Skocz do zawartości

[Mechanika] Jak zrobić przekładnię do robota


abxyz

Pomocna odpowiedź

Maxo, duże|małe miasto to rzecz względna. W każdej "dziurze" bywają takie miejsca, gdzie się handluje "byle czym", można tam kupić to, co wcześniej trafiło do śmietnika 😃 .

W poszukiwaniu części warto się rozejrzeć wokół siebie, w domu, u rodziny, jak jest jakiś grat do wyrzucenia, to zabieramy, wykręcamy części które mogą się przydać, reszta ląduje w kuble - po jakimś czasie na pewno uzbiera się odpowiedni zestaw części.

Problem jest w zdobyciu dwóch takich samych kół jeśli chodzi o uszkodzony sprzęt. Nie wiesz czy są sklepy, które sprzedają takie koła wysyłkowo?

Możesz poszukać w sklepach modelarskich np. http://www.modelnet.pl/products/82

Zauważyłem, że w wielu sprzętach elektronicznych (zwłaszcza tych tanich) znaleźć można identyczne części mechaniczne ( producenci zmieniają tylko obudowy i opakowania ). Czasem można kupić, np na Allegro, kilka sztuk jednakowych sprzętów (jakaś wyprzedaż, np. leżały lata w magazynie, bo nikt tego nie kupił, bo tandeta).

Link do komentarza
Share on other sites

Wadą polskiej robotyki jest właśnie to, że nie da się zrobić dwóch identycznych robotów. Dlatego mam nadzieje że kiedyś powstanie sklep, dzięki któremu będzie można kupić uniwersalne np. koła pasowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Daniel93, kółka pasowe, mniejsze i większe, można wykonać samemu, z pleksi. Wycinasz z arkusz pleksi koło, przewiercasz w środku, a na obwodzie robisz pilnikiem rowek dla paska.

Na koniec można wyrównać rowek dla pasek z użyciem małej wiertarki i drobnego papieru ściernego . W tym celu można kółko nałożyć na długą śrubę, przyblokować na gwincie między dwoma nakrętkami. Następnie wkręcić drugi koniec śruby w uchwyt wiertarki, i szlifować.

[dopisane ]

własnoręcznie wykonane kółko pasowe z pleksi ( 30 minut piłowania 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,
mam pytanie odośnie obróbki pleksi. Jak to się zachowuje podczas wiercenia, cięcia lub szlifowania? Trzeba uważać na jakieś odpryski, pęknięcia, rozwarstwianie czy można spokojnie męczyć materiał?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!!

Mam pytanie: czy ktoś może wie gdzie można kupić kółka zębate? Cały czas szukam jakiegoś źródła, ale nic nie mogę znaleźć. Chcę za ich pomocą złożyć własne serwa 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!!

Mam pytanie: czy ktoś może wie gdzie można kupić kółka zębate? Cały czas szukam jakiegoś źródła, ale nic nie mogę znaleźć. Chcę za ich pomocą złożyć własne serwa 😉

Pozdrawiam

Bez problemu kupisz zębatki do serw na allegro - poszukaj.

Ostatnio widziałem parę aukcji z mosiężnymi zębatkami - są produkowane jako "zestaw naprawczy" do serw.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!!

Mam pytanie: czy ktoś może wie gdzie można kupić kółka zębate? Cały czas szukam jakiegoś źródła, ale nic nie mogę znaleźć. Chcę za ich pomocą złożyć własne serwa 😉

Pozdrawiam

Witam!

Wszystkim mającym problemy z zakupem kół pasowych lub zębatych polecam skorzystanie z usług firmy SKIFFY która sprzedaje takie elementy (minimalne zamówienie to 10 szt. jednego rodzaju ale ceny nie są wygórowane). Poza tym wytoczenie pary kół pasowych wg rysunku w warsztacie z którym współpracuję to kilka złotych, a ceny są raczej w całym kraju porównywalne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o gotowe przekładnie polecam magnetowid

Można tam znaleźć dużo przekładni pasowych ślimakowych zębatych

oto przykładowe części z magnetowidów na podstawie niektórych będę robił układ skrętne w robocie 😋(z czujnikiem pozycjonowania i automatycznym powrocie do zera 😃)

Link do komentarza
Share on other sites

W starociach można wiele rzeczy znaleźć, lecz ciężko dostać powtarzalne elementy, o ile kółka pasowe można sobie popiłować(większe średnice) to bardzo ciężko znaleźć zrobić te małe kółka pasowe na silnik, oś 2 mm średnice około 10mm. Mało kto też posiada frezarkę modelarską.

Od kilku dni usilnie poszukuję(internet) takich małych kół pasowych, będę miał czas to przejdę się po serwisach rtv.

O to efekty poszukiwań:

Źródło: KLIKNIJ

Cena: Drogo.. od 5 zł w góre

Sam producent tych kółek to: KLIKNIJ Różne >> różne >> koło napędowe

Jednak opłacalne są tylko duże zamówienia: CENY

Next:

Cena: Tanio 1 zł sztuka

Kółko 10 mm , wewnętrzny otwór brak danych, jednak to nie problem zawsze można rozwiercić, pewnie to 2mm.

Tylko jeden mankament, nie prowadzą sprzedaży detalicznej, minimalne zamówienie 200 zł i tylko dla firm, dziś nie udało mi się tam dodzwonić, może się uda zamówić w mniejszej ilości, jeśli się nie uda to mam pytanie:

Czy byłby ktoś chętny na zrzutę ? Zamówienie większej ilości razem?

Pisząc to tutaj dzielę się z wami informacją jak i ze światem, zdaje sobie sprawę że ktoś może to wykorzystać zarobkowo.. gdyż trudno to znaleźć.. więc chwilowo nie podaje źródła.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.