Skocz do zawartości

Sterowanie regulatorem silnika bezszczotkowego


Kalc

Pomocna odpowiedź

Witam,
Planuje stworzyć robota z wykorzystaniem silnika bezszczotkowego i próbowałem zrobić regulator samodzielnie ale po obliczeniach wychodzi że lepiej kupić gotowy.

Pomysł mój opiera się na zakupie regulatora stosowanego do samolotów np:

http://abc-rc.pl/p/6/1416/esc-h30a-regulator-prosty-nieprogramowalny--regulatory-esc.html

W instrukcji jest informacja jak podpinać odpowiednie przewody, lecz mam problem bo 3 przewody wychodzą do odbiornika. Jest tam Plus oraz Minus i jeszcze jeden który odpowiada za prędkość silnika i ten chciałbym podłączyć do mikroprocesora aby można było nim sterować autonomicznie.

Pytanie jest następujące:

Regulator taki jest sterowany prawdopodobnie PWM, tylko nie wiem jakie są wartości/jak wygląda sygnał dla minimalnej prędkości oraz dla prędkości maksymalnej.

Mam nadzieje że ktoś ma jakiś odbiornik aparatury RC i mógłby dla mnie sprawdzić jakie jest wypełnienie PWM przy min wychyleniu drążka jak i maksymalnym. Abym mógł to zaprogramować do mikroprocesora.

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiele regulatorów można na I2C przerobić. Wtedy łatwiej je będzie sterować szczególnie jak będzie ich więcej.

Możesz coś więcej o tym napisać? Czy ma to sens dla 4 regulatorów?

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ma to sens dla 4 regulatorów

Napisałem tylko że można. SAm wiele razy przerabiałem różne regle na i2c.

To już sprawa programisty czy sobie poradzi. Jeżeli w procku ma 4 sprzętowe pwm'y to nie bedzie problemu. gorzej gdy trzeba to programowo realizować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.