u mnie nie ma kolegów innych niż z pod budki z piwem 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie liczy się tylko minisumo. Ponieważ postawiłem sobie za cel zrobienie takiego robota w tej kategorii który bez wstydu w grudniu 2011 we Wrocławiu będzie mógł na poziomie walczyć ze swymi przeciwnikami. Po za tym ta konkurencja jest najbardziej popularną co widać chociażby po wyniku ankiety i ilości robotów rejestrowanych na zawodach na których ja akurat miałem okazję uczestniczyć. Zawsze lubiłem wyzwania, a to jest poważne więc mam nadzieje, że starczy mi sił i wytrwałości aby mu podołać. Na szczęście mamy zgraną ekipę w drużynie GROM i zawsze mam na kogo liczyć gdy sam na czymś się nie znam lub potrzebuje pomocy więc są duże szanse na sukces!

Link do komentarza
Share on other sites

W pół roku udało się naprawdę wiele dokonać 😅 Roboty walczyły na wysokim poziomie we Wrocku i MS stało się chyba najbardziej popularna kategorią w POLSCE. GROM się na pewno w wielkim stopniu do tego przyczynił 😅 czas najwyższy zacząć się brać za kolejne konkurencje aż się boję pomyśleć co będzie za następne 6 miesięcy 😅

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, nie uniżając waszych osiągnięć, to minisumo i ftl zawsze były najpopularniejszymi kategoriami, ze względu na koszty wykonania robotów i trudność ich wykonania. Obecnie zbudowanie bardzo dobrego FTL wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy, z minisumo jest o tyle prościej, że dochodzi czynnik "szczęścia", o czym juz się pewnie na zawodach przekonałeś. Startując od 2009r mogę stwierdzić, że 6 czy 10 robotów nie jest w stanie zbyt wiele w tym zmienić, nie mniej na pewno wnoszą coś nowego do polskiej robotyki.

GROM startuje, ma sukcesy, cieszycie się z tego co robicie, to jest ok, ale nie przesadzajcie znowu, że jesteście głównym filarem minisumo polskiej robotyki amatorskiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie miałem tego na myśli tylko 6miesięcy temu za zawodach był rozkład MS=LF jeśli chodzi o ilość a teraz albo to przypadek albo zaczyna być to standardem MS>LF. To nie znaczy, że to nasza zasługa w 100% ale w wielkim stopniu na pewno bo jako GROM mamy ponad 10szt. MS i pracujemy nad kolejnymi. Oczywiście wiele brakuje naszym robotom aby muc napisać, że jesteśmy nr1 w Polsce w MS ale mam nadzieje, że to tylko kwestia czasu 😅 Szczęście jest potrzebne wszędzie w zawodach również tylko dziwi mnie fakt, iż tak mało os. chce to zmieniać tzn. Barto od zawsze mówił, pisał, że czas najwyższy wprowadzić nowe zasady głównie mam namyśli rozwiązanie problemu falstartu oraz tego, że rzut moneta decyduje o tym kto ma większe szanse:(

Link do komentarza
Share on other sites

Barto od zawsze mówił, pisał, że czas najwyższy wprowadzić nowe zasady głównie mam namyśli rozwiązanie problemu falstartu oraz tego, że rzut moneta decyduje o tym kto ma większe szanse:(

Falstart należy zlikwidować, ale nie ruszajcie rzutu monetą 😉 To jest pradawny i cały czas sprawdzający się sposób losowania, i jedynym słusznym sposobem ustawienia robotów na starcie jest właśnie losowanie. W tenisie ziemnym sędzia też zaczyna od rzutu monetą.

Bo niby jak sobie wyobrażacie inny sposób rozpoczęcia walki bez losowania, żeby było dla każdego sprawiedliwie i uczciwie, bez wprowadzania skomplikowanych algorytmów matematycznych tudzież klasyfikacji, tabel i regulaminów?

Link do komentarza
Share on other sites

Troszkę, źle to napisałem bo sam rzut nie jest niczym złym tylko to, że walczy się do 2pkt. tzn. robot A wygrywa losowanie więc B w 99% stawia robota jako pierwszy, przegrywa i A stawia pierwszy, wygrywa B ma 1pkt. lecz stawia jako pierwszy robota a to już LIPA:(

Moim zdaniem sprawiedliwiej by było walczyć zawsze 4 razy 2*A stawia pierwszy 2*B stawia pierwszy gdy będzie remis 2-2 wtedy rzut monetą.

Link do komentarza
Share on other sites

1 runda roboty stawiane naprzeciw siebie

2 runda roboty stawiane tyłem do siebie

3 runda roboty stawiane bokiem do siebie, zwrócone w przeciwnych kierunkach

Wtedy nikt pretensji mieć nie może.

Nie ma co wydłużać zawodów 4 (5) rundami.

Link do komentarza
Share on other sites

troszyn, ale jeśli roboty zawsze będą stały w tych samych pozycjach straci się choćby pozory, że zwycięstwo zależy w jakimś stopniu od taktyki, a nie tylko od mocy silników 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.