Skocz do zawartości

[Mechanika] Jak zrobić przekładnię do robota


abxyz

Pomocna odpowiedź

bikuma5, ad.1 tak dokładnie w takim celu stosuje się przekładnie.

Co do pytani numer dwa, musisz podać więcej szczegółów, jakich wymiarów ma być model czołgu, jakie silniki będziesz używał oraz jakie przełożenie będzie miała przekładnia.

Przeczytaj ten artykuł:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/przekladnie-mechaniczne-vt2155.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Tak dokładniej to nie moc jest większa, tylko siła, co Trecker na pewno miał na myśli. Jednak żeby początkujący nie mylili pojęć, moc jest stała, a we wzorach to P=W/t czyli P=F*s/t i na koniec P=F*v, wiec przekladnia służy do wzrostu siły kosztem prędkości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szkoda, że nie można kupić takich kół pasowych, bo dalej ktoś kto nie ma stosu gratów będzie stosować przerobione serwa.

Takie rzeczy można kupić. Znam firmę, która sprzedaje części konstrukcyjne metalowe i plastikowe to budowy wszelkiego pojazdów, czołgów, koparek i robotów oraz gotowe zestawy, które można samemu modyfikować we wszelkich aspektach. Są tak zębatki, koła pasowe, przekładnie, wał kardana. układ różnicowy do napędu na cztery koła itp. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podam namiary.

Link do komentarza
Share on other sites

skolt, dlaczego mam wrażenie, że jesteś pracownikiem tej firmy i robisz tu sobie darmową reklamę? Widać, że firma rozkręca się dopiero na polskim rynku, sklep nawet nie zawiera wszystkich produktów. Do tego ceny trochę z kosmosu.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałem pomóc. Są tam części do mechanizmów o których mowa.

Wydaje mi się, że o takie części chodzi. Zostałem poproszony o namiary to podałem.

Dzięki za uwagę. Następnym razem udzielę odpowiedzi mailem. Może taka forma będzie lepsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.