Skocz do zawartości

[Microsumo] Micro Jay Jay - Worklog


Pomocna odpowiedź

Zamieszczam dziś schemat górnej płytki, na której przedstawione jest sterowanie diodami IR, tranzystor PNP odpowiadał będzie za nośną 36kHz, wygenerowaną przez timer atmegi, a układ ULN2003 odpowiedzialny będzie za załączanie diód, dodatkowo znalazło się miejsce na switch do startu robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Trwają powolne walki z PCB - tzn, czasem się jakaś ścieżka oderwie, czasem dwie i wszystko lutuje na bieżąco. Na razie mam mało czasu, po świętach będę zamawiał resztę brakujących elementów i kończę dolne PCB, następnie testy czujników i jak wszystko wypali to pozostaje zakup silników, akumulatora itd... Ja tego robota traktuje jak taką wprawkę do porządnego minisumo, w małej skali chcę się pobawić, opracować jakieś algorytmy itd, a potem brać się za projekt, który od jakiegoś czasu mam w głowie, a ten microsumo może swego czasu też wystąpi w jakiś zawodach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze, to ja bym pomyślał na odwrót 🤣 Że porządny Minisumo jest wprawką przed Microsumo, ale to już moje własne przemyślenia 😉 Ja bym proponował ci zmienić koła na robione samemu z silikonu formierskiego i poliamidowej/aluminiowej felgi. Dziwne, że ścieżki ci się tak urywają... Co to za laminat? Jaką temperaturą grzejesz pady? Płytka jest pocynowana?

Link do komentarza
Share on other sites

Pady odpadają chyba troche z mojej winy, bo jak ich zbyt bestialsko nie potraktuję, to jest w porządku 😉 Co do kół to wszystko wyjdzie w praniu, na razie skupiam się nad PCB, jak już będzie widać jako takie efekty pracy to się pochwalę.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tymi kołami teraz nie będzie ci tak łatwo. Bo takie sprawy uwzględnia się zazwyczaj już w projekcie. Bo takie samoróbki mogą mieć praktycznie dowolną średnicę i długość. Dodatkowo silikon zapewnia ci lepsza przyczepność niż te koła z Pololu. Wbrew pozorom duże koła w tego typu robotach nie są zbyt trafnym rozwiązaniem, bo gdzie to upchać w sześcianie o boku 5cm? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Chwilowo projekt jest zawieszony, musze zrobić małe zamówienie z hobbykinga, potem zamawiam PCB, na której będą płytki do dwóch robotów, w tym właśnie do tego. Wprowadzam zmiany w projekcie, tj. wywalam SFH5110 i diody IR, zamiast nich będą małe Sharpy - GP2Y0D810Z0F (10cm). Ze zmian to jeszcze inny driver, z TB6612 zmiana nastąpiła na TB6552, oraz całość elektroniki zostanie umieszczona na dolnej płytce, na górnej przykręcone będą tylko silniki, dwa Sharpy i akumulator. Mechanicznie - konstrukcja bez zmian, kształt ten sam. Może jutro zamieszczę schemat i nowy wzór PCB 😉

EDIT:

Zamieszczam schemat i obraz płytki;)

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu wybrałeś sprzętową eliminację zakłóceń przycisku? Akurat w microsumo moim zdaniem bardziej by się opłacało robić to programowo. Płytka bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.