Skocz do zawartości

[Minisumo] Heavy - worklog


Pomocna odpowiedź

GAndaLF polecasz napisać własną funkcję kodowania/dekodowania? W jaki sposób? Myślałem nad czymś w tym stylu. Wysyłasz 5 "pików" odbierasz 4 - jest przeciwnik. Nie jest to raczej funkcja kodowania/dekodowania, ale może by się sprawdziła. Wolałem także dwie Atmegi8, ponieważ programy byłby bardziej przejrzyste i uporządkowane 😉

Muszę to wiedzieć, bo po weekendzie wysyłam projekty Satlandowi. Problem tkwi w tym, że muszę jeszcze zaprojektować płytkę dolną.

Link do komentarza
Share on other sites

program na pojedynczą atmegę z jakimkolwiek kodowaniem pisze się bardzo prosto. W przerwaniu od przepelnienia timera inkrementujesz sobie zmienne pomocnicze, jak potrzebujesz dluższego odczekiwania to dajesz warunek że jak przepełni się jedna zmienna to dopiero inkrementujesz inną. W ten sposób możesz stworzyć ogromną ilość zmiennych odmierzających czas w głównej pętli. Potem tylko dajesz warunek w głównym programie sprawdzający czy zmienna przekroczyła wartość. W ten sposób na jednym mikrokontrolerze masz bardzo przejrzysty i szybki program.

Jeżeli chodzi o sam sposób działania czujników to najlepsze rozwiązania są najprostsze. Pamiętaj, że przeciwnicy mogą nadawać na podobnej częstotliwości i jeśli czujnik odbierze jednocześnie twój sygnał i przeciwnika to nie zdekoduje go poprawnie, a informacja od kogo pochodzi sygnał nie jest ci tak naprawdę potrzebna zakładając, że nie odbierasz sygnału np. z innego ringu. Dlatego działanie typu wysyłasz kilka impulsów, jeżeli odbierzesz więcej niż jakaś mała liczba która może oznaczać niedokładność pomiaru - uznajesz że wykryłeś i atakujesz

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Projekt minisumo na ukończeniu dlatego nadszedł czas nad rozmyślaniem o ogumieniu kół. Przeczytałem kilka wątków i wiem, że najlepszy jest poliuretan, następnie silikon formierski.

Ze względu na budżet wybrałbym silikon, bo na allegro można dostać już od ~25zł / 250g. Myślę, że tyle spokojnie wystarczy i to na niejeden raz. Przechodząc do sedna. Jakimi parametrami się kierować wybierając silikon?

Oczywiście wybrałem kilka, które mnie zachęciły do kupna:

1) NAJLEPSZY SILIKON DO FORM 0,25KG - STANDARDOWY sprzedający: progmar_1

2) NAJLEPSZY SILIKON DO WYROBU FORM !!! sprzedający: Ships

3) NAJLEPSZY SILIKON DO WYROBU FORM !!! TWARDSZY sprzedający: Ships

Link do komentarza
Share on other sites

Mam ten od progmara, normalnie wiążący (niebieski katalizator). Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, chyba że moja forma była zbyt gładka, bo opony są z zewnątrz dość śliskie. Z reszta Bobby macał, a na pewno widział, prawdopodobnie potwierdziłby moje spostrzeżenia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

KD93 pytałem się, ponieważ w Slayerze były felgi z PMMA 😉 Tak przynajmniej jest na filmiku jego twórców 😉

[ Dodano: 08-11-2011, 19:25 ]

Mam do was kolejne pytania:

1) Z czego polecacie wykonać formę do odlewania ogumienia?

2) Lepiej kupić (o ile nie zdecyduję się na wykonywanie na zamówienie) wałek poliamidowy o większej średnicy i mieć mniej silikonu, czy wałek o mniejszej średnicy i mieć więcej silikonu?

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, to mnie zaskoczyłeś. Ale nie widzę sensu robić felg z plexy jesli można je zrobić z tworzywa, np. Poliamidu.

1) Na formę tworzywo na 100%. Bo musisz dopasować kapsel "na wcisk", przy alu będzie problem.

2) Coś pomieszałeś, większa średnica wałka - więcej silikonu. To zależy dużo od konstrukcji, od średnicy i ciężaru kół, ile to jest "więcej" i "mniej".

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, wiesz o tym, że jak kupujesz wałek jakiegoś tworzywa, to nie jest on taki idealnie okrągły, dodatkowo sama powierzchnia może być lekko pofalowana etc - to trzeba przetoczyć + otwór na wał.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.