Skocz do zawartości

[Minisumo] Heavy - worklog


Pomocna odpowiedź

Mógłbyś rozwinąć bo nie znam sytuacji? 😉

No w skrócie powiem że jak pewnie zauważyłeś "Hornet" nie startuje na zawodach, Bobby miał problemy z tymi mostkami z tego co wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Również mnie ciekawi ten problem. KD93, kiedyś chyba wspominałeś, że Bobby miał z nimi problem, bo źle je podłączył.

Dlatego wrzucę schemat jedynej rzeczy, której nie jestem pewien - podłączenia mostków:

Piny sterujące mostkami są sparowane, ponieważ nie potrzebuję sterowania każdym mostkiem z osobna. Będą po prostu sterowane stronami - lewa, prawa strona robota. Wydaje mi się, że połączyłem je prawidłowo, ale wolę nie mieć jakiś historii z nimi. Proszę więc Was o opinię 🙂

I jeszcze pytanie - opłaca się w MS podłączać piny STBY do uC?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Takie pytanie na marginesie.Będziesz używał modułu czy sam mostek ?

Co do podłączenia tu masz co i jak: http://botland.com.pl/silnikow/495-tb6612-dwukanalowy-sterownik-silnikow.html

EDIT: W moim przypadku w przyszłych konstrukcja użyję raczej modułu bo kombinowanie z ustawieniem ścieżek, grubościami tak, aby wszystko się zmieściło to był horror.

Albo tylko ja miałem z tym problem 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

W moim przypadku w przyszłych konstrukcja użyję raczej modułu bo kombinowanie z ustawieniem ścieżek, grubościami tak, aby wszystko się zmieściło to był horror.

Albo tylko ja miałem z tym problem 🤣

Kiedyś jak projektowałem płytkę do LF'a właśnie na TB6612 (na dwóch) to też połączenie pinów to był pomieszanie z poplątaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Hehe 😋 Póki co koncepcja się dosyć zmieniła. Gdy tylko otrzymam mosty, to uaktualnię workloga. Poza tym uczę cię C i to jest wyższy priorytet 🙂 Aczkolwiek staram się cały czas coś projektować bądź testować.

Link do komentarza
Share on other sites

Robot nie umarł 😉 Aczkolwiek powróciłem do pierwotnej koncepcji i będzie wyglądał tak:

Nazwa również ulegnie małej przemiaie - już nie Heavy, a ReHeavy 😃 Aktualnie projektuję górną PCB (dolna jest skończona), przy której są nie lada problemy (wymiary). Co mogę powiedzieć - robot powstanie i to jest pewne 😋

Link do komentarza
Share on other sites

No jasne, że tak 😉 Dla niewtajemniczonych - robot wystartował w zawodach Robomaticon 2013 pod nazwą ReHeavy (numerek 10A, jeśli to więcej komuś mówi), ale nawet nie wyszedł z grupy (dziękuję organizatorom za wprost genialny system rozgrywek, ale o tym jeszcze napiszę). Jedną walkę przegrał 0:2, ale po dodaniu do programu dwóch linijek kodu odpowiedzialnych za obrót na starcie, druga walka była już moja 2:0.

Nie wrzucam na razie fotek, bo jeszcze pracuję nad lepszym pługiem i programem. Po zawodach w Rybniku może opiszę konstrukcję na forum 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.