Skocz do zawartości

Wadliwy Li-Pol?


ziober

Pomocna odpowiedź

Mam jeszcze tylko takie pytanie czym i jak to odesłać? Nigdy wcześniej nie nadawałem paczki. Na stroniee poczty znalazłem takie coś:

"Minimalne wymiary paczki pocztowej wynoszą 90 x 140 mm a dla paczki pocztowej PLUS wynoszą 15 cm x 20 cm, natomiast maksymalne są sumą długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość i nie mogą przekraczać 3.000 mm (300 cm), przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1.500 mm (150 cm)."

A opakowanie pakietu ma 5 x 5 x 12cm, muszę to dać do większego pudełka i wsadzić jakieś wkłady kartonowe?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko co z zagrożeniem pożarem? Akumulator jest pewnie lekko spuchnięty, jakiś bardzo silny wstrząs albo wysoka temperatura (reale w takie upały jak w ostatnich dniach)... Może lepiej zamknąć go w jakąś puszkę? Ale nie 100% szczelną, bo jak wzrośnie ciśnienie, to komuś może coś się stać..

Link do komentarza
Share on other sites

Co do pakietu to w chwili obecnej wygląda on tak:

Będę wysyłał go paczką, myślę, że jak owinę jeszcze jego opakowanie folią bąbelkową to nic się nie powinno stać.

Link do komentarza
Share on other sites

Jasne ze się nic nie stanie.

Miałem kilkadziesiąt lipoli przez kilka lat zabawy modelami i nigdy nic sie nie stało a nieraz się przeładowały lub za bardzo wyładowały.

Oczywiście trzeba zachować środki ostrożności ale bez przesady.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja doświadczyłem już pożaru lipolka w domu (chińska, tania ładowarka), na szczęście ładowałem w doniczce, na blasze do pieczenia i w porę wyczułem dym. Stąd moja pokora względem tych akusów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pakiecik GEPower, dwie celki szeregowo - 7,4V, 800mAh. Ładowarka to jakieś chińskie badziewie, pewnie nawet bez atestu (wziąłem najtańszą, z Allegro - wylicytowałem za 1zł ;])... Napięcia nijak nie monitorowałem, po prostu nagle spuchło i zadymiło. Nie mówię o tym żeby straszyć, pewnie jedynie ja byłem taki "mądry" w kwestii wyboru ładowarki, ale mówię tylko, że lipole potrafią być niebezpieczne - gdyby nie środki ostrożności (doniczka, blacha) i czujny nos, to kto wie jak by się to skończyło...

Link do komentarza
Share on other sites

Choć pewnie nic się nie stanie, ale ostrożności nigdy za wiele, bo koszt kary za nadanie przesyłki niebezpiecznej może być wysoki, gdyby coś się stało (np. ulatniające się opary = podejrzenie bomby = duże koszty).

Link do komentarza
Share on other sites

Pakiet wrócił... szkoda, tylko że dokładnie ten sam... stało się tak jak napisał dondu. "Wspaniałomyślny" sklep modelarnia.pl zrobił mi zajebiście wielką łaskę, że raczył mi naładować akumulator, jakbym nie miał sam ładowarki... Brak mi słów do takich ludzi... Jak ktoś będzie u nich kupował (co raczej odradzam) lub próbował załatwić jakieś inne sprawy to lepiej niech zadzwoni, bo na kontakt e-mailowy liczyć nie można. No cóż, podsumowując bardzo zawiodłem się na sklepie modelarnia.pl i raczej odradzałbym Wam zakupy właśnie u nich, przynajmniej pakietów.

Może zrobilibyśmy jakiś ranking sklepów gdzie kupować żeby nie było znów tak, że sklep będzie wciskał komuś jakiś wadliwy towar...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.